ورزش و تناسب اندام

۶ ورزش برتر برای لاغری سریع

۶ ورزش برتر برای لاغری سریع ،گذشته از رژیم غذایی، ورزش یکی از رایج ترین استراتژی هایی است که افرادی که می خواهند وزن کم کنند و سریع لاغر شوند استفاده می کنند. ورزش کالری می سوزاند و این نقش اساسی در کاهش وزن و لاغری سریع دارد.

علاوه بر کمک به کاهش وزن و لاغری سریع، ورزش با بسیاری از مزایای دیگر از جمله بهبود خلق و خو، تقویت استخوان ها و کاهش خطر ابتلا به بسیاری از بیماری های مزمن در ارتباط است.

در اینجا ۸ تا از بهترین ورزش ها برای کاهش وزن و لاغری سریع آورده شده است.

۶ ورزش برتر برای لاغری سریع

۱-پیاده روی برای لاغری سریع

6 ورزش برتر برای لاغری سریع

پیاده روی یکی از بهترین تمرینات برای کاهش وزن است و لاغری سریع است.

پیاده روی ورزشی راحت و یک روش آسان برای مبتدیان است که می توانند بدون احساس خستگی یا نیاز به خرید تجهیزات، ورزش را شروع کنند. همچنین، این یک ورزش کم تأثیر است، به این معنی که مفاصل شما را تحت فشار قرار نمی دهد.

تخمین زده شده است که یک فرد ۷۰ کیلوگرمی در هر ۳۰ دقیقه پیاده روی با سرعت متوسط ۶.۴ کیلومتر در ساعت حدود ۱۶۷ کالری می سوزاند.

یک مطالعه ۱۲ هفته ای بر روی ۲۰ زن مبتلا به چاقی نشان داد که ۵۰ تا ۷۰ دقیقه پیاده روی ۳ بار در هفته به ترتیب چربی بدن و دور کمر را به ترتیب به میزان ۲.۸ سانتی متر کاهش می دهد.

خوب است که پیاده روی را در برنامه روزانه خود جای دهید. برای افزودن مراحل بیشتر به روز خود، سعی کنید در طول استراحت ناهار خود قدم بزنید یا در محل کار از پله به جای آسانسور استفاده کنید.

برای شروع، ۳ تا ۴ بار در هفته ۳۰ دقیقه پیاده روی را در نظر بگیرید. با داشتن تناسب اندام می توانید به تدریج مدت زمان یا تعداد دفعات پیاده روی خود را افزایش دهید.

نکته:از آنجایی که مدل های متنوع گن لیپوماتیک فاجات کاربرد فرم دهنده و لاغری نیز دارند استفاده از آن می تواند تلاش شما را با نتایج مضاعف همراه سازد.

۲- آهسته دویدن یا دویدن برای لاغری سریع

پیاده روی برای کاهش وزن

آهسته دویدن و دویدن تمرینات بسیار خوبی برای کاهش وزن هستند.

این دو اگرچه به نظر مشابه می رسند، اما تفاوت اصلی این است که سرعت آهسته دویدن به طور کلی بین ۶.۴تا ۹.۷ کیلومتر در ساعت است، در حالی که سرعت دویدن از ۹.۷ کیلومتر در ساعت بیشتر است.

بهداشت هاروارد تخمین می زند که یک فرد ۷۰ کیلوگرمی با سرعت ۸ کیلومتر در ساعت تقریبا ۲۹۸ کالری می سوزاند.

علاوه بر این، مطالعات نشان داده است که دویدن می تواند به سوزاندن چربی احشایی مضر کمک کند، که معمولا به عنوان چربی شکم شناخته می شود. این نوع چربی دور اندام های داخلی شما را می گیرد و با بیماری های مزمن مختلف مانند بیماری های مانند حمله قلبی و دیابت مرتبط است.

آهسته دویدن و دویدن تمرینات بسیار خوبی هستند که می توانند در هر جایی انجام شوند و به راحتی در برنامه هفتگی شما قرار می گیرند. برای شروع، هدف خود را هر هفته ۲۰تا۳۰ دقیقه آهسته دویدن و ۴ بار در هفته قرار دهید.

اگر فکر می کنید دویدن یا دویدن در فضای باز برای مفاصل سخت است، سعی کنید روی سطح نرم تری مانند چمن بدوید. همچنین، بسیاری از تردمیل ها دارای بالشتک داخلی هستند که ممکن است برای مفاصل شما راحت تر باشد.

نکته: استفاده از گن لاغری و گن بعد از عمل فاجات توصیه می شود.

۳- دوچرخه سواری برای لاغری سریع

دوچرخه سواری یک ورزش محبوب است که تناسب اندام شما را بهبود می بخشد و می تواند به کاهش وزن و لاغری سریع بینجامد.

اگرچه دوچرخه سواری به طور سنتی در فضای باز انجام می شود، اما بسیاری از سالن های بدن سازی و مراکز تناسب اندام دارای دوچرخه ثابت هستند که به شما امکان می دهد تا در خانه بمانید و دوچرخه سواری کنید.

بهداشت هاروارد تخمین می زند که یک فرد۷۰ کیلوگرمی در هر ۳۰ دقیقه دوچرخه سواری با دوچرخه ثابت با سرعت متوسط ​​یا در هر دو دقیقه با دوچرخه با سرعت متوسط ۱۹تا ۲۲.۴ کیلومتر در ساعت حدود ۲۶۰ کالری می سوزاند.

دوچرخه سواری نه تنها برای کاهش وزن عالی است، بلکه مطالعات نشان داده است افرادی که به طور منظم دوچرخه سواری می کنند از نظر آمادگی جسمانی بهتر، افزایش حساسیت به انسولین و خطر ابتلا به بیماری های قلبی، سرطان و مرگ در مقایسه با افرادی که به طور منظم دوچرخه سواری نمی کنند، هستند.

دوچرخه سواری برای افراد در هر سطح آمادگی جسمانی، از مبتدی تا ورزشکار عالی است. به علاوه، این یک ورزش تحمل وزن و کم تاثیر است، بنابراین فشار زیادی را روی مفاصل شما وارد نمی کند.

۴-تمرین با وزنه برای لاغری سریع

تمرین با وزنه (مقاله مرتبط : ورزش کاردیو)برای افرادی که قصد لاغری سریع دارند یک انتخاب محبوب است.

طبق تحقیقات موسسه سلامت هاروارد، تخمین زده شده است که یک فرد ۷۰ کیلوگرمی در هر ۳۰ دقیقه تمرین با وزنه ، تقریبا ۱۱۲ کالری می سوزاند.

همچنین، تمرین با وزنه می تواند به شما در تقویت قدرت و رشد عضلات کمک کند، که می تواند میزان متابولیسم در حالت استراحتRMR  یا میزان کالری بدن شما را در حالت استراحت افزایش دهد.

یک مطالعه ۶ ماهه نشان داد که انجام ۱۱ دقیقه تمرین مبتنی بر قدرت ۳ بار در هفته منجر به افزایش ۷.۴ درصدی میزان متابولیسم می شود. در این مطالعه ، این افزایش معادل سوزاندن ۱۲۵ کالری اضافی در روز بود.

مطالعه دیگری نشان داد که ۲۴ هفته تمرین با وزنه منجر به افزایش ۹ درصدی میزان متابولیسم در مردان می شود، که برابر است با سوزاندن تقریبا ۱۴۰ کالری بیشتر در روز. در میان زنان ، افزایش میزان متابولیسم تقریبا ۴٪ یا ۵۰ کالری بیشتر در روز بود.

علاوه بر این، مطالعات متعدد نشان داده است که بدن شما ساعت ها پس از یک تمرین تمرینی با وزنه، در مقایسه با ورزش هوازی، همچنان به سوزاندن کالری ادامه می دهد.

۵-شنا کردن برای لاغری سریع

شنا یک روش سرگرم کننده برای کاهش وزن و رسیدن به فرم است.

بهداشت هاروارد تخمین می زند که یک فرد ۷۰ کیلوگرمی تقریبا ۲۳۳ کالری در هر نیم ساعت شنا می سوزاند.

یک مطالعه ۱۲ هفته ای بر روی ۲۴ زن میانسال نشان داد که شنا به مدت ۶۰ دقیقه ۳ بار در هفته به طور قابل توجهی باعث کاهش چربی بدن، بهبود انعطاف پذیری و کاهش چندین عامل خطر بیماری قلبی، از جمله کلسترول کل بالا و تری گلیسیرید خون می شود.

یکی دیگر از مزایای شنا طبیعت کم ضربه بودن آن است، به این معنی که در مفاصل شما راحت تر است. این گزینه را برای افرادی که آسیب دیدگی یا درد مفصل دارند، گزینه عالی می کند.

۶-پیلاتس برای لاغری سریع

پیلاتس ورزشی عالی برای مبتدیان است که می تواند به شما در کاهش وزن و لاغری سریع کمک کند.ورزش برای لاغری یک راه مناسب است.

طبق مطالعه ای که توسط شورای ورزش آمریكا حمایت مالی شده است ، شخصی كه حدود ۶۴ كیلوگرم وزن دارد ، در كلاس ۳۰ دقیقه ای مبتدی ۱۰۸ كالری یا در كلاس پیشرفته با همان مدت زمان ۱۶۸ كالری می سوزاند.

یک مطالعه ۸ هفته ای در ۳۷ زن میانسال نشان داد که انجام تمرینات پیلاتس به مدت ۹۰ دقیقه ۳ بار در هفته به طور قابل توجهی باعث کاهش دور کمر، معده و لگن می شود، در مقایسه با یک گروه کنترل که در همان مدت هیچ ورزشی انجام نداده اند.

به غیر از کاهش وزن، ثابت شده است که پیلاتس باعث کاهش درد کمر و بهبود قدرت، تعادل، انعطاف پذیری، استقامت و سطح کلی تناسب اندام شما می شود.

شما می توانید پیلاتس را در خانه یا یکی از ورزشگاه های زیادی که کلاس های پیلاتس برگزار می کنند ، انجام دهید.

برای تقویت بیشتر کاهش وزن و لاغری سریع با پیلاتس، آن را با یک رژیم غذایی سالم یا سایر اشکال ورزش مانند تمرین با وزنه یا کاردیو ترکیب کنید.

ورزش های موثر بر لاغری

خط آخر

بسیاری از تمرینات می توانند شما را در کاهش وزن و لاغری سریع یاری کنند.

برخی از گزینه های عالی برای سوزاندن کالری شامل راه رفتن، دویدن، دویدن، دوچرخه سواری، شنا، تمرین با وزنه و پیلاتس است.

در کنارانجام تمرینات ورزش های فوق، استفاده از پوشش های فرم دهنده تلاش شما را با نتایجی چشمگیر همراه می کند. گن ساعت شنی فاجات یکی از این نمونه گن ها است.

مهمترین انتخاب ورزشی است که از انجام آن لذت می برید. این باعث می شود که شما طولانی مدت به آن پایبند باشید و نتایج را ببینید. در سایت هامون مدیکال با انواع ورزش های مختلف و راه های متنوع برای کاهش وزن بیشتر آشنا شوید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *