ورزش و تناسب اندام

کاهش وزن و لاغری سریع در یک هفته

کاهش وزن و لاغری سریع در یک هفته ،(Loss Weight) در حالی که از دست دادن حدود ۴.۵ کیلوگرم در هفته توصیه نمی شود اما از نظر فنی امکان پذیر است.

برنامه های غذایی کوتاه مدت و شدید برای لاغری سریع به عنوان رژیم های غذایی تصادفی در نظر گرفته می شوند ( به این معنی که بعد از اتمام برنامه احتمالا وزن شما دوباره برمی گردد.) به علاوه، به دلیل ماهیت محدود کننده، اگر سابقه اختلالات خوردن داشته باشید، این رژیم ها مناسب نیستند.

بنابراین، این رژیم ها یک راه حل سالم، پایدار یا طولانی مدت نیستند.

کاهش وزن و لاغری سریع در یک هفته

کاهش وزن و لاغری سریع در یک هفته

با کاهش وزن و لاغری سریع، بیشتر وزنی که از دست می دهید وزن آب است، نه چربی بدن. این بدان دلیل است که شما نمی توانید در طی ۱ هفته با خیال راحت ۴.۵ کیلوگرم چربی بدن بسوزانید.

در عوض، کاهش وزن و لاغری سریع باعث کاهش سطح انسولین و دفع کربوهیدرات های ذخیره شده معروف به گلیکوژن می شود که حدود سه برابر وزن خود را در آب نگه می دارد. کاهش سطح انسولین همچنین باعث می شود کلیه های شما سدیم اضافی بریزند، که منجر به کاهش احتباس آب می شود.

با این حال، اگر هنوز تصمیم دارید کاهش وزن کوتاه مدت را دنبال کنید و به دنبال لاغری سریع هستید، مراحل زیر می تواند به شما در دستیابی به آن کمک کند. به خاطر داشته باشید که این یک برنامه یا راه حل طولانی مدت نیست.

کربوهیدرات کمتری مصرف کنید

با رعایت رژیم کم کربوهیدرات فقط برای چند روز می توانید چند کیلو وزن کم کنید.

در حقیقت، تحقیقات زیادی نشان داده است که رژیم کم کربوهیدرات راهی بسیار موثر برای کاهش وزن، لاغری سریع و بهبود سلامتی است.

کاهش کوتاه مدت در مصرف کربوهیدرات نیز می تواند باعث کاهش وزن آب و نفخ شکم شود.

به همین دلیل است که افرادی که کربوهیدرات کم مصرف می کنند، اغلب صبح روز بعد از شروع رژیم غذایی شاهد تغییرات هستند.

علاوه بر این، اطمینان از اینکه پروتئین زیادی مصرف می کنید می تواند در کاهش اشتها حتی در افزایش سوخت و ساز بدن به شما کمک کند.

از بین بردن یا کاهش شدید کربوهیدرات های نشاسته ای و قندهای هفته ضروری است. این ها را با سبزیجات کم کربوهیدرات جایگزین کنید، در حالی که میزان تخم مرغ، گوشت بدون چربی و ماهی را نیز افزایش می دهید. این روش آسان ترین رژیم غذایی برای کاهش وزن است.

خلاصه

کاهش مصرف کربوهیدرات می تواند منجر به کاهش قابل توجه وزن، هم از چربی بدن و هم از وزن اضافی آب شود. خوردن پروتئین بیشتر نیز کمک می کند. همه این ها باعث می شود کاهش وزن و لاغری سریع را تجربه کنید.

carbs لاغری سریع
رژیم کم کربوهیدرات راهی بسیار موثر برای کاهش وزن، لاغری سریع و بهبود سلامتی است

غذاهای کامل بخورید و از مصرف اکثر غذاهای بی ارزش پرهیز کنید

هنگامی که می خواهید به سرعت لاغر شوید، داشتن برنامه غذایی برای کاهش وزن و خوردن غذاهای ساده بر اساس غذاهای کامل می تواند مفید باشد.

این غذاها بسیار سیرکننده هستند و مصرف کالری کمتر و بدون گرسنگی بیش از حد را آسان می کنند.

در طول هفته، شما باید هدف اصلی خوردن غذاهای کامل و تک ماده باشید. از بیشتر غذاهایی که بسیار فرآوری شده اند خودداری کنید.

خوردن پروتئین های کم چربی و مواد غذایی با کربوهیدرات کم حتی به اندازه کافی کالری دریافت نمی کنید، به طرز باورنکردنی رضایتبخش خواهد بود.

خلاصه

برای رسیدن به هدف ۴.۵ کیلوگرم، باید سعی کنید در طول این هفته فقط غذاهای کامل بخورید. بیشتر رژیم خود را بر پایه پروتئین بدون چربی و گیاهان کم کربوهیدرات قرار دهید.

انواع رژیم های سبزیجات برای لاغری

کالری دریافتی خود را کاهش دهید

کاهش کالری دریافتی ممکن است مهمترین عامل در مورد کاهش وزن باشد.

اگر کالری کمتری از میزان کالری مصرفی خود ندارید، چربی خود را از دست نخواهید داد.

در اینجا یک ماشین حساب وجود دارد که به شما نشان می دهد چه مقدار کالری برای کاهش وزن باید مصرف کنید.

در اینجا چند نکته ساده برای کاهش کالری دریافتی آورده شده است:

  • کالری را بشمارید: غذاهایی را که می خورید وزن کنید و وارد آنها شوید. برای پیگیری میزان کالری و مواد مغذی مصرفی از ابزار شمارش کالری استفاده کنید.
  • فقط در وعده های غذایی بخورید: همه میان وعده ها را کم کنید و بعد از شام چیزی نخورید.
  • چاشنی های خود را حذف کنید: چاشنی ها و سس های پر کالری را از بین ببرید.
  • بشقاب سبزیجات را پر کنید: بشقاب خود را با سبزیجات پر کنید و کربوهیدرات نشاسته ای و چربی های اضافه شده را برای هفته محدود کنید.
  • پروتئین های بدون چربی را انتخاب کنید: پروتئین های کم چرب مانند مرغ و ماهی را انتخاب کنید.
  • کالری خود را ننوشید: در عوض، آب، نوشیدنی های کم کالری، چای یا قهوه را انتخاب کنید.

خلاصه

کاهش کالری دریافتی یک عامل حیاتی برای کاهش وزن است. شاید لازم باشد این کار را پرخاشگرانه انجام دهید تا فقط در عرض یک هفته اینقدر وزن کم کنید.

وزنه برداری کنید

ورزش یکی از بهترین روش ها برای چربی سوزی و بهبود ظاهر است.

تمرینات مقاومتی، مانند وزنه برداری، کاردیو می تواند منجر به کاهش وزن مشابه تمرین هوازی منظم شود. همچنین به شما کمک می کند تا توده و قدرت عضلانی را اضافه یا حفظ کنید.

تمرینات تمرینی با مقاومت در برابر تمام بدن نیز یک روش عالی برای کاهش ذخیره کربوهیدرات بدن و وزن آب است که می تواند منجر به کاهش شدید وزن شود.

وزنه برداری همچنین می تواند از متابولیسم و ​​سطح هورمون های شما که اغلب در طول رژیم رژیم کاهش می یابد محافظت کند.

خلاصه

وزنه برداری و انجام فواصل با شدت بالا از بهترین روش های کاهش وزن و لاغری سریع و تخلیه ذخایر گلیکوژن عضلات است. آنها همچنین می توانند سوخت و ساز بدن شما را تقویت کرده و مزایای دیگری را نیز فراهم کنند.

در خارج از سالن بدنسازی فعال باشید

برای سوزاندن کالری اضافی و کاهش وزن بیشتر، می توانید فعالیت روزانه خود را نیز افزایش دهید.

در واقع، میزان فعالیت شما در طول روز در هنگام ورزش نیز نقش بسیار مهمی در کاهش وزن و چاقی دارد.

به عنوان مثال ، تفاوت بین یک کار پشت میزی و یک کار دستی می تواند تا ۱۰۰۰ کالری در روز باشد. این همان ۹۰ تا ۱۲۰ دقیقه ورزش با شدت بالا است.

تغییر در سبک زندگی ساده مانند پیاده روی یا دوچرخه سواری برای کار، پیاده روی، پیاده روی بیرون، ایستادن بیشتر یا حتی نظافت منزل می تواند به شما در سوزاندن کالری زیادی کمک کند.

خلاصه

افزایش فعالیت روزمره راهی عالی برای سوزاندن کالری اضافی و کاهش وزن بیشتر است.

انجام روزه داری متناوب برای لاغری سریع

روزه داری متناوب یکی دیگر از ابزارهای موثرو اثبات شده برای کاهش چربی و لاغری سریع است.

این کار شما را مجبور می کند کالری دریافتی خود را کاهش دهید، زیرا غذا خوردن خود را به یک بازه زمانی کوتاه محدود می کنید.

پروتکل های مختلفی وجود دارد، مانند روزه ۱۶ ساعته با پنجره تغذیه ۸ ساعته، یا روزه داری ۲۰ ساعته با پنجره تغذیه ۴ ساعته.

اگر شما روزه داری را با ورزش ترکیب می کنید، عاقلانه است که روزه را در زمانی متفاوت از تمرین خود انجام دهید.

خلاصه

روزه داری متناوب روشی عالی برای کاهش کالری دریافتی و کاهش وزن و لاغری سریع است.

تغذیه مناسب برای کاهش سریع وزن

برای لاغری سریع مانع احتباس آب شوید

چندین روش دیگر می تواند به شما کمک کند وزن آب را کاهش داده و سبک و لاغرتر به نظر برسید. این شامل:

قهوه بنوشید: قهوه منبع سالم کافئین است. مطالعات نشان می دهد که کافئین می تواند به شما در سوزاندن چربی بیشتر و از دست دادن آب اضافی کمک کند.

عدم تحمل خود را در نظر داشته باشید: خوردن چیزهایی که به آنها تحمل نمی کنید ، مانند گلوتن یا لاکتوز، می تواند منجر به احتباس بیش از حد آب و نفخ شود. از غذاهایی که فکر می کنید ممکن است نسبت به آنها تحمل نکنید خودداری کنید.

خط آخر

رژیم غذایی و تغییر سبک زندگی که در اینجا ذکر شد می تواند به شما در لاغری سریع کمک کند.

فقط به خاطر داشته باشید که بیشتر این کاهش وزن به دلیل کاهش وزن در آب است ، بنابراین به محض افزایش دوباره کربوهیدرات و کالری دریافتی، وزن خود را دوباره به دست می آورید.

علاوه بر این، این برنامه نباید طولانی مدت دنبال شود و یک راه حل پایدار برای کاهش وزن نیست. استفاده از انواع گن نیز برای کاهش وزن موثر است مانند گن ساعت شنی اصل.

با این اوصاف، برخی از نکاتی که در اینجا گنجانده شده است – مانند بالا بردن وزنه یک برنامه روزمره فعال – ممکن است عادت های طولانی مدت برای عضله سازی و سوزاندن کالری ایجاد کند.

به طور کلی، کاهش وزن در دراز مدت به بهترین وجه از طریق عادات سبک زندگی سالم و متناسب با نیازهای شخصی شما حاصل می شود. رعایت الگوی غذایی پایدار برای تامین مواد مغذی مورد نیاز بدن بسیار مهم است. برنامه های غذایی متنوع برای رژیم لاغری را در مجله هامون مدیکال بخوانید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *