ورزش و تناسب اندام

۹ خوراکی برای چربی سوزی و لاغری سریع

۹ خوراکی برای چربی سوزی و لاغری سریع افزایش میزان متابولیسم می تواند به شما دراز دست دادن چربی بدن کمک کند.غذاهای مختلفی وجود دارند که باعث افزایش میزان متابولیسم و از بین رفتن چربی و لاغری سریع می شوند . در این مقاله ۹ ماده غذایی سالم که به شما برای چربی سوزی و لاغری سریع کمک می کنند معرفی شده است. پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

۹ خوراکی برای چربی سوزی و لاغری سریع

۱- چربی سوزی و لاغری سریع با ماهی چرب

ماهی های چرب خوشمزه و فوق العاده برای شما مفید هستند.

ماهی قزل آلا، شاه ماهی، ساردین، ​​ماهی خال مخالی و سایر ماهی های روغنی حاوی اسیدهای چرب امگا ۳ هستند که نشان داده شده است که التهاب را کاهش می دهد و خطر بیماری قلبی را کاهش می دهد.

علاوه بر این ، اسیدهای چرب امگا ۳ ممکن است به شما در از دست دادن چربی بدن کمک کنند و باعث لاغری سریع شما بشود.

در یک مطالعه شش هفته ای کنترل شده بر روی ۴۴ بزرگسال، کسانی که مکمل روغن ماهی مصرف کردند به طور متوسط ​​۱.۱ پوند (۰.۵ کیلوگرم) چربی از دست دادند.

علاوه بر این، ماهی منبع عالی پروتئین با کیفیت بالا است. هضم پروتئین منجر به احساس سیری بیشتر می شود و میزان متابولیسم را به میزان قابل توجهی بیشتر از هضم چربی یا کربوهیدرات افزایش می دهد.

برای تقویت کاهش چربی و محافظت از سلامت قلب، حداقل دو بار در هفته حداقل ۱۰۰ گرم ماهی چرب را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

خلاصه:

ماهی های چرب حاوی اسیدهای چرب امگا ۳ هستند که می تواند باعث کاهش چربی و لاغری سریع شود. ماهی همچنین سرشار از پروتئین است که به شما در احساس سیری کمک می کند و میزان متابولیسم بدن را در هنگام هضم افزایش می دهد.

چرب و لاغری سریع چربی سوزی
ماهی های چرب حاوی اسیدهای چرب امگا ۳ هستند که می توانند باعث کاهش چربی و لاغری سریع شوند

۲- چربی سوزی و لاغری سریع با قهوه

قهوه یکی از محبوب ترین نوشیدنی ها در سراسر جهان است.

این یک منبع عالی از کافئین است، که می تواند باعث افزایش خلق و خو و بهبود عملکرد ذهنی و جسمی شود.بین کافئین و سلامتی ارتباط موثری است.

علاوه بر این، می تواند به شما در چربی سوزی کمک کند و باعث لاغری سریع شما گردد.

در یک مطالعه کوچک که شامل ۹ نفر بود، کسانی که یک ساعت قبل از ورزش کافئین مصرف می کردند تقریبا دو برابر چربی می سوزانند و می توانند ۱۷ درصد بیشتر از گروه غیر کافئین ورزش کنند.

تحقیقات نشان داده است که کافئین بسته به میزان مصرف و پاسخ فردی، میزان متابولیسم را به میزان قابل توجهی ۳ تا ۱۳ درصد افزایش می دهد.

در یک مطالعه، افراد هر دو ساعت و به مدت ۱۲ ساعت ۱۰۰ میلی گرم کافئین مصرف کردند. بزرگسالان لاغر به طور متوسط ​​۱۵۰ کالری اضافی و بزرگسالان چاق قبلا ۷۹ کالری اضافی در طول مدت مطالعه سوزاندند.

خلاصه:

قهوه حاوی کافئین است که نشان داده شده علاوه بر تقویت متابولیسم، عملکرد ذهنی و جسمی را نیز بهبود می بخشد.

و لاغری سریع چربی سوزی
قهوه یکی از محبوب ترین نوشیدنی ها در سراسر جهان است

۳-تخم مرغ و لاغری سریع

تخم مرغ یک نیروگاه تغذیه ای است.

اگرچه از مصرف زیاد زرده تخم مرغ به دلیل داشتن کلسترول زیاد باید پرهیز شود، اما نشان داده شده است که تخم مرغ کامل به محافظت از سلامت قلب در افرادی که در معرض خطر ابتلا به بیماری هستند، کمک می کند.

علاوه بر این، تخم مرغ یک ماده غذایی لاغر کننده است.

مطالعات نشان داده است که صبحانه های مبتنی بر تخم مرغ گرسنگی را کاهش می دهد و احساس سیری را برای چندین ساعت در افراد دارای اضافه وزن و چاقی تقویت می کند و به لاغری سریع کمک می کند.

در یک مطالعه هشت هفته ای کنترل شده بر روی ۲۱ مرد، کسانی که سه تخم مرغ را برای صبحانه خوردند ۴۰۰ کالری کمتر در روز مصرف کردند و در مقایسه با گروهی که صبحانه نان شیرینی می خوردند ۱۶ درصد کاهش چربی در بدن داشتند.

تخم مرغ همچنین منبع بزرگی از پروتئین با کیفیت بالا است که براساس چندین مطالعه  میزان متابولیسم را برای چندین ساعت پس از غذا خوردن حدود ۲۰ تا ۳۵ درصد افزایش می دهد.

خوردن سه تخم مرغ چند بار در هفته می تواند به شما در چربی سوزی کمک کند در حالی که شما را سیر و راضی نگه می دارد.

خلاصه:

تخم مرغ یک غذای پر پروتئین است که می تواند به کاهش گرسنگی، افزایش سیری، افزایش چربی سوزی و محافظت از سلامت قلب کمک کند.

مرغ و لاغری سریع چربی سوزی
تخم مرغ یک غذای پر پروتئین است که می تواند به افزایش چربی سوزی و لاغری سریع کمک کند

۴- روغن نارگیل و لاغری سریع

روغن نارگیل سرشار از سلامتی است.

به نظر می رسد افزودن روغن نارگیل به رژیم غذایی علاوه بر کمک به کاهش وزن ، باعث افزایش کلسترول خوب HDL و کاهش تری گلیسیرید می شود.

در یک مطالعه ، مردان چاقی که روزانه ۲ قاشق غذاخوری روغن نارگیل به رژیم غذایی معمول خود اضافه می کردند ، به طور متوسط ​​۲.۵ سانتی متراز کمر خود را از دست دادند بدون اینکه هیچ تغییر دیگری در رژیم غذایی ایجاد کنند یا فعالیت بدنی خود را افزایش دهند.

چربی های موجود در روغن نارگیل بیشتر MCT هستند که به دلیل خاصیت سرکوب کنندگی اشتها و چربی سوزی شناخته شده اند.

با این حال ، برخی مطالعات نشان می دهد که اثرات تقویت کننده متابولیسم آن ممکن است با گذشت زمان کاهش یابد.

برخلاف اکثر روغن ها ، روغن نارگیل در دمای بالا پایدار مانده و آن را برای پخت و پز با حرارت بالا ایده آل می کند.

مصرف روزانه حداکثر ۲ قاشق غذاخوری روغن نارگیل ممکن است به حداکثر میزان چربی سوزی کمک کند. اطمینان حاصل کنید که ابتدا با یک قاشق چای خوری شروع کنید و به تدریج مقدار آن را افزایش دهید تا از هرگونه ناراحتی گوارشی جلوگیری کنید.

خلاصه:

روغن نارگیل سرشار از MCT است، که ممکن است سوخت و ساز بدن شما را افزایش دهد، اشتها را کاهش دهد، باعث کاهش چربی و کاهش عوامل خطر بیماری های قلبی شود.

نارگیل و لاغری سریع چربی سوزی
روغن نارگیل سوخت و ساز را افزایش داده و باعث لاغری سریع می شود

۵- چای سبز و لاغری سریع

چای سبز یک انتخاب عالی برای نوشیدنی برای سلامتی است.

مطالعات نشان می دهد که ممکن است به کاهش خطر بیماری های قلبی کمک کند و از انواع خاصی از سرطان محافظت کند.

چای سبز علاوه بر تأمین مقدار کافی کافئین ، منبع عالی اپی گالوکاتکین گالات EGCG ، آنتی اکسیدانی است که باعث سوختن چربی و از بین رفتن چربی شکم می شود.

در مطالعه ای روی ۱۲ مرد سالم ، سوزاندن چربی در هنگام دوچرخه سواری در مقایسه با افرادی که از دارونما استفاده می کردند، در مقایسه با افرادی که از دارونما استفاده می کردند، ۱۷ درصد افزایش داشت.

از طرف دیگر، برخی مطالعات نشان داده اند که چای سبز یا عصاره چای سبز تأثیری در متابولیسم یا کاهش وزن ندارد.

با توجه به تفاوت در نتایج مطالعه، اثرات چای سبز از فردی به فرد دیگر متفاوت است و همچنین ممکن است به میزان مصرف آن نیز بستگی داشته باشد.

نوشیدن حداکثر چهار فنجان چای سبز روزانه ممکن است تعدادی از فواید سلامتی را از جمله افزایش بالقوه کالری سوزانده شده برای شما فراهم کند.

خلاصه:

چای سبز حاوی کافئین و EGCG است که هر دو ممکن است باعث افزایش متابولیسم، کاهش وزن، محافظت از سلامت قلب و کاهش خطر سرطان شوند.

سبز چربی سوزی
چای سبز یک انتخاب عالی برای نوشیدنی برای سلامتی است

۶- سرکه سیب و لاغری سریع

سرکه سیب یک داروی محلی است که دارای فواید سلامتی مبتنی بر شواهد کافی است.

کاهش اشتها و کاهش قند خون و سطح انسولین در افراد دیابتی با سرکه سیب تجربه شده است. شما می توانید با دستگاه قند خون روزانه میزان قند خون خود را اندازه گیری کنید.

علاوه بر این، در چندین مطالعه حیوانی مشخص شده است که ترکیب اصلی سرکه، اسید استیک باعث افزایش چربی سوزی و کاهش ذخیره چربی شکم و لاغری سریع می شود.

اگرچه تحقیقات زیادی در مورد اثر سرکه در کاهش چربی در انسان وجود ندارد، نتایج یک مطالعه بسیار دلگرم کننده است.

در این مطالعه ، ۱۴۴ مرد چاق که به مدت ۱۲ هفته هر روز ۲ قاشق غذاخوری سرکه به رژیم های غذایی معمول خود اضافه می کردند، ۱.۷ کیلوگرم وزن کم کردند و ۰.۹٪ کاهش چربی بدن را تجربه کردند.

گنجاندن سرکه سیب در رژیم غذایی می تواند به شما در از دست دادن چربی بدن و لاغری سریع کمک کند. با ۱ قاشق چای خوری در روز با آب رقیق شده شروع کنید و به تدریج تا ۱-۲ قاشق غذاخوری در روز کار کنید تا ناراحتی احتمالی گوارشی به حداقل برسد.

خلاصه:

سرکه سیب ممکن است به سرکوب اشتها، از بین رفتن چربی شکم و کاهش قند خون و سطح انسولین کمک کند.

سیب و لاغری سریع چربی سوزی
گنجاندن سرکه سیب در رژیم غذایی می تواند به شما در از دست دادن چربی بدن و لاغری سریع کمک کند

۷-فلفل چیلی و لاغری سریع

فلفل های فلفلی چیلی خواصی بیشتر از تند کردن غذاهای شما دارند.

آنتی اکسیدان های قدرتمند آنها ممکن است التهاب را کاهش داده و به محافظت از سلول های شما در برابر آسیب کمک کنند.

علاوه بر این، تحقیقات نشان می دهد که یک آنتی اکسیدان موجود در فلفل های چیلی به نام کپسایسین ممکن است به شما در رسیدن و حفظ وزن سالم و لاغری سریع کمک کند.

این کار را با ترویج سیری و جلوگیری از پرخوری انجام می دهد.

علاوه بر این، این ترکیب همچنین ممکن است به شما در سوزاندن کالری بیشتر و از دست دادن چربی بدن کمک کند و به لاغری سریع بینجامد.

در مطالعه ای بر روی ۱۹ بزرگسال سالم، هنگامی که مصرف کالری ۲۰٪ محدود شد، مشخص شد که کپسایسین با کاهش سرعت متابولیسم که به طور معمول با کاهش کالری دریافتی اتفاق می افتد ، خنثی می کند.

یک بررسی گسترده از ۲۰ مطالعه به این نتیجه رسید که مصرف کپسایسین به کاهش اشتها کمک می کند و می تواند تعداد کالری که می سوزانید حدود ۵۰ کالری در روز افزایش دهد.

خوردن فلفل چیلی یا استفاده از فلفل دلمه ای پودر شده برای ادویه وعده های غذایی خود را چندین بار در هفته در نظر بگیرید.

خلاصه:

مشخص شده است که ترکیبات موجود در فلفل چیلی باعث کاهش التهاب، کمک به کنترل گرسنگی و افزایش میزان متابولیسم و لاغری سریع می شود.

چربی سوزی
ترکیبات موجود در فلفل چیلی باعث کمک به کنترل گرسنگی و افزایش میزان متابولیسم و لاغری سریع می شود

۸-چای اولانگ و لاغری سریع

چای اولانگ یکی از سالم ترین نوشیدنی هایی است که می توانید بنوشید که به دلیل داشتن کافئین و کاتچین، فواید زیادی برای سلامتی دارد.

بررسی چندین مطالعه نشان داد که ترکیبی از کاتچین و کافئین در چای به طور متوسط ​​۱۰۲ کالری در روز باعث سوزاندن کالری می شود.

مطالعات کوچک در زنان و مردان نشان می دهد که نوشیدن چای اولانگ میزان متابولیسم را افزایش می دهد و باعث کاهش وزن و لاغری سریع می شود. علاوه بر این، یک مطالعه نشان داد که چای اولانگ دو برابر چای سبز باعث افزایش کالری سوزی می شود.

نوشیدن چند فنجان چای سبز، چای اولانگ یا ترکیبی از این دو به طور منظم ممکن است باعث کاهش چربی شود و سایر اثرات مفید سلامتی را ایجاد کند.

خلاصه:

چای اولانگ حاوی کافئین و کاتچین است که مشخص شده هر دو این مواد باعث افزایش میزان متابولیسم و ​​از بین رفتن چربی و لاغری سریع می شوند.

اولانگ و لاغری سریع چربی سوزی
کافئین و کاتچین موجود در چای اولانگ باعث افزایش میزان متابولیسم و ​​از بین رفتن چربی و لاغری سریع می شوند

۹-روغن زیتون و لاغری سریع

روغن زیتون یکی از سالم ترین چربی های روی زمین است.

ثابت شده است که روغن زیتون باعث کاهش تری گلیسیرید، افزایش کلسترول HDL و تحریک ترشح GLP-1 ، یکی از هورمون هایی است که به شما در سیر نگه داشتن بدن کمک می کند.

علاوه بر این، برخی مطالعات نشان داده اند که روغن زیتون ممکن است میزان متابولیسم را افزایش داده و باعث از بین رفتن چربی شود و به لاغری سریع کمک کند.

در یک مطالعه کوچک در ۱۲ زن یائسه مبتلا به چاقی شکمی، خوردن روغن زیتون فوق بکر به عنوان بخشی از وعده غذایی به طور قابل توجهی تعداد کالری هایی را که زنان برای چندین ساعت سوزاندند افزایش داد.

برای اینکه روغن زیتون را در رژیم غذایی روزانه خود بگنجانید، چند قاشق غذاخوری روی سالاد خود را بچرخانید یا آن را به غذای پخته شده اضافه کنید.

خلاصه:

به نظر می رسد روغن زیتون خطر بیماری قلبی را کاهش می دهد، احساس سیری را افزایش می دهد و میزان متابولیسم را افزایش می دهد و در نتیجه منجر به لاغری سریع می شود.

9 خوراکی برای چربی سوزی و لاغری سریع
روغن زیتون یکی از سالم ترین چربی های روی زمین است

سخن آخر

علی رغم آنچه تولید کنندگان مکمل های خاص ممکن است پیشنهاد دهند ، یک “قرص جادویی” بی خطر وجود ندارد که بتواند به شما کمک کند صدها کالری اضافی در روز بسوزانید.استفاده از گن ساعت شنی اصل در کنار ورزش و رژیم غذایی سالم توصیه می شود.

با این وجود، تعدادی از غذاها و نوشیدنی ها ممکن است علاوه بر تأمین مزایای دیگر سلامتی، میزان متابولیسم بدن را نیز به میزان متوسطی افزایش دهند.

گنجاندن چندین مورد از آنها در رژیم روزانه شما ممکن است تأثیراتی داشته باشد که در نهایت منجر به کاهش چربی و لاغری سریع و سلامت کلی بهتر شود. شما می توانید تمام مقاله های رژیم های غذایی مفید را در سایت هامون مدیکال مطالعه کنید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *