ابدومینوپلاستی و بارداری

ابدومینوپلاستی و بارداری

حتی با بهترین برنامه ریزی و اهداف ، زندگی می تواند غیر قابل پیش بینی باشد. اگر بعد از عمل جراحی ابدومینوپلاستی به طور ناخواسته باردار شدید یا خودتان تصمیم به بارداری گرفتید، ممکن است سلامتی خودتان و فرزنداتان از نگرانی های شما باشد. اما نگران نباشید، همراه مجله سلامتی هامون مدیکال باشید تا در این مقاله درباره بارداری و ابدومینوپلاستی نکاتی را با شما مخاطبان گرامی به اشتراک بگذاریم.

ابدومینوپلاستی چیست؟

ابدومینوپلاستی روشی است که به شما کمک می کند از شر چربی اضافی و همچنین شلی پوست اطراف ناحیه شکم که به دلیل کاهش وزن زیاد ، بارداری ، عمل های شکمی یا ناهنجاری های مادرزادی ستون فقرات و غیره ایجاد می شود، خلاص شوید.

در این روش با برداشتن چربی و پوست با جراحی باعث بهبود یکپارچگی عضلات شکم شده و شکم را سفت می کنند. این جراحی یکی از مواردی است که برخی ممکن است در هنگام کاهش وزن در قسمت میانی خود در نظر بگیرند. نتایج ابدومینوپلاستی به طور طولانی مدت تضمین نمی شوند ، اما اجتناب از افزایش وزن اضافی پس از شکم به حفظ شکم صاف و یکدست کمک می کند و نقش قابل توجه ای در حفظ نتایج دارد.

بارداری چگونه روی ابدومینوپلاستی تأثیر می گذارد؟

بارداری و زایمان پس از ابدومینوپلاستی نباید نگران کننده سلامت شما و کودک شما باشد. کودک کوچک شما فضای کافی برای رشد و شکوفایی خواهد داشت. و اگر نگران حفظ شکم خود پس از زایمان هستید ، سعی کنید از اضافه وزن در دوران بارداری خودداری کنید.

با ابدومینوپلاستی، دیواره شکم شما به طور معمول کشیده شده و کودک جدید را در خود جای داده است. جراحان تأیید می کنند که اکثر بیمارانی که پس از جراحی ابدومینوپلاستی حامله شده اند ، پس از تولد نوزادشان هنوز نتایج جراحی خود را دوست دارند. حتی ممکن است توجه داشته باشید که در نتیجه لمس شکم ، از آخرین باری که باردار هستید ، ظاهر بهتری دارید.

یکی از مزایای ابدومینوپلاستی این است که (درصورتی که در دوران بارداری وزن زیادی نگذارید) بافت همبند خط میانی شما نباید خیلی کشیده شود. با وجود بافت زخمی قوی ، عضلات حاصل از جراحی ابدومینوپلاستی قبلی را در کنار هم نگه داشته است ، عضلات شکم همچنان می توانند به سمت خارج کشیده شوند و به کودک اجازه رشد دهند. یکی دیگر از مزایای این بافت این است که ، پس از تولد ، می تواند دوباره عقب برود و بدون ایجاد همان جدایی بین عضلات شکم مانند قبل باشد.

آیا بارداری به دنبال ابدومینوپلاستی عارضه ای خواهد داشت؟

همه حاملگی ها ممکن است درجاتی از علل شناخته شده یا ناشناخته را تجربه کنند. با این حال ، وقتی صحبت از تأثیر برداشتن شکم بر روی بارداری و فرزند متولد نشده شما می شود ، تقریباً در همه موارد باید بتوانید کودک خود را به سلامت منتقل کنید. اگر برای شروع عضلات شکم شما بسیار سفت است ، ممکن است با رشد و کشیدگی شکم احساس سفت شدن یا کشیدن داشته باشید ، اما این خطرناک نیست. همچنین ممکن است احساس کنید که ناصافی کودک شما تا جایی که انتظار دارید بیرون نمی رود ، اما کودک شما باید هنوز فضای کافی برای رشد و رشد داشته باشد.

سزارین پس از ابدومینوپلاستی

نگرانی اصلی مربوط به انجام سزارین پس از ابدومینوپلاستی ، وجود بافت اسکار است. با این حال ، اطمینان داشته باشید که انجام سزارین پس از شکم ، با سزارین تکراری تفاوت چندانی ندارد. متخصص زنان شما هنوز هم با یک اسکار از روش قبلی کار می کند ، چه از طریق سزارین قبلی یا از طریق جراحی کشیدن شکم. اما در هر صورت ، شما هنوز هم باید به متخصص زنان خود اطلاع دهید که قبلاً جراحی شکم کرده اید زیرا گاهی اوقات جای زخم خیلی واضح نیست.

یک نکته منفی این است که بعضی اوقات ، ممکن است متخصص زنان شما نتواند برش جدید بخش سزارین شما را با مهارت یک جراح پلاستیک ببندد و این ممکن است در ظاهر زخم تأثیر بگذارد.

آیا می توان در طول سزارین عمل ابدومینوپلاستی نیز انجام داد؟

پاسخ البته منفی است. زیرا در واقع زمان آن نیست که شکم جمع شود. اول این که رحم هنوز کاملاً بزرگ است بنابر این از جراحی پلاستیک شما جلوگیری می کند تا پوست را به همان اندازه برداشته یا عضلات را سفت کند. دوم ، شما به وزن ایده آل خود (یا حداقل نزدیک به آن) که هنوز نتیجه زیبایی حاصل از جراحی را محدود می کند ، نرسیده اید. سوم ، ابدومینوپلاستی می تواند در مراقبت از نوزاد جدید شما اختلال ایجاد کند.

بسیاری از زنانی که مایل به جراحی پلاستیک هستند دوست دارند بدانند که بارداری های گذشته یا آینده چه تاثیری در نتیجه آنها خواهد داشت. به عنوان یک قاعده کلی ، هر نوسان وزنی می تواند بر نتایج جراحی شما تأثیر بگذارد. میزان تأثیر آن می تواند غیر قابل پیش بینی باشد و مطمئناً بر اساس اعضای بدن و روش کار متفاوت است.

استفاده از گن در دوران بارداری

گن در دوران بارداری از هفته ۲۵ به بعد با مشاوره پزشک استفاده می شود. استفاده از گن بارداری برای کسانی که ابدومینوپلاستی انجام داده اند مفید خواهد بود زیرا وظیفه گن حمایتی است و بدنی که جراحی انجام داده به حمایت بیشتری نیاز دارد. گن بارداری از کمر و پشت در برابر وزن نوزاد حمایت می کند و مانع گودی کمر و افتادگی رحم می شود.

گن بارداری
گن دوران بارداری فاجات کلمبیا

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید