عمل ماموپلاستی

علت کوچک بودن بیش از حد پستان ها

علت کوچک بودن بیش از حد پستان ها ،سینه ها به هر شکل و اندازه ای وجود دارند. برخی گرد هستند ، برخی نوک تیز ، برخی نامتقارن هستند. برخی بزرگ و برخی کوچک هستند. بر اساس اندازه یا شکل سینه ها یا پستانک های شما کاملاً مشکلی ندارد. کوچک بودن سینه ها می تواند دلایل زیادی داشته باشد .

برخی از ما می توانیم درک کنیم که سینه های تکامل نیافته ای داریم اگر تفاوتی بین تصویر بدن خودمان و تصاویر داخلی شده از اندازه و شکل مناسب یا مطلوب پستان داشته باشیم. شایان ذکر است که این تصاویر می توانند از منابع کمتر قابل اطمینان حاصل شوند و یک استاندارد غیر واقعی از “زیبایی” را در ذهن ما جای دهند.

اندازه پستان چگونه مشخص می شود؟

سایز بندی سینه ها


قبل از اینکه بتوانیم درباره اندازه صحبت کنیم ، ابتدا باید نحوه اندازه گیری آن را ذکر کنیم. اندازه سینه معمولا بر اساس اندازه سوتین مشخص می شود.

اندازه پستان معمولاً روی اندازه فنجان پستان شما متمرکز است. با این حال ، طبیعی است که این اندازه در طول عمر یک زن و به ویژه در دوران بارداری (محصول مرتبط: گن بارداری) متغیر باشد.

سوال اینجاست که چه چیزی باعث چنین تفاوت شدید در اندازه پستان می شود؟ علت کوچک شدن سینه ها چیست؟ پاسخ واقعا در ژن شماست. سینه های کوچک یا حتی عدم رشد سینه ها گاهی اوقات می تواند ناشی از شرایط ژنتیکی زمینه ای باشد.

آیا سینه های کوچک یک نگرانی پزشکی است؟


میکروماستی (که هیپوماستیا ، آپلازی سینه ، هیپوپلازی سینه یا هیپوپلازی پستان نیز نامیده می شود) یک اصطلاح پزشکی است که سینه های توسعه نیافته را توصیف می کند. با این حال ، هیچ تعریف رسمی از میکروماستی از نظر اندازه وجود ندارد.

برخی از دلایل مادرزادی، شامل سندرم اولنا – پستانی (ناشی از جهش در ژن TBX3) ، سندرم لهستان ، سندرم ترنر و هیپرپلازی مادرزادی آدرنال است. یکی از دلایل کوچک بون بیش از حد پستان ها می باشد .

ژنتیک و سایز پستان


بله ، بیشتر می توانید ژن های خود را به خاطر اندازه و شکل سینه ها و حتی ترکیب بافت سینه خود سرزنش (یا تشکر) کنید.

طبق تحقیقات ، اندازه سینه یک ویژگی بسیار وراثتی است. چندین مطالعه مرتبط با ژنوم انواع ژنتیکی رایج مرتبط با اندازه سینه را نیز شناسایی کرده اند.

وزن و سایز پستان


یکی دیگر از عوامل مهم که می تواند تاثیرگذار در کوچک بودن بیش از حد پستان باشد ، وزن بدن است. سینه ها اعضای بدن پیچیده ای هستند اما به طور قابل توجهی از چربی تشکیل شده اند. این ممکن است به این معنی باشد که افرادی که چربی بدن بالاتری دارند ، اغلب سینه های بزرگتری خواهند داشت.

عدم تعادل هورمونی


اگر عدم تعادل هورمونی مسئول جلوگیری از رشد سینه باشد ، با علائم دیگری مانند هیرسوتیسم (رشد موهای بیش از حد در بدن و صورت زن) آشکار می شود.

در این صورت ممکن است پزشک شما را به یک متخصص غدد درون ریز (متخصص در مشکلات هورمونی) یا یک متخصص غدد زنان (که متخصص اختلالات هورمونی زنان است) ارجاع دهد.

سندرم لهستان


سندرم لهستان نوعی اختلال است که در آن افراد مبتلا با عضلات از دست رفته یا رشد نکرده در یک طرف بدن متولد می شوند. افراد مبتلا به سندرم لهستان به طور معمول بخشی از یکی از عضلات اصلی قفسه سینه ، به نام سینه بزرگ را از دست می دهند.

اگر این روی پستانها تأثیر بگذارد ، یک طرفه می شود و نتیجه آن عدم تقارن است. گاهی اوقات موارد خفیف تری از سندرم لهستان در دوران بلوغ مشهودتر می شوند.

چه عواملی می تواند باعث تغییر اندازه پستان شود؟

علت کوچک بودن بیش از حد پستان ها

علت کوچک بودن بیش از حد پستان ها


در حالی که اندازه پستان بیشتر توسط ژن های شما تعیین می شود ، این بدان معنا نیست که در طول زندگی شما ثابت بماند. در واقع ، بیشتر زنان تغییرات زیادی را تجربه می کنند. در اینجا برخی از دلایل اصلی تغییر اندازه (و شکل) سینه ذکر شده است.

سن: بلوغ تا یائسگی


از بلوغ تا بلوغ و یائسگی ، بدن ما تغییرات زیادی را تجربه می کند. این مراحل رشد اغلب با تغییرات هورمونی آغاز می شود و تغییرات هورمونی قطعا می تواند بر سینه شما تأثیر بگذارد.

چرخه قاعدگی


هورمون ها همچنین نقش مهمی در چرخه قاعدگی شما دارند و این می تواند باعث تغییر ماهانه در اندازه سینه شما شود. بسیاری از خانم ها بخصوص قبل از پریود به دلیل بخشی از علائم قبل از قاعدگی و یا در طی تخمک گذاری ، تقریبا در اواسط چرخه ، متوجه تورم و حساسیت پستان می شوند.

پیشگیری از بارداری هورمونی


پیشگیری از بارداری هورمونی برای جلوگیری از بارداری ناخواسته استفاده می شود ، اما هورمون های موجود در بازی ممکن است باعث احتباس مایعات و تورم سینه در برخی از زنان شود. این اثرات اغلب در چند ماه اول مصرف قرص ضد بارداری جدید شدیدتر است.

بارداری


در دوران بارداری ، اندازه سینه های شما ممکن است دو یا سه برابر شود. یکی از اولین علائم بارداری افزایش اندازه سینه است. دو هفته پس از لقاح ، سینه های شما شروع به رشد کرده و در آماده سازی برای تولید شیر تغییر می کند. با تحریک هورمونهای استروژن و پروژسترون ، غدد تولید کننده شیر در داخل پستان شما بزرگتر می شوند و بافت چربی کمی افزایش می یابد.

در پایان سه ماهه اول بارداری ، سینه ها و پستانک های شما به طور قابل توجهی بزرگتر می شوند و ممکن است در طول بارداری رشد کنند. بزرگ شدن سینه حداقل یک پوند از وزن شما را در دوران بارداری افزایش می دهد.

سینه های شما ممکن است تا مدتی بعد از تولد بزرگ شوند.

افزایش یا کاهش وزن


نوسان وزن یکی از دلایلی است که توصیه می شود مرتباً به سراغ سوتین بروید (هر سال یا بیشتر). این به این دلیل است که جزء چربی سینه های یک زن ممکن است آن را به ناحیه ای از بدن تبدیل کند که به راحتی از دست می دهد یا وزن خود را افزایش می دهد.

با این حال ، شایان ذکر است که هدف قرار دادن افزایش یا کاهش چربی در ناحیه خاصی از بدن بسیار دشوار است. بنابراین در صورت کاهش یا افزایش وزن ، بدن شما پخش می شود و بر سایر نواحی و سینه ها نیز تأثیر می گذارد. در برخی موارد خانم ها به برای بزرگ شدن سایز سینه به سراغ جراحی هایی مانند پروتز سینه می روند.

سیگار کشیدن


از جمله بسیاری از خطرات سلامتی مرتبط با سیگار کشیدن ، از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست است که می تواند بر پوست ظریف و بافت سینه تأثیر بگذارد. این ممکن است باعث آویزان شدن پستانها شود. برخی از زنان این را به عنوان تغییر اندازه در نظر می گیرند ، اگرچه این امر واقعا بیشتر به شکل مربوط می شود مگر اینکه با تغییرات دیگر همراه شود.

تقویت سینه

تقویت سینه ها


البته یکی از روش های آشکارتر برای تغییر اندازه سینه این است که عمل جراحی انجام دهید. خواه بزرگ شدن یا کاهش پستان باشد ، این باعث تغییر شدیدتر و اغلب دائمی در اندازه پستان شما می شود. اگر قصد دارید بزرگ کردن سینه خود را انجام دهید ، لطفا با پزشک مشورت کنید. برای آشنایی بیشتر با مطالب علمی و پزشکی مجله آموزشی سایت هامون مدیکال را دنبال کنید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *