عمل ابدومینوپلاستی

طرز خوابیدن بعد از عمل ابدومینوپلاستی

طرز خوابیدن بعد از عمل ابدومینوپلاستی ،هنگامی که رژیم ها و ورزش موثر واقع نمی شوند ، انجام ابدومینوپلاستی می تواند راهی عالی برای جابجایی پوست اضافی ناخواسته از شکم باشد. اما ، به عنوان یک مداخله جراحی بزرگ ، شکم می تواند بر نحوه نشستن ، ایستادن و از همه مهمتر خوابیدن تأثیر بگذارد.

عمل ابدومینوپلاستی مزایای مختلفی را ارائه می دهند. اینها شامل احساس اعتماد به نفس بیشتر در مورد ظاهر شما ، عدم نیاز به حمل وزن زیاد و برداشتن پوستی است که خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده است. اما از آنجا که جراحی شکم شامل برداشتن مقدار قابل توجهی بافت است ، ضروری است که هر کاری را که می توانید انجام دهید تا از بهبودی سریع اطمینان حاصل کنید. ابدومینوپلاستی یک رویداد جراحی مهم است که نیاز به توجه مناسب و مراقبت بعد از آن دارد مثلا استفاده از گن ابدومینوپلاستی بعد از عمل توسط پزشکتان تجویز می شود تا عوارض این عمل در کوتاه مدت از بین برود.

طرز خوابیدن بعد از عمل ابدومینوپلاستی

طرز خوابیدن بعد از عمل ابدومینوپلاستی

بعد از ابدومینوپلاستی ، برای بهبودی به خواب نیاز دارید. در طول خواب ، بدن شما ناحیه آسیب دیده را ترمیم می کند و کاری را که جراح شروع کرده است به پایان می رساند و به شما کمک می کند تا به یک قسمت میانی زیبا و طبیعی دست پیدا کنید. نحوه خوابیدن بعد از جراحی ابدومینوپلاستی ، تأثیر بسزایی در میزان و کیفیت بهبود شما خواهد داشت. خوابیدن در موقعیت نامناسب می تواند نتایج شما را به خطر بیندازد و از استراحت مورد نیاز شما جلوگیری کند.

برای خواب از تخت خواب استفاده کنید

انجام جراحی شکم شامل ایجاد یک برش بلند و نازک است. جراح برش ایجاد می کند ، چربی اضافی را از شکم خارج می کند و سپس پوست را از بالا روی خط برش به سمت پایین می کشد. پوست اضافی برداشته می شود و سپس یک لایه محکم و صاف باقی می گذارد. مراقبت های بعد از عمل ابدومینو پلاستی بسیار مهم است که یکی از آنها نحوه صحیح درست خوابیدن است.

همانطور که می توانید تصور کنید ، قرار دادن پشت به تخت بعد از عمل ممکن است ایده خوبی نباشد. دراز کشیدن شکم را دراز می کند ، بر پوست تازه دوخته فشار وارد می کند و منجر به درد و آسیب احتمالی بخیه ها می شود. بنابراین ، هنگام خواب ، متخصصان توصیه می کنند که در حالت کمی خمیده بخوابید تا از کشیدن بخیه جلوگیری شود. به جای خوابیدن روی تخت (مانند معمول) ، جراحان پیشنهاد می کنند از یک تخت خواب استفاده کنید.

یک تخت خواب (نوعی صندلی که در وسط جمع می شود) یک راه راحت و ایمن را برای شما فراهم می کند در حالی که خمیدگی وسط بدن شما حفظ می شود. این صندلی به شما این امکان را می دهد که یک خواب آرام داشته باشید بدون این که خطر دوختن و چرخاندن یا آسیب زدن به بخیه وجود داشته باشد. یک تخت خواب خوب باید به شما اجازه دهد تا میزان خمیدگی بدن خود را بسته به نیاز خود تنظیم کنید.

چه مدت به خوابیدن روی تخت نیاز دارید؟

مدت زمان لازم برای خوابیدن روی تختخواب بستگی به نوع شکم شما دارد. بهبودی از یک “ابدومینوپلاستی مینیاتوری” – که در آن برش از مفصل ران به لگن ادامه نمی یابد – حدود یک تا سه هفته طول می کشد. بهبودی از یک ابدومینوپلاستی کامل – جایی که برش از یک مفصل ران به ران دیگر می رود – حدود چهار هفته طول می کشد. (ورزش باید به مدت شش هفته محدود شود). بعد از عمل ممکن است دچار ورم بعد از جراحی ابدومینو شوید که پزشک شما نکات مهم را برای مراقبت های بعد از عمل به شما می گوید.

بنابراین ، اگر بهبودی کامل را پشت سر گذاشته اید ، می خواهید در حالیکه بافت ها بهبود می یابند ، چند هفته در حالت خوابیده بخوابید. اکثر جراحان توصیه می کنند که حداقل در هفته اول یک حالت خمیده را حفظ کنید ، چه دراز بکشید ، چه ایستاده باشید یا هر کار دیگری انجام دهید.

نحوه دراز کشیدن روی تخت بعد از ابدومینوپلاستی

از آنجا که بافت های زیر شکم پس از ابدومینوپلاستی محکم کشیده می شوند ، حفظ شکل بدن “خم” یا “چاقو بسته” بسیار مهم است ، خواه هنگام راه رفتن ، ایستادن یا بالا رفتن از رختخواب.

هنگام رفتن از حالت ایستاده به حالت خوابیده ، به شکل بدن خود توجه ویژه ای داشته باشید. در حالت ایده آل ، شما می خواهید یک شکل خمیده را در طول فرآیند حفظ کنید ، و اطمینان حاصل کنید که هیچگونه فشار بیجا روی دوخت وارد نمی کنید.

قبل از قرار گرفتن در حالت دراز کش ، مطمئن شوید که تختخواب یا تختخواب شکل مناسبی برای قرار دادن حالت خم شده است. در مرحله بعد ، در کنار تخت بنشینید و زانوها را رو به بیرون نگه دارید و خم شدن را در قسمت مرکزی بدن خود حفظ کنید. در مرحله بعد ، پاهای خود را روی تخت بچرخانید تا روبروی شما قرار بگیرند. در نهایت ، تنه خود را پایین بیاورید. اگر روی تختخواب یا تختی که بلند می شود می خوابید ، مجبور نباشید خود را در فاصله بسیار پایین بیاورید.

خوابیدن به پشت را تمرین کنید

اگر شما عادت دارید به پهلو یا شکم بخوابید ، خوابیدن به پشت پس از ابدومینوپلاستی می تواند غیر طبیعی به نظر برسد. بنابراین ایده خوبی است که چند هفته قبل از عمل به پشت بخوابید تا بتوانید بعد از عمل ، با این حالت به خوبی هماهنگ باشید. خوابیدن به روند بهبودی کمک می کند و به شما امکان می دهد زودتر روی پای خود بایستید.

اندازه گرفتن دور کمر بعد از عمل ابدومینو

گزینه های خوابیدن بعد از ابدومینوپلاستی

به طور کلی ، شما دو گزینه خواب بعد از انجام ابدومینوپلاستی دارید. اولین مورد این است که تخت خود را با بالش تغییر دهید تا قسمتی از بدن شما بالا بیاید تا بتوانید در هنگام خواب حالت خمیده خود را حفظ کنید. این مزیت این است که یک راه حل ساده است – تنها چیزی که نیاز دارد چند بالش اضافی است. اما معایبی نیز وجود دارد ، یعنی این واقعیت که وقتی روی تخت می خوابید ، آزادید که بچرخید. علاوه بر این ، بالش هایی که از تنه شما برای حفظ حالت خمیده حمایت می کنند ، می توانند در طول شب از زیر آن خارج شوند و بخیه های شما را در معرض خطر قرار دهند.

روش جایگزین خوابیدن روی تخت خواب است. صندلی های خوابیده بدن شما را در حالت ثابت نگه داشته و از چرخش در طول شب جلوگیری می کنند. برخی از صندلی های خوابیده را می توان طوری تنظیم کرد که هم سر و هم پاهای شما را بالا بیاورد و حالت V راحت را در کل حفظ کند.

هنگام خواب لباس های فشرده سازی بپوشید

لباس های فشرده سازی یا گن لباس هایی هستند که از میانی شما به طور موقت حمایت می کنند و بعد از عمل از عضلات شکم حمایت می کنند. انواع مختلفی از گن بعد از عمل جراحی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. در صورت امکان ، توصیه های جراح خود را دنبال کنید و طبق دستورالعمل لباس فشرده بپوشید. گن ها باید در تمام ساعات روز از جمله هنگام خواب پوشیده شوند.

پس از عمل جراحی ، احتمالاً تا حدی دچار التهاب در شکم خود می شوید. گن های فشرده به روند بهبود کمک می کند.استفاده از گن مردانه و زنانه بعد از عمل در روند بهبودی می تواند به شما کمک کند.

چگونه از رختخواب بیرون بیاییم؟

به دلیل ماهیت برش بعد از ابدومینوپلاستی ، بیماران باید هنگام بلند شدن از تخت مراقب باشند که پوست زیر شکم را بیش از حد کش ندهند. هنگام بلند شدن از رختخواب ، با حفظ خم شدن در ناحیه لگن ، به پهلو بپیچید و سپس با استفاده از دستان خود را به حالت نشسته بالا ببرید. هنگامی که در حالت نشسته هستید ، به جلو حرکت کنید و از عضلات پاهای خود برای ایستادن کمک کنید.

حفظ حالت خمیده در هر زمان ضروری است. این کار نه تنها از آسیب به محل برش جلوگیری می کند ، بلکه با از بین بردن تمام بخیه ها ، ظاهر زخم را کاهش می دهد.

نحوه بهبود خواب بعد از ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی برداشتن مقدار زیادی بافت است. واکنش طبیعی بدن ارسال نشانگرهای التهابی به محل عمل است که می تواند منجر به تورم و درد شود. بنابراین ، داشتن یک خواب آرام و با کیفیت بعد از ابدومینوپلاستی دشوار است. بنابراین چه کاری می توانید انجام دهید تا مطمئن شوید که بقیه مورد نیاز برای بازیابی را دارید؟

داروهای ضد درد مصرف کنید

داروهای ضد درد را می توانید قبل از خواب مصرف کنید تا از ناراحتی شما جلوگیری کند زیرا سعی می کنید در چند روز اول بعد از انجام جراحی شکم بخوابید. از مصرف داروهای مسکن حاوی محرک خودداری کنید زیرا ممکن است از خوابیدن شما جلوگیری کند.

رفتن به رختخواب را به صورت یک آیین تبدیل کنید

بسیاری از کارهایی که مغز ما انجام می دهد ناخودآگاه است ، از جمله آماده شدن برای خواب. بنابراین ایده خوبی است که ذهن خود را تربیت کنید تا به محض ضربه زدن به گونی آماده استراحت شوید. شما می توانید این کار را با تبدیل روند خوابیدن به یک مراسم انجام دهید. با خاموش کردن چراغ ها و وسایل الکترونیکی ، خودتان را تربیت کنید که یکبار در این حالت بخوابید.

با جراح خود صحبت کنید

جراح شما به احتمال زیاد تجربه زیادی در کمک به بیماران بعد از کشیدن شکم خواهد داشت. در مورد گزینه های خود و چگونگی خواب بعد از ابدومینوپلاستی بهتر در بحرانی ترین مراحل فرآیند بهبود با آنها صحبت کنید.

Abdominoplasty recovery خوابیدن بعد از عمل ابدومینوپلاستی

نتیجه

مهمترین چیز این است که بعد از انجام جراحی شکم ، در حالت خم بخوابید ، ترجیحا به پشت. بهترین راه برای دستیابی به این هدف استفاده از صندلی خواب است ، اگرچه چند بالش اضافی زیر کمر شما جایگزین خوبی است. برای کمک به بهبودی ، حتی در هنگام خواب لباس فشرده بپوشید و با پزشک متخصص خود در مورد مدیریت درد پس از عمل صحبت کنید.

در فروشگاه هامون مدیکال انواع گن بعد از جراحی را می توانید برای بهبود سریعتر بعد از عمل جراحی خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *