عمل ماموپلاستی

ورزش پس از ماموپلاستی

ورزش پس از ماموپلاستی ،(Exercise after Mammoplasty Surgery)جراحی کوچک کردن سینه که به ماموپلاستی کاهشی نیز معروف است ، شامل برداشتن چربی ، پوست و بافت سینه ها برای بازسازی آنها در اندازه کوچکتر است که توسط شما و پزشک مشخص شده است.

با بهبود تکنیک های جراحی ، زمان بهبودی پس از جراحی کاهش سینه اغلب کاهش می یابد. با این حال ، بازگشت شما به فعالیت های ورزشی بعد از مامو پلاستی ممکن است مدت زمان زیادی طول بکشد تا مطمئن شوید بافت قفسه سینه شما زمان کافی برای بهبود مناسب دارد.

مراقبت های بعد از جراحی

مراقبت های بعد از مامو پلاستی

تورم و التهاب شایع پس از جراحی کوچک کردن سینه است. برای به حداقل رساندن این تورم ، پزشک توصیه می کند که به پشت بخوابید و قفسه سینه را بالا نگه دارید تا تورم به حداقل برسد.

ورزش پس از مامو پلاستی ، ورزش فوری پس از کوچک کردن مدل سینه توصیه نمی شود زیرا این فعالیت ها می تواند بافت های سینه شما را به خطر اندازد ، زیرا خطر خونریزی و تورم وجود دارد.

پس از دو هفته اول بعد از عمل ، ممکن است پیاده روی را برای ورزش شروع کنید تا به شما در سوزاندن کالری کمک کند. از آنجا که پیاده روی فشار زیادی به دیواره قفسه سینه وارد نمی کند ، بهترین تمرین برای انجام در ماه بعد از عمل است.اگر دچار عفونت شوید با تب همراه است برای کنترل آن از تب سنج استفاده کنید .

به بدن خود گوش دهید

پس از اخذ تأیید پزشک ، می توانید تمرینات معمولی را که قبل از عمل انجام می دادید ، بازگردانید. از فعالیتهای کوچک مانند استفاده از دستگاه بیضوی یا دوچرخه ثابت شروع کنید.

به بدن خود گوش دهید. اگر با ورزش احساس درد یا ناراحتی می کنید ، انجام ورزش را متوقف کنید. ورزش برای لاغری یک راه مناسب است اما باید صبر کنید تا دوران نقاهت شما تمام شود .تجربه تورم پس از ورزش نیز می تواند نشان دهد که شما در برنامه ورزشی خود زیاده روی کرده اید.

ورزش پس از ماموپلاستی

ورزش بعد از کاهش سینه

ورزش پس از ماموپلاستی

تا زمانی که مطمئن نشدید بافت قفسه سینه شما به طور کامل بهبود یافته است ، پس از کاهش سینه که باعث ایجاد اختلال در دیواره قفسه سینه می شود ، باید از انجام برخی ورزش ها خودداری کنید(مقاله مرتبط : کاردیو). فعالیتهای هوازی مانند قایقرانی ، شنا یا دویدن می تواند باعث تکان دادن بافت سینه شده و باعث درد بعد از عمل شود.

ورزش پس از مامو پلاستی شامل تمرینات تقویت قفسه سینه ، مانند پرس روی نیمکت یا پرس قفسه سینه ، همچنین می توانند فشار زیادی به قفسه سینه وارد کنند و باید حداقل تا یک تا دو ماه پس از جراحی از انجام آنها خودداری کرد.

ملاحظات و اقدامات احتیاطی

دستورالعمل های جراح خود را در مورد استفاده از لباس زیر برای پیشگیری از آسیب ناشی از ورزش یا درد بیش از حد دنبال کنید. به گفته پزشکان ایالت رایت ، احتمالاً تا شش هفته از

سوتین طبی جراحی استفاده خواهید کرد و سپس توصیه می شود که از سوتین ورزشی استفاده کنید.

حداقل چهار تا شش هفته بعد از عمل از انجام فعالیت هایی که شامل ضربه احتمالی به قفسه سینه می شود ، مانند فوتبال ، بسکتبال یا فوتبال ، برای جلوگیری از آسیب به ناحیه قفسه سینه خودداری کنید.

ملاحضات بعد از عمل مامو پلاستی

هنگامی که دوباره شروع به ورزش شدید می کنید ، از نشانه هایی که در حال تجربه عوارض جراحی هستید مطلع باشید. این موارد شامل تنگی نفس ، درد قفسه سینه یا احساس ضربان قلب در خارج از ریتم است. می توانید در خانه از یک دستگاه اکسیژن ساز برای دریافت اکسیژن بیشتر استفاده کنید .

در حالی که طبیعی است که پس از جراحی کاهش حجم سینه یا ماموپلاستی ، سطح بیشتری از خستگی را تجربه کنید ، علائم دیگر می توانند عوارض جدی تری را نشان دهند.

هنگام از سرگیری فعالیت عادی ، مراقب علائم عفونت باشید. به دنبال قرمزی ، گرما ، تخلیه ، تورم یا بوهایی باشید که ممکن است بعد از عمل ایجاد شود. در صورت مشاهده هر یک از این علائم بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید. شما می توانید با دنبال کردن سایت هامون مدیکال ، مراقبت های پس از جراحی های مختلف را مطالع کنید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *