عمل لیپوساکشن

لیپوساکشن شکم از نگاه یک جراح

لیپوساکشن شکم یکی از جراحی های حذف و کاهش چربی است که در سال های اخیر به ویژه مورد استقبال مردم قرار گرفته است. در ادامه مصاحبه با دکتر پاول رابلین جراح پلاستیک در لندن را تقدیمتان می کنیم تا بیشتر با روش لیپوساکشن شکم (Liposuction) آشنا شوید. در ابتدا باید ببینیم لیپوساکشن چیست و چگونه عمل لیپوساکشن شکم انجام می شود .

لیپوساکشن چیست و در طی عمل چه اتفاقی می افتد؟

لیپوساکشن شکم و پهلو جراحی ای است که در آن سعی در کاهش حجم چربی داریم و این کار را با حذف فیزیکی سلول های چربی انجام می دهیم. بنابراین روشی که می تواند طی بی حسی موضعی یا معمولا بیهوشی عمومی انجام شود. در این روش ما یک برش در پوست ایجاد می کنیم (یک برش کوچک) و یک کانول را وارد بدن می کنیم که یک لوله فلزی توخالی است و به یک دستگاه مکش متصل است.

و سپس با حرکت آرام به جلو و جلو، لوله سلول های چربی را بیرون می کشیم و در نتیجه حجم را کاهش می دهیم. سپس بدنبال عمل جراحی، پوست که برای تغییر شکل و اصلاح مجدد بدن، در حال کاهش است فرم می گیرد.

2 لیپوساکشن شکم
لیپوساکشن شکم

چرا لیپوساکشن انجام می شود؟

لیپوساکشن شکم به منظور کاهش حجم چربی است. دو هدف اصلی وجود دارد یکی حذف یک منطقه خاص از چربی ، مثلا لکه دار شدن یا عدم تقارن و دیگری کاهش کلی تر حجم است. بنابراین برای یک منطقه بسیار کوچک یا یک منطقه خاص ، لیپوساکشن بسیار خوب عمل می کند تا بدن یکنواخت شود و تقارن حاصل شود. ما برای کاهش کلی حجم از آن استفاده می کنیم اما توصیه ما به عنوان یک پزشک این است که اول از همه سعی کنید از رژیم غذایی و ورزش استفاده کنید تا وزن شما به طور طبیعی کاهش یابد. اما برای بعضی از افراد این مسئله دشوار است و لیپوساکشن مطمئنا می تواند به آن کمک کند.

چه کسی بیشتر مناسب لیپوساکشن شکم است؟

افرادی که بیشتر به عمل لیپو یا جراحی برداشتن چربی شکم علاقه مند هستند، افرادی هستند که جوان تر هستند و همچنین افرادی که دارای مناطق خاص یا مشکلات کانتور هستند که با آنها درگیر هستند یا عدم تقارن هستند. بیماران جوان تر تمایل دارند که عملکرد بهتری داشته باشند. پس از آنکه حجم چربی برداشته شد، پوست کوچک می شود.

بنابراین افراد جوان تر از این نظر بهتر عمل می کنند. و از نظر لوازم آرایشی و بهداشتی در صورت وجود مثل برآمدگی به راحتی می توانید آن توده را بردارید و نتایج بسیار خوبی داشته باشید. از بین بردن چربی با لیپوساکشن شکم یا برداشتن چربی شکم به طور کلی با نتایج بسیار خوب همراه است اما گاهی اوقات می توانید برخی از ناهنجاری های کانتور را مشاهده کنید.

چقدر می توان با خیال راحت چربی بدن را از بین برد؟

حجم نسبتا زیادی از بدن را می توان در حین لیپوساکشن شکم و پهلو خارج کرد اما با افزایش حجم ، بیماران به طور بالقوه می توانند با مشکلات یا عوارضی روبرو شوند. برای من در عمل احتمالاً می توانم آن را به حدود سه لیتر چربی محدود کنم زیرا این یک عمل زیبایی است و همچنین تلاش برای بدست آوردن نتیجه خوب آرایشی یکی از نگرانی های اصلی من این است که به بیمار عارضه یا مشکلی ندهم. بنابراین من محدودیتی در میزان انجام این کار دارم.

آیا نتایج لیپوساکشن شکم و پهلو فوری هستند و جای زخم وجود دارد؟

نتایج فوری است اما خیلی زود در حین و بعد از جراحی تورم و کبودی وجود دارد و بیمار بلافاصله در یک لباس فشرده ، گن قرار می گیرد تا پوشیده شود. اما بله ، حجم بافت برداشته شده است اما من می گویم که برای رسیدن به نتیجه نهایی شش تا هشت هفته طول می کشد و در این مدت بیمار گن بعد عمل جراحی لیپوساکشن شکم می پوشد.

عملکرد گن بعد جراحی راحتی و همچنین کاهش تورم است و همچنین به جمع شدن پوست پس از آن کمک می کند. گن مردانه و زنانه به روند هر چه سریع تر بهبود بیمار کمک می کنند.

جای زخم وجود دارد بنابراین یک کانول در واقع در بدن است که چربی را بیش از حد بیرون می کشد و برش های کوچکی ایجاد می کند ، سعی می کنیم این ها را در چین های پوستی قرار دهیم تا آنها را پنهان کنیم. اما آنها دائمی هستند. اما به طور کلی جای زخم ممکن است کمی قرمز و توده ای شروع شود اما در بیشتر از ۱۲ یا ۱۸ ماه در اکثر افراد جای زخم برطرف می شود و نرم و صاف می شود. برای یهبود جای جراحی ، کرم اسکار استاتیک توصیه می شود.

لیپوساکشن شکم

آیا دلایلی برای عدم انجام لیپوساکشن شکم وجود دارد؟

دلایلی وجود دارد که لیپوساکشن شکم را مانند هر عمل زیبایی انجام ندهید. اول از همه ما می توانیم از بیمار تاریخچه ای بگیریم که مشکلات بالقوه پزشکی وی را معاینه می کند. اولویت ما ایمنی برای بیماران است بنابراین می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که آنها با مشکل روبرو نمی شوند. و بنابراین اگر چنین باشد ، ما ممکن است جراحی را توصیه نکنیم.

به عنوان مثال بیمارانی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنند ، بنابراین پس از آن به طور بالقوه دچار عارضه می شوند ، خونریزی می کنند. بیمارانی که خوب عمل می کنند بیمارانی هستند که پوست الاستیک خوبی دارند ، بنابراین اگر یک بیمار مسن باشد یا کسی که وزن زیادی از دست داده است، رنگ پوست آنها ممکن است به اندازه بیماران جوان نباشد. ممکن است در نتیجه خوب نباشند زیرا بعد از آن پوست آنها افت می کند و ما ممکن است جراحی برش را برای آنها توصیه کنیم.

برای آشنایی بیشتر با جراحی های زیبایی و مراقبت ها بعد از آن هکچنین وسایلی که پزشک برای شما بعد از عمل های مختلف تجویز می کند به فروشگاه هامون مدیکال مراجعه کنید تا با دنیایی از وسایل طبی مختلف آشنا شوید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.