بارداری و زايمان, عمل ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی و بارداری

ابدومینوپلاستی و بارداری ،حتی با بهترین برنامه ریزی و اهداف ، زندگی می تواند غیر قابل پیش بینی باشد. اگر بعد از عمل جراحی ابدومینوپلاستی به طور ناخواسته باردار شدید یا خودتان تصمیم به بارداری گرفتید، ممکن است سلامتی خودتان و فرزنداتان از نگرانی های شما باشد. اما نگران نباشید، همراه مجله سلامتی هامون مدیکال باشید تا در این مقاله درباره بارداری و ابدومینوپلاستی نکاتی را با شما مخاطبان گرامی به اشتراک بگذاریم.

ابدومینوپلاستی چیست؟

ابدومینوپلاستی روشی است که به شما کمک می کند از شر چربی اضافی و همچنین شلی پوست اطراف ناحیه شکم که به دلیل کاهش وزن زیاد ، بارداری ، عمل های شکمی یا ناهنجاری های مادرزادی ستون فقرات و غیره ایجاد می شود، خلاص شوید.

در این روش با برداشتن چربی و پوست با جراحی باعث بهبود یکپارچگی عضلات شکم شده و شکم را سفت می کنند. این جراحی یکی از مواردی است که برخی ممکن است در هنگام کاهش وزن در قسمت میانی خود در نظر بگیرند. نتایج ابدومینوپلاستی به طور طولانی مدت تضمین نمی شوند ، اما اجتناب از افزایش وزن اضافی پس از شکم به حفظ شکم صاف و یکدست کمک می کند و نقش قابل توجه ای در حفظ نتایج دارد. معمولا پوشیدن گن ابدومینوپلاستی بعد از عمل جراحی توسط پزشکتان تجویز می شود.که در روند بهبودی شما تاثیر گذار است.

ابدومینوپلاستی و بارداری

بارداری چگونه روی ابدومینوپلاستی تأثیر می گذارد؟

ابدومینوپلاستی و بارداری

بارداری و زایمان پس از ابدومینوپلاستی نباید نگران کننده سلامت شما و کودک شما باشد. کودک کوچک شما فضای کافی برای رشد و شکوفایی خواهد داشت. و اگر نگران حفظ شکم خود پس از زایمان هستید ، سعی کنید از اضافه وزن در دوران بارداری خودداری کنید.استفاده از گن بارداری باعث بالا نگه داشتن شکم و تحمل وزن و در نهایت خوش اندامی شما می شود.

با ابدومینوپلاستی، دیواره شکم شما به طور معمول کشیده شده و کودک جدید را در خود جای داده است. جراحان تأیید می کنند که اکثر بیمارانی که پس از جراحی ابدومینوپلاستی حامله شده اند ، پس از تولد نوزادشان هنوز نتایج جراحی خود را دوست دارند. حتی ممکن است توجه داشته باشید که در نتیجه لمس شکم ، از آخرین باری که باردار هستید ، ظاهر بهتری دارید.عوارض ابدومینوپلاستی مدتی بعد از عمل کاهش پیدا می کند.

یکی از مزایای ابدومینوپلاستی این است که (درصورتی که در دوران بارداری وزن زیادی نگذارید) بافت همبند خط میانی شما نباید خیلی کشیده شود. با وجود بافت زخمی قوی ، عضلات حاصل از جراحی ابدومینوپلاستی قبلی را در کنار هم نگه داشته است ، عضلات شکم همچنان می توانند به سمت خارج کشیده شوند و به کودک اجازه رشد دهند. یکی دیگر از مزایای این بافت این است که ، پس از تولد ، می تواند دوباره عقب برود و بدون ایجاد همان جدایی بین عضلات شکم مانند قبل باشد.

آیا بارداری به دنبال ابدومینوپلاستی عارضه ای خواهد داشت؟

همه حاملگی ها ممکن است درجاتی از علل شناخته شده یا ناشناخته را تجربه کنند. با این حال ، وقتی صحبت از تأثیر برداشتن شکم بر روی بارداری و فرزند متولد نشده شما می شود ، تقریباً در همه موارد باید بتوانید کودک خود را به سلامت به دنیا بیاورید. اگر برای شروع عضلات شکم شما بسیار سفت است ، ممکن است با رشد و کشیدگی شکم احساس سفت شدن یا کشیدن داشته باشید ، اما این خطرناک نیست. همچنین ممکن است احساس کنید که ناصافی کودک شما تا جایی که انتظار دارید بیرون نمی رود ، اما کودک شما باید هنوز فضای کافی برای رشد و رشد داشته باشد.

سزارین پس از ابدومینوپلاستی

نگرانی اصلی مربوط به انجام سزارین و عوارض سزارین پس از ابدومینوپلاستی ، وجود بافت اسکار است. با این حال ، اطمینان داشته باشید که انجام سزارین پس از شکم ، با سزارین تکراری تفاوت چندانی ندارد. متخصص زنان شما هنوز هم با یک اسکار از روش قبلی کار می کند ، چه از طریق سزارین قبلی یا از طریق جراحی کشیدن شکم. اما در هر صورت ، شما هنوز هم باید به متخصص زنان خود اطلاع دهید که قبلاً جراحی شکم کرده اید زیرا گاهی اوقات جای زخم خیلی واضح نیست.

یک نکته منفی این است که بعضی اوقات ، ممکن است متخصص زنان شما نتواند برش جدید بخش سزارین شما را با مهارت یک جراح پلاستیک ببندد و این ممکن است در ظاهر زخم تأثیر بگذارد.

بارداری

آیا می توان در طول سزارین عمل ابدومینوپلاستی نیز انجام داد؟

پاسخ البته منفی است. زیرا در واقع زمان آن نیست که شکم جمع شود. اول این که رحم هنوز کاملاً بزرگ است بنابر این از جراحی پلاستیک مانند ابدومینوپلاستی شما جلوگیری می کند تا پوست را به همان اندازه برداشته یا عضلات را سفت کند. دوم ، شما به وزن ایده آل خود (یا حداقل نزدیک به آن) که هنوز نتیجه زیبایی حاصل از جراحی را محدود می کند ، نرسیده اید. سوم ، ابدومینوپلاستی می تواند در شیردهی و مراقبت از نوزاد جدید شما اختلال ایجاد کند.

بسیاری از زنانی که مایل به جراحی پلاستیک هستند دوست دارند بدانند که بارداری های گذشته یا آینده چه تاثیری در نتیجه آنها خواهد داشت. به عنوان یک قاعده کلی ، هر نوسان وزنی می تواند بر نتایج جراحی شما تأثیر بگذارد. میزان تأثیر آن می تواند غیر قابل پیش بینی باشد و مطمئناً بر اساس اعضای بدن و روش کار متفاوت است.

بارداری ابدومینوپلاستی و بارداری
گن دوران بارداری فاجات کلمبیا

استفاده از گن در دوران بارداری

گن در دوران بارداری از هفته ۲۵ به بعد با مشاوره پزشک استفاده می شود. استفاده از گن بارداری برای کسانی که ابدومینوپلاستی انجام داده اند مفید خواهد بود زیرا وظیفه گن حمایتی است و بدنی که جراحی انجام داده به حمایت بیشتری نیاز دارد. گن بارداری از کمر و پشت در برابر وزن نوزاد حمایت می کند و مانع گودی کمر و افتادگی رحم می شود.

انواع گن بعد از جراحی در فروشگاه هامون مدیکال موجود می باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “ابدومینوپلاستی و بارداری

  1. حورا گفت:

    سلام .وقتتون بخیر استفاده از گن بارداری به شکم فشار وارد نمیکنه؟برای جنین خطرناک نیست؟

    1. مجله علمی هامون مدیکال گفت:

      سلام دوست عزیز. خیر گن بارداری فاجات به دلیل دوخت و کیفیتی که دارد هیچگونه فشاری به شکم وارد نمی کند و برای جنین و مادر خطری ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *