فشار خون

بهترین زمان برای اندازه گیری فشار خون

اندازه گیری فشار خون ،اندازه گیری روزانه فشار خون می تواند راهی عالی برای کنترل سلامت شما باشد. اگر قصد دارید نظارت را در خانه شروع کنید و از دستگاه های فشارسنج دیجیتال استفاده کنید مهم است که حداکثر دقت را داشته باشید. این مقاله به شما می آموزد که چگونه و چه زمانی فشار خون خود را همراه با سایر نکات برای بهترین نتایج بررسی کنید.

چه زمانی باید فشار خون خود را اندازه گیری کنید؟

اندازه گیری فشار خون

فشار خون نرمال شما در طول روز تغییر می کند. به طور کلی ، هنگام بیدار شدن از کمترین میزان برخوردار خواهد بود و با انجام کارهای روزمره بالاتر خواهد رفت.

از آنجا که فشار خون در طول روز تغییر می کند ، بهتر است حداقل دو بار آن را اندازه گیری کنید. اندازه گیری چندین بار فشار خون خود در طول روز، تضمین می کند که قرائت دقیق را انجام می دهید.

انتخاب زمان هایی که برای شما مفید باشند

بهترین زمان های روز برای گرفتن فشار خون به شما و برنامه روزانه شما بستگی دارد. مهم است که روزهایی را انتخاب کنید که بتوانید به آنها پایبند باشید.

اندازه گیری فشار خون(قیمت دستگاه فشار خون omron m3) هر روز به طور هم زمان در درک فشار خون مهم است. این می تواند به شما کمک کند مطمئن شوید که خوانش هایی که انجام می دهید تحت تأثیر رویدادهای روز شما نیستند.

شما می توانید زمان هایی را انتخاب کنید که بدانید در خانه خواهید بود و احتمالاً وقفه در آن وجود ندارد. به عنوان مثال، می توانید فشار خون خود را قبل از عزیمت به محل کار، هنگام بازگشت از محل کار به خانه و قبل از خواب بررسی کنید.

عواملی که می توانند میزان اندازه گیری را تحت تأثیر قرار دهند

اندازه گیری فشار خون

در هنگام تعیین زمان خواندن فشار خون ، باید چند قانون کلی داشته باشید که باید از آنها آگاه باشید.

به عنوان مثال، بلافاصله پس از بیدار شدن فشار خون خود را اندازه نگیرید ، زیرا این امر کمترین میزان را برای شما به ارمغان می آورد. درعوض ، هدف شما این باشد که وقتی حدود نیم ساعت از بیدار شدنتان از خواب گذشت، آن را بررسی کنید.

همچنین بهتر است تا بعد از صبحانه و قهوه صبحانه خود صبر فشار خون را اندازه گیری نکنید زیرا هم غذا و هم کافئین می توانند فشار خون شما را افزایش دهند. در حالت ایده آل ، فشار خون صبح می تواند بعد از مسواک زدن، دوش گرفتن و لباس پوشیدن، اما قبل از غذا خوردن یا عزیمت به محل کار، انجام شود.

غذا و کافئین تنها مواردی نیستند که می توانند فشار خون شما را افزایش دهند. چندین مورد دیگر روزمره وجود دارد که می تواند فشار خون شما را بالا ببرد.

مهم نیست که در چه ساعتی از روز فشار خون را با دستگاه فشار سنج خود را می گیرید ، میتوانید از فشار سنج عقربه ای و یا دیجیتالی استفاده کنید . بهتر است حداقل نیم ساعت قبل از اندازه گیری فشار خون از این موارد پرهیز کنید:

 • سیگار کشیدن
 • استفاده از دخانیات
 • ورزش کردن
 • مصرف الکل
 • همچنین بهتر است فشار خون خود را پس از تخلیه مثانه انجام دهید.

روش های مختلف اندازه گیری فشار خون چیست؟

چند روش مختلف برای اندازه گیری و کنترل فشار خون در خانه وجود دارد. هر راه مزایا و معایبی دارد. برای بسیاری از افراد ، ترکیبی از روش های مختلف می تواند دقیق ترین تصویر را از فشار خون آنها ارائه دهد.

در مطب پزشکی

دریافت فشار خون بخشی مشترک در قرارهای پزشکی است. این یک روش عالی برای فشار خون توسط یک متخصص است. با این حال ، این بدان معنی نیست که همیشه دقیق است.

فشار خون بسیاری از افراد در مطب های پزشکی بیش از هرجای دیگر است. این به عنوان “سندرم فشار خون بالا در برابر روپوش سفید” شناخته می شود و علت آن استرس ناشی از حضور در مطب پزشکی است.

حتی اگر میزان فشار خون در مطب پزشکی دقیق باشد ، احتمالاً روش مناسبی برای کنترل منظم آن نیست. به هر حال ، بیشتر ما هر روز به مطب پزشکی مراجعه نمی کنیم.

به احتمال زیاد شما فقط چند بار در سال فشار خون خود را در مطب پزشکی اندازه گیری می کنید. این اغلب برای درک کامل فشار خون کافی نیست.

در خانه با فشارسنج خانگی

نظارت در منزل می تواند راهی عالی برای پیگیری فشار خون روزانه شما باشد.

با نظارت در منزل ، می توانید فشار خون با انواع فشار سنج را در طول روز و در مواقع مناسب برای شما بررسی کنید. این می تواند به شما کمک کند ببینید که چگونه فشار خون شما در طول روز تغییر می کند و به شما کمک می کند تا درک محدوده فشار خون متوسط ​​خود را داشته باشید.

با این حال ، برای انجام این کار باید دستگاه فشار خون را خریداری کنید. همچنین باید نحوه استفاده از آن و نحوه ضبط قرائت دقیق را بیاموزید.

یادگیری اصول بسیاری از مانیتورهای خانگی کار پیچیده ای نیست ، اما اشتباه کردن هنوز هم آسان است.

در یک کیوسک عمومی

کیوسک های کنترل فشار خون عمومی در مکان های مناسب مانند داروخانه ها و فروشگاه های مواد غذایی موجود است. می توانید از این کیوسک ها برای بررسی فشار خون خود در هنگام انجام مشاغل استفاده کنید.

از آنجا که مانیتورها توسط مطب پزشکی نگهداری نمی شوند ، تشخیص دقیق بودن آنها دشوار است. ممکن است آنها به اندازه کافی کالیبره یا سرویس نشده باشند تا اندازه گیری دقیق داشته باشند.

فشارسنج خوب چی بخرم؟

بهترین روش ها برای بدست آوردن قرائت دقیق چیست؟

فشار سنج دیجیتال

هنگامی که یاد گرفتید چگونه از دستگاه فشار خون در خانه خود استفاده کنید ، چند مرحله وجود دارد که به شما کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که قرائت دقیق را انجام می دهید:

 • حداقل ۵ دقیقه قبل از آن آرام باشید.
 • مطمئن شوید که در یک اتاق گرم و راحت هستید.
 • پاها را صاف روی زمین بنشینید.
 • بازویی را که برای اندازه گیری استفاده می کنید ، روی میز یا برآمدگی قرار دهید و آرنج را در سطح قلب قرار دهید.
 • آستین ها را بالا بزنید.
 • مطمئن شوید که فشار فشار خون به درستی قرار گرفته است.
 • در حین اندازه گیری صحبت نکنید.
 • همچنین بهتر است بعد از حدود ۳ دقیقه فشار خون خود را دوباره بگیرید. مصرف هر بار دو بار فشار خون می تواند به شما در بررسی صحت اندازه گیری کمک کند.
 • اگر بین دو قرائت اختلاف زیادی وجود دارد ، قرائت سوم را انجام دهید. هر خوانشی را که می گیرید ضبط کنید.

همچنین می توانید قبل از استفاده از مانیتور عمومی یا مطب پزشکی از این نکات استفاده کنید. با این حال ، در یک مطب پزشکی ، ممکن است متخصص مراقبت های بهداشتی نیاز داشته باشد که دستورالعمل های کمی متفاوت را دنبال کنید.

به عنوان مثال ، ممکن است از شما بخواهد برای اندازه گیری فشار sing بایستید یا دراز بکشید. این به طور کلی برای اندازه گیری تغییرات فشار خون هنگام تغییر موقعیت انجام می شود.

خواندن فشار خون

فشار خون شما هنگامی که قلب شما می تپد ، خون خونی را که از بدن شما هل داده می شود اندازه گیری می کند.

اولین عدد فشار سیستولیک شما نامیده می شود. فشار در رگ های خونی را هنگام پمپاژ قلب اندازه گیری می کند. عدد دوم فشار دیاستولیک شما نام دارد که فشار رگ های خونی شما را در بین ضربان قلب اندازه گیری می کند.

میزان فشار خون اگر ۱۲۰/۸۰ میلی متر جیوه (mm Hg) یا کمتر باشد ، در نظر گرفته می شود. هر فشار خون بالاتر از این بالا یا غیر طبیعی در نظر گرفته می شود.

تنها یک فشار خون در دامنه بالاتر جای نگرانی نیست ، اما اگر شما مرتباً خوانده می شوید ، یک متخصص پزشکی برنامه ای برای کمک به شما در کاهش تعداد شما ایجاد می کند.

دسته فشار خون بالا

blood pressure check اندازه گیری فشار خون

۸۰/۱۲۰ تا ۸۰/۱۲۹ میلی متر جیوه: قرائت در این محدوده افزایش یافته و در مرحله پیش فشار خون قرار می گیرد. یک متخصص پزشکی ممکن است تغییر سبک زندگی را برای کاهش فشار خون توصیه کند.

۱۳۰/۸۰ تا ۱۳۹/۸۹ میلی متر جیوه: قرائت فشار خون مرحله ۱ محسوب می شود. اگر بعد از تغییر سبک زندگی خواندن شما بهتر نشود ، ممکن است لازم باشد از داروهای فشار خون استفاده کنید ، به ویژه اگر در معرض خطر بیماری قلبی هستید.

۱۴۰/۹۰ تا ۱۷۹/۱۱۹ میلی متر جیوه: این فشار خون مرحله ۲ در نظر گرفته می شود ، که نشان دهنده یک وضعیت حتی جدی تر است. در این مرحله ، پزشک یک یا چند دارو برای کاهش فشار خون در یک محدوده سالم توصیه می کند.

۱۸۰/۱۲۰ میلی متر جیوه یا بالاتر: کاهش فشار خون در این محدوده یک وضعیت اضطراری است و می تواند منجر به نارسایی عضو شود. اگر این مطالعه را دریافت کردید ، باید فوراً به دنبال مراقبت های پزشکی باشید.

خلاصه

فشار خون می تواند ابزاری مفید برای نظارت بر سلامتی شما باشد. یکی از مهمترین اقداماتی که می توانید برای اطمینان از گرفتن تصویری دقیق از متوسط ​​فشار خون خود انجام دهید ، اندازه گیری آن در هر ساعت در یک زمان است.

قبل از فشار خون اطمینان حاصل کنید که آرام باشید. همچنین بهتر است قبل از اندازه گیری از خوردن ، آشامیدن ، یا ورزش خودداری کنید.

فشار خون خود را روزانه ثبت کرده و هرگونه تغییر را به پزشک یا یک متخصص بهداشت گزارش دهید ، خصوصاً اگر میزان فشار خون شما بالا است. انواع فشار سنج در فروشگاه هامون مدیکال موجود می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *