عمل ماموپلاستی

سن مناسب برای عمل ماموپلاستی

سن مناسب برای عمل ماموپلاستی ، (Suitable Age for Mammoplasty)ماموپلاستی نوعی جراحی است که با هدف اصلاح شکل یا تغییر شکل سینه انجام می شود. دو نوع اصلی ماموپلاستی وجود دارد: ماموپلاستی تقویتی ، که معمولاً برای افزایش اندازه سینه با استفاده از ایمپلنت انجام می شود. ماموپلاستی کاهشی برای کاهش اندازه سینه با برداشتن پوست و چربی و بافت اضافی سینه انجام می شود.برای جراحی کوچک کردن سینه هیچ محدودیت سنی یا سنی ایده آل وجود ندارد. در این مقاله در مورد سن مناسب برای عمل ماموپلاستی صحبت می کنیم .

سن مناسب برای عمل مامو پلاستی

ماکروماستی چیست؟

ماکروماستی به سینه های غیرطبیعی بزرگ اشاره دارد. از نظر بالینی ، این وضعیت با هیپرتروفی سینه همراه با یافته های پاتولوژیکی است که نتیجه مستقیم یا غیر مستقیم وزن ، حجم یا تغییر شکل پستان است.

تغییرات هورمونی: سینه زنان در دوران بلوغ با افزایش استروژن رشد می کند. بارداری و تولید شیر نیز می تواند به دلیل تغییرات هورمونی باعث بزرگ شدن سینه شود.

دارو: برخی از داروها می توانند باعث بزرگ شدن بافت سینه در مردان و زنان شوند.

در مورد سن مناسب برای عمل مامو پلاستی باید بگوییم که نوجوانی برای هر دختری که به سن بلوغ می رسد ، دوران استرس زایی است. اگر دختران در مدرسه با چیزی روبرو شوند که آنها را از دیگران متمایز می کند ، خوب یا بد ، ممکن است برای آنها مشکل باشد. برخی از دختران جوان حتی در سنین پایین سینه های بزرگتر از حد متوسط ​​دارند که باعث تمسخر و توجه ناخواسته آنها می شود. این دختران علاوه بر اختلالات روانی ، در فعالیت های خود با عقب ماندگی نیز روبرو هستند ، این دختران با بیماری به نام ماکروماستی روبرو هستند.

اگرچه هایپرتروفی سینه می تواند منجر به ماکروماستی علامت دار شود ، زیرا شکل و اندازه بدن بسیار متفاوت است ، اما هیچ اندازه گیری جهانی برای توصیف ماکروماستی بالینی وجود ندارد. سینه های بزرگ می توانند در فعالیت بدنی مانند ورزش و کار سنگین اختلال ایجاد کنند. دستیابی به شکاف کام برای بسیاری از این بیماران دشوار است. این پوست زیرین ممکن است در اثر عفونت به دلایل بهداشتی در معرض خطرات پوستی قرار گیرد.

علائم و نشانه های ماکروماستی چیست؟

علائم و نشانه های جسمی ماکروماستی عبارتند از:

شیارهای شانه ای از بند سینه بند سنگین

درد در شانه ها ، گردن و پشت

تغییر پوست زیر سینه (intertrigo)

کاهش توانایی انجام فعالیت های بدنی به دلیل درد سینه

سردردهای مزمن/میگرن

درمان توصیه شده برای ماکروماستی چیست؟

پذیرفته ترین خط اول درمان ماکروماستی جراحی کاهش سینه است. این روش یک روش درمانی ایده آل برای بهبود کیفیت زندگی مرتبط با سلامتی و از بین بردن علائم قبل از عمل است.

گزینه های درمانی دیگری مانند تعدیل کننده هورمون وجود دارد. با این حال ، این داروها نتایج متفاوتی دارند زیرا ممکن است بدون کاهش علائم ، رشد سینه را به راحتی متوقف کنند.

چه سنی برای جراحی کوچک کردن سینه مناسب است؟

سن مناسب برای عمل ماموپلاستی

ماموپلاستی و سن مناسب

در حالی که جراحی کاهش سینه اغلب می تواند با اطمینان و موفقیت برای بیماران در سنین نوجوانی انجام شود ، بسیاری از جراحان زیبایی ترجیح می دهند تا حداقل ۱۸ سالگی منتظر بمانند.

آیا یک نوجوان می تواند تحت عمل ماموپلاستی کاهش یابد؟

این جراحی را می توان زمانی انجام داد که فرد ۹۰ درصد رشد خود را انجام داده باشد ، که می تواند از ۱۳ یا ۱۴ سالگی در دختران و ۱۵ یا ۱۶ سالگی در پسران رخ دهد. اغلب ، این جراحی بر روی دخترانی با سینه های بزرگ انجام می شود که اندازه بزرگ سینه آنها فعالیت بدنی آنها را محدود می کند و همچنین باعث درد کمر و شانه می شود.

آیا ۵۵ سالگی برای جراحی ماموپلاستی خیلی دیر است؟

در سن ۵۰ سالگی ، مشکلات بیشتری پس از جراحی کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی وجود دارد ، نتایج نشان می دهد که زنان بالای ۵۰ سال پس از جراحی کاهش سینه در معرض خطر بیشتری برای عفونت هستند.

جراحی کاهش سینه ، مانند هر عمل جراحی بزرگ دیگری ، خطراتی مانند خونریزی ، عفونت و واکنش نامطلوب به بیهوشی را به دنبال دارد.

سایر خطرات احتمالی عبارتند از:

 • کبودی که معمولاً موقتی است
 • جای زخم
 • از دست دادن حس در نوک سینه ها و پوست اطراف نوک سینه ها (آرئولا)
 • مشکل یا ناتوانی در شیردهی(محصول مرتبط : شیردوش برقی)
 • تفاوت در اندازه ، شکل و تقارن سینه های چپ و راست ، که ممکن است منجر به جراحی ترمیمی برای بهبود ظاهر سینه های بیمار شود.

چه کسی کاندید مناسبی برای جراحی کوچک کردن سینه است؟

سینه های بیش از حد بزرگ می تواند باعث مشکلات سلامتی و عاطفی شود. سینه های بزرگ علاوه بر مشکلات مربوط به عزت نفس ، ممکن است باعث درد و ناراحتی جسمی شوند. بافت بیش از حد پستان می تواند توانایی فرد برای داشتن یک زندگی فعال را مختل کند.

آیا زنان در هر سنی می توانند عمل جراحی ماموپلاستی را تقویت کنند؟

خبر خوب در مورد جراحی بزرگ کردن سینه این است که محدودیت سنی وجود ندارد. در حالی که جراحی بزرگ کردن سینه یک جراحی تهاجمی است ، این روشی است که چندین دهه است انجام می شود و بهترین جراحان تجربه زیادی در جراحی سینه دارند.

سلامتی و (نه سن) مهمترین فاکتور است ، یعنی تا زمانی که زن از سلامت کامل برخوردار است ، می توان جراحی کاشت سینه یا عمل پروتز سینه را انجام داد. تا زمانی که فرد سالم است و بدن از تغییرات ناشی از آن حمایت می کند ، هیچ محدودیت سنی برای جراحی بزرگ کردن سینه (و سایر روش های زیبایی) وجود ندارد.

به گفته انجمن جراحی زیبایی پلاستیک آمریکا در مورد باید ها و نباید های ماموپلاستی نظرات زیادی دارند، بزرگ کردن سینه مورد توجه جوانترین زنان بین ۱۹ تا ۳۴ سال بوده است و تقریبا نیمی از زنانی که در سال ۲۰۱۵ عمل جراحی بزرگ کردن سینه را انجام داده اند ، تشکیل شده است.

زنان بین ۳۵ تا ۵۰ سال ۳۸.۷ درصد ، ۱۱ درصد زنان بین ۵۱ تا ۶۴ سال را تشکیل می دهند و دو درصد باقیمانده به طور مساوی بین زنان ۱۸ ساله و جوانتر و بالای ۶۵ سال تقسیم شده است.

بزرگ کردن سینه و لیفت چه نوع عمل جراحی است؟

اکثریت قریب به اتفاق زنان بالای ۵۰ سال نیاز به لیفت سینه دارند. انجام تنها جراحی افزایشی برای رفع مشکل افتادگی مربوط به سن کافی نخواهد بود. این احتمال بیشتر است ، به خصوص اگر فرد در گذشته بچه دار شده یا اضافه وزن داشته باشد. از آنجا که هم عمل جراحی بزرگ کردن سینه و هم عمل جراحی لیفت سینه نیاز به زمان (بهبودی) بیشتر و بودجه بیشتری دارد ، بسیاری از بیماران این روش ها را همزمان ترجیح می دهند.

بزرگ کردن سینه با لیفت

حداقل سن ماموپلاستی افزایشی چقدر است؟

دختران نوجوان نیز می توانند عمل جراحی بزرگ کردن سینه را انجام دهند ، اما مهم است بدانید که سینه ها قبل از عمل باید کاملاً بزرگ شوند. برای اکثر زنان سن مناسب برای عمل ماموپلاستی بستگی به رشد سینه دارد ، سینه ها تا سن ۱۸ سالگی به طور کامل رشد می کنند ، اگرچه در برخی موارد زودتر و در برخی دیگر دیرتر رشد می کنند.

حتی اگر به نظر می رسد که سینه های افراد تا ۱۶ سالگی به طور کامل رشد کرده باشد ، توصیه می شود که حداقل ۱۸ سال قبل از عمل جراحی بزرگ کردن سینه منتظر بمانند. حداقل سن توصیه شده توسط سازمان غذا و دارو (FDA) برای کاشت سینه ۱۸ سال برای ایمپلنت های شور و ۲۲ سال برای ایمپلنت های سیلیکون است.

در نهایت ، فراموش نکنید که رمز موفقیت جراحی پلاستیک انتخاب جراح پلاستیک مناسب است. مطمئن شوید که جراح منتخب شما دارای مدرک تحصیلی یا عضویت در یک یا چند انجمن معتبر و مجرب جراحی پلاستیک است. همچنین ، اگر سن بیمار بیشتر است ، باید در نظر داشت که آیا جراح جراحی سینه را روی بیماران ۵۰ سال به بالا انجام داده است یا خیر. با مرور کارهای قبلی جراح بر روی بیماران خود ، می توان تصور بهتری از نوع نتیجه به دست آورد.استفاده از سوتین طبی بعد از جراحی توصیه می شود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد جراحی های مختلف شما می توانید مجله آموزشی هامون مدیکال را دنبال کنید .

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “سن مناسب برای عمل ماموپلاستی

 1. رکسانا گفت:

  من ۲۲سالمه و میخوام پروتز سینه انجام بدم.سنم مناسب هست برای این جراحی

  1. مجله علمی هامون مدیکال گفت:

   سلام دوست عزیز برای پروتز سینه با پزشک متخصص مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *