سلامت روان

بهار و خلق و خوی شادتر

فصل بهار

بهار و خلق و خوی شادتربا فرا رسیدن بهار نور بیشتر خورشید می تواند به روحیه های روشن کمک کند. ورزش، غذا خوردن و معاشرت همگی در فضای باز زیر نور آفتاب امکان پذیر است.

در فصل بهار قرار گرفتن در معرض نور خورشید انتقال دهنده عصبی سروتونین را فعال می کند ، که به تقویت روحیه و احساس آرامش و تمرکز متصل است. وقتی سطح سروتونین شما پایین است ، خطر افسردگی اساسی با الگوی فصلی وجود دارد (همچنین به عنوان اختلال عاطفی فصلی یا SAD شناخته می شود). چندین داروی ضد افسردگی که معمولاً تجویز می شوند بر روی سروتونین عمل می کنند. در این مقاله در مورد فصل بهار و خلق و خوی افراد صحبت می کنیم .

فصل بهار و خلق وخوی افراد

افزایش قرار گرفتن در معرض نور خورشید همچنین می تواند سطح ویتامین D را افزایش دهد. سطح پایین ویتامین D می تواند تأثیرات منفی بر اختلالات بهداشت روانی مانند افسردگی و اضطراب داشته باشد.

خبر خوب این است که با نور خورشید در روز در فصل بهار ، فرصت بیشتری برای بیرون رفتن و از بین بردن روز وجود دارد ، همه در حالی که سطح سروتونین و ویتامین D را افزایش می دهید.

افزایش انرژی در فصل بهار

فصل بهار و خلق و خوی شادتر

افزایش انرژی در فصل بهار

گریسی اوبوچوویچ ، مربی مراقبت از خود ، معتقد است که انسان سیر طبیعی انرژی دارد که در طول تغییر فصلی، به بهار می آید.

او می گوید: “به سایر حیوانات اطراف ما نگاه کنید. آنها از خواب زمستانی خارج می شوند و به زندگی بازمی گردند. من می دانم که من شخصاً این احساس را به عنوان تمایل به انجام بسیاری از تمیز کردن بهار و بیرون آمدن هر لحظه از بیرون احساس می کنم. من فکر می کنم پس از گذراندن زمستان در حالت همه گیر جدا شده ، بسیاری از ما گرسنگی بی سابقه ای برای بازگشت به خارج و اطراف داریم.”

استفاده از روزهای روشن و انتظارات مثبت برای بهبود خلق و خو

استفاده از آفتاب بهاری

همانطور که با تغییر زمان سازگار می شوید و ساعت اضافی از نور خورشید را می پذیرید ، بهتر است هر روز صبح که از خواب بیدار می شوید ، یک برنامه در فضای باز را برنامه ریزی کنید.

از آنجا که انتظار مثبت برای خلق و خوی ما بسیار مهم است ، شما می توانید در مورد پیاده روی بعد از ناهار خود که هنگام گوش دادن به پادکست مورد علاقه خود انجام می دهید ، برنامه ریزی کنید. ایده های زیر را به برنامه روزانه خود اضافه کنید:

در طبیعت حرکت کنید

ساعات بیشتر در روز و هوای گرم بهار به افراد کمک می کند تا قدرت بدن فیزیکی خود را به خاطر بسپارند.

ما در داخل خانه محبوس شده ایم و بدن ما احتمالا مشتاق راه رفتن ، دوچرخه سواری و دویدن است. از زمان ابتلا به همه گیری ، رابطه ما با ورزش در فضای باز از احساس اینکه کاری برای سلامتیمان باید انجام شود ، به فعالیتی تبدیل شده است که به شدت برای هر سطح از سلامتی آرزومندیم.

باغبانی کنید

اگر ورزش سنتی مورد علاقه شما نیست ، باغبانی کنید. تمرکز بر بسترهای گل ، آماده سازی فضاهای بیرونی و تمیز کردن باغچه یکی از فعالیت های بهاری است. این فعالیت ها یک روش عالی پاکسازی ذهنی نیز می باشد  و مطمئنا با انجام آن بهار دلپذیرتری دارید.

ناهار و شام را بیرون ببرید

در حالی که پیک نیک عالی است ، اگر مدت زیادی برای آن ندارید ، فکر کنید که غذای خود را بگیرید و آن را در حیاط پشتی یا جلوی خانه خود بخورید و سپس به محل کار خود یا کارهای خانه برگردید. گزینه دیگر این است که بیرون رفتن بعد از هر وعده غذایی به صورت عادی درآید. این تفاوت زیادی در روحیه ما ایجاد می کند و به شکستن یکنواختی روز کمک می کند.

در زیر آفتاب با دوستان خود ارتباط برقرار کنید

اعم از ورزش، غذا خوردن یا فعالیت دیگری در بیرون ، مطمئن شوید هفته ای یک یا دو بار آنها را با یک دوست انجام می دهید.

سپس شما واقعاً از انجام این کار لذت خواهید برد! حتی اگر فقط در یک پارک محلی برای یک پیاده روی از راه دور در اجتماع ملاقات کنید ، مهم است که اطمینان حاصل کنید که نیازهای اجتماعی خود را برآورده می کنید ، و همچنین نیازهای جسمی خود را در بهار امسال برآورده می کنید.  

چهره های جدید را ببینید

تعامل اجتماعی از راه های ایمن COVID باید در اولویت این بهار باشد، به ویژه برای کسانی که فاصله اجتماعی داشته اند.

نور و گرمای بهار می تواند راهی باشد برای ارتباط با دوستانی که در تمام زمستان برای صرف غذا در رستوران های روباز ندیده اید.

از این که تا پایان این مقاله همراه مجله سلامتی سایت هامون مدیکال بودید از شما سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *