عمل ماموپلاستی

تکنیک های عمل ماموپلاستی

تکنیک های عمل ماموپلاستی ،جراحی کوچک کردن سینه معمولاً از طریق برش روی سینه ها با برداشتن چربی اضافی ، بافت غده و پوست انجام می شود.

در برخی موارد ، چربی اضافی ممکن است از طریق لیپوساکشن همراه با تکنیک های برش در زیر توضیح داده شود. اگر اندازه سینه تا حد زیادی به دلیل بافت چربی است و پوست اضافی عاملی نیست ، لیپوساکشن به تنهایی ممکن است در روش کاهش سینه استفاده شود.

تکنیک مورد استفاده برای کاهش اندازه سینه ها با توجه به شرایط فردی ، ترکیب سینه ، میزان کاهش اندازه مورد نظر ، ترجیحات شخصی شما و توصیه جراح تعیین می شود. در این مقاله در مورد تکنیک های رایج عمل ماموپلاستی صحبت می کنیم .

ماموپلاستی چیست؟

تکنیک های عمل ماموپلاستی

جراحی کاهش حجم سینه یا ماموپلاستی یک عمل جراحی است که شامل کاهش اندازه سینه ها با برداشتن چربی ، پوست و بافت غدد می شود. همچنین ممکن است شامل روشی برای مقابله با افتادگی سینه باشد. مانند بزرگ کردن سینه ، این روش بیشتر در زنان انجام می شود ، اما ممکن است در مردان مبتلا به ژنیکوماستی نیز انجام شود. بعد از عمل معمولا خانم ها تا ماه ها از سوتین طبی برای بهبود سریع تر استفاده می کنند.

روش های جراحی عمل ماموپلاستی


جراحی کاهش حجم سینه برای زنانی است که سینه های بزرگ و آویزان دارند ، زیرا وزن آنها ممکن است باعث ایجاد درد گردن ، کمر ، شانه ، مشکلات گردش خون یا مشکلات تنفسی شود. وزن همچنین ممکن است در نتیجه ساییدگی یا سوزش تسمه های سینه بند باعث ناراحتی شود. حتی اگر ناراحتی جسمی مشکلی ایجاد نکند ، برخی از خانم ها نسبت به بقیه بدن نسبتا کوچکتر خود احساس بزرگی می کنند. ماموپلاستی کاهش دهنده ، سینه های کوچکتر ، سبک تر و محکم تری را برای گیرنده ایجاد می کند. جراح همچنین ممکن است اندازه ناحیه سینه یا نوک سینه ها را کاهش داده و تغییر دهد.

به غیر از موارد غیر معمول ، این روش بر روی افرادی که سینه های کاملاً پهن یافته دارند انجام می شود. این درمان برای زنانی که مایل به شیردهی(محصول مرتبط : شیردوش برقی) هستند توصیه نمی شود ، زیرا این امر می تواند احتمال موفقیت در شیردهی را مختل کرده و حجم شیر مادر را به دلیل اختلال جراحی در سیستم مجرای لاکتیفوسر سینه کاهش دهد.

Breastreduction تکنیک های عمل ماموپلاستی

تکنیک


از تکنیک های عمل ماموپلاستی، دو تکنیک رایج است تکنیک های زیرین پاییک و اسکار عمودی است. در مقایسه با سایر تکنیکهای گذشته ، هر دو حساسیت نوک پستان و قابلیت شیردهی را برای بیمار باقی می گذارند. اکنون در حال بررسی و بحث است که کدام یک از این دو تکنیک منجر به کیفیت بهتر زندگی در طولانی مدت برای بیمار می شود.

مدت زمان زیادی است که از روش لیپوساکشن در کنار سایر روش های کاهش سینه استفاده می شود ، اما تکنیک جدیدتر لیپوساکشن در حال حاضر محبوبیت زیادی پیدا کرده است. همه روشهای کاهش سینه شامل لیفت سینه علاوه بر روش لیپوساکشن است.

تکنیک ساق پا تحتانی


تکنیک ساق پا تحتانی ، گاهی اوقات به عنوان سوراخ کلید یا کاهش الگوی ویس نیز شناخته می شود ، شامل یک برش لنگر شکل است که روی ناحیه مدور حلقه می زند. برش به دنبال انحنای طبیعی سینه به سمت پایین امتداد می یابد. بافت غده ، چربی و پوست اضافی برداشته می شود. سپس ، نوک پستان و آرئول به موقعیت جدید جدید خود منتقل می شوند. اشکال این روش گاهی سینه های “مربع” است ، اما این گزینه رایج برای زنانی است که بزرگترین و افتاده ترین سینه ها را دارند.

تکنیک اسکار عمودی


یکی از تکنیک های عمل مامو پلاستی تکنیک اسکار عمودی ، که به عنوان SPAIR یا کاهش سینه کوتاه اسکار نیز شناخته می شود ، اکنون به دلیل کمترین زخم و شکل گرد بعد از جراحی ، به طور گسترده ای محبوبیت یافته است. برای انجام این کار ، پزشک چیزی را که به عنوان “برش لالی پاپ” نیز شناخته می شود روی سینه انجام می دهد و در نتیجه کمترین میزان زخم ایجاد می شود.

هیچ برش افقی وجود ندارد و زخم ها با تکنیک Anchor شکل به مرور زمان گسترش می یابند. این تکنیک نتایج خود را در دراز مدت بهترین نگه می دارد. سینه از طریق برداشتن بافت های جانبی و تحتانی کاهش می یابد و قطب فوقانی عمدتا دست نخورده باقی می ماند.

تکنیک تزریق چربی


از تکنیک لیپوساکشن فقط برای زنانی استفاده می شود که سینه آنها به اندازه سایر روش ها بزرگ نیست. برای بهترین نتیجه ، زنانی که این روش را انتخاب می کنند ، دارای سینه های بدون چروک پستان هستند ، زیرا پوست هرگز حرکت نمی کند ، بلکه چربی به سادگی از داخل سینه برداشته می شود. نتیجه به اندازه سایر تکنیک ها شدید نیست ، اما شامل زمان بهبودی بسیار سریعتر ، درد کمتر و پول کمتر می شود. این تکنیکی است که معمولاً برای مردان(محصول مرتبط : گن مردانه) استفاده می شود.

breast reduction scars تکنیک های عمل ماموپلاستی

روش جراحی

تکنیک های عمل ماموپلاستی


پزشکان تقریبا همیشه در حالی که بیمار تحت بیهوشی عمومی است ، اقدام به کاهش حجم سینه می کنند. در طول بازدیدهای قبل از عمل ، پزشک و بیمار ممکن است در مورد موقعیتهای جدید (معمولاً بالاتر) برای آرئولها و نوک سینه ها تصمیم گیری کنند.

بهبودی اولیه بیماران ممکن است چند هفته طول بکشد ، با این حال ممکن است از شش ماه تا یک سال طول بکشد تا بدن کاملاً با اندازه سینه جدید سازگار شود. برخی از زنان ممکن است در طول قاعدگی اولیه خود بعد از عمل به دلیل تورم سینه ها احساس ناراحتی کنند.

پیشگیری از سرطان


اگرچه به عنوان روش کاهش خطر سرطان توصیه نمی شود ، اما خطر ابتلا به سرطان سینه در زنان متناسب با میزان بافت باقی مانده پستان کاهش می یابد. توصیه می شود بیماران ۶ تا ۸ ماه پس از کاهش سینه ، ماموگرافی اولیه را دریافت کنند تا تغییرات رادیوگرافی مورد انتظار را برآورده کرده و مبنای جدیدی را برای مقایسه تصاویر تصویربرداری آینده ارائه دهند.

خطرات


زخم ناشی از این روش ممکن است گسترده و دائمی باشد. در ابتدا ، زخم ها متراکم و قرمز هستند ، اما به تدریج در اندازه های کوچکتر نهایی خود به عنوان خطوط نازک فروکش می کنند. اگرچه دائمی است ، اما جراح می تواند به طور کلی زخم ها را تا حدی نامحسوس جلوه دهد که حتی ممکن است تاپ های کم برش بدون زخم های قابل مشاهده پوشیده شوند.

سایر مشکلات رایج عبارتند از: عدم تقارن ، تاخیر در بهبود و ترمیم زخم ، تغییر در نوک سینه ، احتباس مایعات در سینه ، تغییر عملکرد اروژن و تغییرات دیرهنگام در شکل و پتوز مکرر (افتادگی).

با دنبال کردن مجله آموزشی و پزشکی سایت هامون مدیکال مطالب بیشتری را مطالعه کنید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *