جراحی لاغری

لزوم استفاده از گن بعد از عمل

لزوم استفاده از گن بعد از عمل چیست ؟در دو پست اخیر پیرامون چگونگی عمل جراحی مامو پلاستی و جراحی لیپوماتیک نوشتیم و  اشاره کردیم که بعد از این عمل ها استفاده از گن مخصوص ماموپلاستی و گن لیپوماتیک ضروری است.

حالا با بیان اینکه چرا بعد از عمل باید از گن استفاده کرد همراه شما عزیزان هستیم.پیش از آن به طور خلاصه تغییرات فیزیکی که بعد از عمل لیپوماتیک و ماموپلاستی در بدن فرد ایجاد می شود را بیان می کنیم. در این مقاله در مورد اهمیت استفاده از گن بعد از عمل را به شما می گوییم

تغییرات فیزیکی بعد از عمل ماموپلاستی

لزوم استفاده از گن بعد از عمل جراحی

لزوم استفاده از گن های جراحی

همانطور که پیشتر اشاره کردیم در عمل ماموپلاستی بعد از بیهوشی جراح سه ناحیه سینه را برش داده سپس چربی، پوست و بافت غده های اضافی را بر می دارد. بنابر این جایگاه نوک سینه نیز تغییر خواهد کرد و بالاتر قرار می گیرد. استفاده از گن بعد عمل جراحی تا حدودی میزان تورم را کاهش می دهد.

تغییرات فیزیکی بعد از عمل لیپوماتیک

به طور خلاصه باید بگوییم بعد از این عمل بیمار بسته به اندام مورد جراحی با کاهش سایز و وزن قابل توجهی روبروست. چرا که بافت چربی اندام توسط دستگاه به صورت مایع در آمده و از بدن خاج شده است.این اندام می تواند شامل پهلو، شکم ، باسن، ران، زانو، گردن و حتی گونه باشد و بعد از این نوع عمل های جراحی پزشک جراح حتما پوشیدن گن بعد از عمل را تجویز می کند .

به طور عمومی استفاده ازگن بعد از عمل چه نتیجه ای در بر دارد؟

انواع گن های جراحی

*از تورم (Edema) بعد از عمل جلوگیری می کند:

فشارهای مختلف بر روی مایعات میان بافتی بدن باعث(Edema) یعنی تجمع  غیرطبیعی آب و مایعات میان بافتی موجود در پلاسما در فضای میان بافتی، زیر پوست و حفره‌های بدن می شود که  بعد از عمل لیپوماتیک نیز  شاهد این مساله هستیم. پوشیدن گن باعث می شود مایعات جمع شده در ناحیه مورد نظر  به مسیر بازگشت به رگ ها و عروق لنفاوی هدایت شده و سرانجام به قلب باز گردد و  مانع روند گسترش تورم شود.

*از تجمع مایعات  جلوگیری می کند:


با خارج شدن چربی ها از بدن یک فضای خالی به جای آنها ایجاد می شود و همان فشارهایی که باعث تورم هستند می توانند باعث تجمع مایعات در این فضای خالی شوند. به ناچار باید این مایعات مجددا با سورنگ و سوزن از بدن بیمار خارج شود که کاری دشوار و از نظر بیمار ناخوشایند خواهد بود. گن ساعت شنی اصل با اعمال فشار خارجی این فضای خالی را از میان برمی دارد و باعث می شود پوست به بافت زیرین خود بچسبد. در نتیجه  فضایی جهت تجمع مایعات باقی نخواهد ماند.

نمونه گن بعد از جراحی

*باعث می شود زخم ها زودتر بهبود یابد:

تحقیقات نشان می دهد محل زخم ها تحت فشار زودتر خوب می شود. می دانیم ظاهرجای زخم ها و ترمیم جای زخم بعد از هر عمل( به ویژه زخم هایی که بر زیبایی افراد تاثیرگذار است) بسیار مهم است. این زخم ها همچنین باید صاف و یکدست شوند. کلاژن (Collgen)  نوعی پروتئین بسیار غنی  در بدن انسان است که نقش مهمی در تقویت بافت پوست و انعقاد خون دارد.  فشار باعث می شود این پروتئین ها سریعتر  شرایط بهبود زخم ها را مهیا کنند.

*نواحی تحت عمل شکل بهتری پیدا می کند:

بعد ازعمل فضای خالی ایجاد شده علاوه بر این که به مایعات اجازه تجمع می دهد، باعث می شود پوست آزادانه حرکات رفت و برگشتی انجام دهد. در نتیجه پوست چین خورده چروک خواهد شد. پوشیدن گن بعد از عمل کمک می کند که پوست روی محل مطلوب بصورت صاف و یکدست جوش خورده و از چین و چروک آن جلوگیری شود.

در فروشگاه هامون مدیکال انواع گن مانند گن بعد از عمل جراحی،گن ساعت شنی،گن بارداری و … را می توانید خریداری کنید.

با آرزوی سلامتی و شادی برای همراهان مجله آموزشی سایت Hamoon Medical  در پست های آتی به صورت جزئی تر به عملکرد گن های مخصوص بعد از عمل جراحی لیپوماتیک و ماموپلاستی می پردازیم.

سرافرازیم که با مایید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *