عمل ماموپلاستی

انواع ماموپلاستی ، چرا ماموپلاستی انجام می شود؟ ۴ دلیل

انواع ماموپلاستی جراحی است که برای تغییر اندازه و یا شکل پستان ها انجام می شود. انواع ماموپلاستی می تواند افزایشی یا کاهشی باشد. نوع دیگر ماموپلاستی که روی پستان ها انجام می شود جراحی بازسازی پستان است. بسته به نیاز هر بیمار ، انواع مختلفی از ماموپلاستی وجود دارد. برخلاف آنچه بسیاری از مردم فکر می کنند ، این جراحی جراحی فقط شامل افزایش پستان نیست ، زیرا برخی از مشکلات جسمی یا روانی دیگری نیز وجود دارد که به لطف یک جراحی پلاستیک قابل حل است. انواع عمل پروتز نیز وجود دارد مانند پروتز سینه و عمل باسن، پروتز یک جراحی متفاوت از ماموپلاستی می باشد .

ماموپلاستی نه تنها برای افزایش اندازه پستانها مناسب است همچنین برای بالا بردن قفسه سینه افتاده ، از بین بردن اختلاف اندازه پستانها و بازیابی حجم از دست رفته پس از شیردهی انجام می شود. مزایای زیبایی پس از چند هفته پس از جراحی قابل مشاهده خواهد بود. ماموپلاستی علاوه بر بهبود اندازه پستان ها، لمس و ظاهر را نیز بهبود می بخشد.

۱- افزایش سایز پستان (ماموپلاستی افزودنی)

انواع ماموپلاستی

افزایش پستان برای افزایش ظاهر ، اندازه و خطوط مدل سینه های زن انجام می شود. زنان به دلایل مختلف افزایش سینه را در نظر می گیرند. بعضی از خانم ها احساس می کنند سینه هایشان خیلی کوچک است. برخی بعد از تغییر پستانها بعد از بارداری تمایل به افزایش دارند. دیگران تمایل به اصلاح عدم تقارن در اندازه پستان دارند.

پروتز پستان با ایمپلنت انجام می شود که می تواند در زیر عضله سینه یا روی عضله سینه قرار گیرد. برش را می توان در زیر بغل (زیر بغل) ، آرئولا یا چین پایین سینه قرار داد. به طور کلی ، تمام تقویت های پستان روش های کم تهاجمی هستند و شامل برش هایی هستند که طول آنها فقط سه سانتی متر است. برای تقویت هایی که برش در زیر بغل ایجاد می شود ، ممکن است از آندوسکوپ (لوله نازک با دوربین کوچک و نور) استفاده شود.

ایمپلنت های پستان از یک پوسته سیلیکون پر از نمک نمک (محلول آب نمک) یا ژل سیلیکون ساخته شده اند. در حال حاضر ، ایمپلنت های پر از نمک به طور محدود استفاده نمی شوند. کاشت های پر از ژل سیلیکون فقط برای خانم هایی که در مطالعات تایید شده شرکت می کنند در دسترس است و برای تقویت اولیه سینه در دسترس نیست.

افزایش پستان یک روش نسبتاً ساده است. مانند هر عمل جراحی ، برخی عدم اطمینان و خطر با جراحی افزایش پستان همراه است. نگرانی ها و انتظارات خود را بدانید. مزایا ، خطرات و گزینه های دیگر را مرور کنید. با یک جراح پلاستیک دارای مجوز مشورت کنید.

۲- کاهش سایز و حجم پستان

جراحی کاهش حجم پستان غالبا در زنانی که پستان بزرگ و سنگینی دارند و به دلیل سنگینی سینه ها ناراحتی قابل توجهی از جمله گردن درد ، بی حسی کمر درد یا ضعف دارند ، استفاده می شود. در طی این روش ، پوست اضافی ، چربی و بافت پستان برداشته می شود.

پس از جراحی ، کاهش پستان می تواند باعث تغییر در احساس پستان و همچنین عدم توانایی در شیردهی شود. در مورد برداشت های بزرگ که شامل پیوند زدن نوک پستانک است ، تقریباً همه احساسات و توانایی شیر دادن را از دست می دهند. اگر شیردهی برای شما مهم است ، ممکن است بخواهید به تعویق انداختن روش کاهش پستان تا پایان بچه دار شدن فکر کنید.

بعد از کاهش پستان ، اکثر خانم ها تسکین علائم ناشی از بزرگ بودن پستان را گزارش می دهند.

۳- بازسازی سینه پس از سرطان پستان

جراحی بازسازی پستان اغلب در زنانی انجام می شود که تحت عمل جراحی ماستکتومی به عنوان درمانی برای سرطان پستان قرار می گیرند.

این روش پستانی را با ظاهر ، کانتور و حجم دلخواه بازسازی می کند. نوک پستان و آرئول نیز از نو ساخته می شوند. وقتی عصب حسی یا غدد شیر و مجاری برداشته شده یا به طور قابل توجهی آسیب دیده باشند ، احساس طبیعی پستان و عملکرد طبیعی پستان ، مانند پرستاری ، قابل بازسازی نیستند.

شکل ، کانتور و حجم پستان را می توان با ایمپلنت یا با دستمال خود زن دوباره ساخت. در صورت استفاده از ایمپلنت ، اندازه کاشت به اندازه پستان مقابل است. در صورت امکان ، کاشت در زیر عضله قفسه سینه قرار می گیرد. پستان همچنین می تواند با استفاده از بافت خود زن دوباره ساخته شود. در بعضی مواقع ، می توان از بخشی از دیواره تحتانی شکم استفاده کرد. سایر گزینه های بافتی برای بازسازی اتولوگ (با استفاده از بافت خودتان) از عضله پشت و پوست یا چربی و عضله باسن استفاده می کند.

بازسازی پستان را می توانید در هر زمان و پس از انجام ماستکتومی انجام دهید. این روش هیچ تاثیری در عود سرطان ندارد و به نظر نمی رسد که بر نظارت بر سرطان تأثیر بگذارد. با این حال ، در مورد خودآزمایی به شما آموزش داده می شود و قرار است برای قرارهای ملاقات پیگیری معمول برای نظارت انجام شود.

۴- لیفت سینه (ماستوپکسی)

در برخی از زنان ، پوست به اندازه کافی مقاوم و مقاوم نیست که بتواند وزن پستان را تحمل کند و باعث آویزان شدن پستانها شود. با این شرایط که پتوز نامیده می شود ، پوست بیش از حد در مقایسه با بافت پستان وجود دارد. برای لیفت دادن به پستان ، باید پوست اضافی آن برداشته شود.

مراقبت های مهم بعد از انواع ماموپلاستی سینه

سوتین طبی فاجات

مانند هر عمل ، بعد از انجام انواع ماموپلاستی نیز نکات و توصیه هایی وجود دارد. نکته هایی که پزشکان ارائه می دهند موارد زیر است:

  • استفاده از سوتین طبی ضروری است. به این ترتیب ایمپلنت تا زمان بهبودی بافت در جای خود باقی خواهد ماند.
  • لازم است که پوست ناحیه پستان به خوبی هیدراته شود ، زیرا استفاده از سوتین و سفتی بیشتر پوست باعث خشک شدن بیش از حد معمول و ایجاد علائم کشش می شود.
  • توصیه می شود علاوه بر خوابیدن به پشت ، سر تخت را با کوسن یا پتو کمی بالا بیاورید تا التهاب ناحیه قفسه سینه کاهش یابد.
  • درمان فیزیوتراپی می تواند به کاهش التهاب و بازگشت سریعتر به حالت طبیعی کمک کند.
  • بررسی پستان بعد از جراحی مهم است.
  • محافظت از جای زخم مامو پلاستی در برابر آفتاب بسیار مهم است ، زیرا باعث ایجاد رنگدانه و قابل مشاهده شدن می شود.
  • استراحت ورزشی بعد از انواع ماموپلاستی مهم است اما  با گذشت زمان تخمینی ۳ ماه برای بازگشت به تمرینات بدنی. باید توجه داشت که تمرینات سینه ای می تواند برای کاشت پستان مضر باشد. بنابراین ، این نوع تمرینات باید با نهایت دقت انجام شود. در فروشگاه هامون مدیکال انواع گن های بعد از جراحی موجود می باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *