زیبایی صورت

تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت چگونه انجام می شود . با افزایش سن انسان، کُلاژن (Collagen) و اِلاستین (Elastin) که از پروتئین های ساختاری هستند شکسته شده و کاهش می یابند و  چربی صورت نیز کم می شود. در نتیجه خطوط ریز، چین و چروک و حفره هایی در پوست صورت ایجاد می شود و پوست صورت شل و افتاده می شود.

این چروک ها در نواحی مختلفی مانند روی پلک ها، اطراف گونه، شقیقه، چشم، ابرو، بینی و لب ها مشاهده می شود. یکی از روش های رفع این مشکلات که امروزه طرفداران زیادی دارد تزریق چربی به صورت به صورت است که باعث رفع چین و چروک ها و جوانسازی صورت و افزایش زیبایی و اعتماد به نفس فرد می شود.

عمل تزریق چربی چیست؟

عمل تزریق چربی به صورت

عمل تزریق چربی به اعضای صورت

در روش تزریق چربی به صورت پزشک مقدار معینی چربی از نواحی خاص بدن برداشته و پس از انجام فرآیندی بر روی آن، چربی را به قسمت هایی از صورت که باید منتقل شود به وسیله سوزن تزریق می کند. در این روش چربی از بدن خود بیمار برداشته می شود و بنابر این بدن نسبت به آن واکنش و آلرژی نشان نمی دهد و عوارض بسیار کمی دارد. این عمل توسط متخصص پوست انجام می شود و در حدود ۱ ساعت زمان می برد.

مراحل انجام عمل تزریق چربی

این عمل طی سه مرحله انجام می شود:

۱-برداشتن چربی: پس از اینکه ناحیه دهنده چربی انتخاب شد، چربی توسط یک سوزن کوچک زیرپوستی به میزان مورد نیاز برداشته می شود.ممکن است چربی به روش لیپوساکشن نیز برداشته شود. این چربی به صورت رقیق و همراه با محلول بی حسی است.برای لاغری صورت نیز روش های مختلفی وجود دارد که در مقاله های قبلی گفته شد.

۲-خالص سازی: پس از این که چربی کافی به دست آمد، پزشک آن را خالص سازی می کند. برای این منظور چربی مخلوط با مواد بی حسی در یک سانتریفیوژ  قرار داده می شود و با چرخش پی در پی ناخالصی ها از آن گرفته می شود و چربی خالص به دست می آید.استفاده از گن هایی بعد از عمل صورت مانند گن غبغب نیز برای بهبودی سریع مناسب است.

۳_تزریق چربی:در این مرحله پس از آماده سازی محل مورد نیاز به تزریق، پزشک سرنگ چربی را وارد و عمل تزریق را انجام می دهد. معمولا سوزن چند مرتبه به پوست وارد و از آن خارج می شود و هر بار مقدار اندکی چربی تزریق می شود. این عمل به گونه ای انجام می شود که در هر مرحله از تزریق خطی از چربی در لایه های زیرپوست قرار می گیرد. این عمل یک شبکه از سلول های چربی پیوندی به وجود می آورد.

 برخی از پزشکان ترجیح می دهند برای به دست آمدن نتیجه ای رضایت بخش از تزریق چربی به صورت ناحیه پیوند ماساژ داده شود.

دوران نقاهت

معمولا افراد در همان روز عمل می توانند به فعالیت های روزمره خود بپردازند و نیاز چندانی به استراحت ندارند. البته تا چند روز تورم در ناحیه تزریق وجود دارد و احتمال کبودی اندکی نیز می رود.

مراقبت های بعد از عمل

پس از عمل، پزشک رعایت موارد زیر را تا مدت معینی به بیمار توصیه می کند:

مراقبت بعد از تزریق چربی صورت

مصرف آنتی بیوتیک

خودداری از دست زدن به محل تزریق چربی

خودداری از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب

پرهیز  از ورزش، انجام حرکات سنگین و خم شدن

پرهیز از حمام طولانی مدت و سونای خشک و بخار

پرهیز از خوابیدن بر روی صورت و اعمال هرگونه فشار بر روی آن

عوارض عمل تزریق چربی

عفونت

حساسیت

واکنش به بی حسی

جمع شدن مایع یا خون زیر پوست

مزایای تزریق چربی

مزایای تزریق چربی به صورت

چون چربی از خود فرد گرفته می شود به هر میزان که لازم باشد می توان برداشت کرد.

چربی تزریق شده ماندگار است، چون از نواحی مقاوم به رژیم مانند پهلوها، شکم و باسن(مقاله مرتبط : عمل باسن) برداشته می شوند.

به خاطر بافت نرم چربی، محل مورد جراحی حالت طبیعی خواهد داشت.

نسبت به سایر عمل ها امکان عفونت و ایجاد آلرژی بسیار کم است.

نسبت به روش های دیگر عمل زیبایی صورت به صرفه تر است.

از آنجایی که محل تزریق بسیار کوچک است جای زخم و اسکار باقی نمی گذارد. تنها ممکن است در محل برداشت چربی نیاز به ترمیم باشد که آن هم با استفاده از نوارهای سیلیکونی و کرم های ترمیم زخم به آسانی امکان پذیر است.

میزان ماندگاری

ماندگاری چربی های تزریق شده به فرد و فعالیت های او بستگی دارد. باید در نظر داشت بخشی از چربی های تزریق شده به طور طبیعی جذب بدن می شوند. اما در کل ماندگاری چربی تزریق شده بالاست و چند سال طول می کشد تا اثر آن از بین برود.

برای شما همراهان مجله آموزشی سایت Hamoon Medical آرزوی سلامتی و شادی داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *