جراحی لاغری

تزریق چربی و مراقبت های پس از آن

پیوند چربی یا تزریق چربی ، این روش استفاده چربی از مناطقی که چربی اضافی دارید ، مانند ران های خارجی خارج شده و آن را به مناطقی که ممکن است کمبود حجم داشته باشند ، مانند صورت ، دست ها ، سینه ها یا باسن ، تزریق می شود. این روش ایمن ، طولانی مدت و قابل تحمل ، نتایج طبیعی به بار می آورد. هر ساله هزاران نفر پیوند موفق چربی را انجام می دهند و از نتایج آن راضی هستند. تزریق چربی امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است و یک روش جدید در جوانسازی و زیبایی صورت محسوب می شود

عمل تزریق چربی برای چه کسانی مفید است؟

تزریق چربی و مراقبت های پس از آن

نحوه تزریق چربی به صورت

تزریق چربی برای افرادی که در نواحی صورت چین خوردگی و فرورفتگی دارند.

افرادی که ترمیم دائمی بیشتری نسبت به آنچه توسط پرکننده های موقت ارائه می شود می خواهند.

افرادی که می خواهند خطوط  بدن خود را بهبود ببخشند ، جای زخم ها را اصلاح کنند ، فرورفتگی های بدن را پر کنند و دست ها و صورت خود را جوان سازند. پیوند چربی یک روش مناسب برای آنها می باشد

افرادی که بازسازی پستان انجام داده و یا می خواهند علائم واضح کاشت یا پروتز سینه را پنهان کنند.

نکات مثبت تزریق چربینکات منفی تزریق چربی
چربی اتولوگ (از بدن خود شما) احتمال واکنش های آلرژیک به مواد خارجی را کاهش می دهد.آماده سازی بافت چربی قبل از انتقال ، در مقایسه با مواد پرکننده پوستی ، که از قبل بسته بندی شده اند ، زمان بر است.
نتایج انتقال چربی طبیعی ، ماندگار و بی خطر است.ماندگاری بیشتر از پرکننده های پوستی است اما انتقال چربی هزینه بیشتری دارد.
انتقال چربی روشی غیرتهاجمی برای دستیابی به جوان سازی است.برای تقویت ، ممکن است به چندین جلسه جلسات نیاز داشته باشید تا به اندازه سینه یا باسن خود برسید.
نکات مثبت و منفی تزریق چربی

آیا شما کاندید مناسبی برای انتقال چربی هستید؟

نمونه تزریق چربی در صورت

هدف از پیوند چربی افزایش یا پر کردن مناطقی است که کمبود حجم چربی دارد. نواحی معمولا پیوند شده یا تزریق شده شامل دست ها، صورت (شامل لب ها) ، فرورفتگی های پوست (به دنبال لیپوساکشن و زخم) و پستان و عمل باسن (برای بزرگ شدن) است. مهم است که شما از نظر بیماری یا سیگار کشیدن ، هیچ مشکلی در گردش خون نداشته باشید.

انتقال چربی صورت: برای چین خوردگی صورت ، مانند خطوط لبخند و خطوط پنجه کلاغی ، می توان چربی را از شکم ، ران یا سایر نواحی برداشته و به صورت تزریق کرد. جوش های آکنه و مناطق فرورفته صورت ، لب ها و گونه ها را نیز می توان پر کرد. جراح پلاستیک شما حتی می تواند با استفاده از چربی پیوند شده خطوط بین بینی و دهان شما را به حداقل برساند، فرورفتگی های پوستی یا فرورفتگی ها را اصلاح کند و چین و چروک های پیشانی را به حداقل برساند.

افزایش پستان: اگر می خواهید اندازه پستان نسبتا زیاد شود ، شما کاندید مناسبی برای پیوند چربی به پستان هستید، اما سینه های شما باید از قبل فرم زیبایی و رنگ پوست خوبی داشته باشند. اگر پوست ضعیف ، افتادگی سینه دارید نیاز به عمل لیفت سینه است اما اگر می خواهید اندازه قابل توجهی در پستان افزایش یابد ، افزایش پستان با انتقال چربی مناسب شما نیست. مشکل فقط استفاده از چربی برای تقویت سینه در این است که حجم زیادی از چربی نیاز است.

کاشت پستان به علاوه پیوند چربی: اگر فرم پستان شما در حین انجام کاشت پستان نیاز به بهینه سازی داشته باشد ، پیوند چربی می تواند مفید باشد. اگر پس از انجام افزایش پستان با کاشت ، بی نظمی باقیمانده سینه دارید ، می توان بی نظمی ها را با چربی پر کرد تا یک کانتور صاف و شکلی بهینه ایجاد کند.بعد از عمل جراحی پروتز سینه از سوتین طبی بعد از پروتز سینه برای بهبودی سریع استفاده می کنند .

بازسازی پستان با پیوند چربی

اگر به دنبال لامپکتومی برای سرطان پستان نقص پستان دارید ، پیوند چربی یک روش موثر برای پر کردن این نقص است. پیوند چربی همچنین گزینه ای برای بازسازی کامل پستان به دنبال ماستکتومی است. اما ، برای دستیابی به حجم کافی پستان ، این معمولاً یک فرآیند چند مرحله ای است که حداقل به دو تا چهار روش پیوند چربی پی در پی نیاز دارد.

افزایش باسن با پیوند چربی

بسیاری از افرادی که مایل به باسن پرتر و گردتر هستند ، “لیفت باسن برزیلی” را انتخاب می کنند ، که با استفاده از انتقال چربی ، باسن خمیده تری را بدون استفاده از کاشت ایجاد می کند. از لیپوساکشن معمولاً برای مجسمه سازی اطراف و جمع آوری چربی اتولوگ برای تزریق استفاده می شود.

جوان سازی دست با پیوند چربی

پیوند چربی به دستان شما برای افزایش حجم ، صاف کردن مناطق چروکیده ، پوشاندن رگ ها و تاندون های زیرین و بهبود کیفیت پوست با گذشت زمان موثر است.

اگر از سلامت عمومی خوبی برخوردار هستید ، نگرش مثبت و انتظارات واقع بینانه دارید ، به احتمال زیاد نامزد خوبی برای این روش هستید.

روش انتقال چربی چگونه انجام می شود؟

راه های تزریق چربی

در عمل تزریق چربی، چربی از یک قسمت از بدن شما گرفته می شود ، شسته و خالص می شود و سپس با سوزن های مخصوص طراحی شده دوباره به قسمت هایی که نیاز به افزایش دارند تزریق می شود. ممکن است لازم باشد چندین بار روش پیوند چربی را تکرار کنید تا به نتیجه مطلوب برسید. پیوند چربی را می توان به عنوان یک فرآیند سه مرحله ای توضیح داد: (۱) برداشت (۲) تصفیه و انتقال و (۳) قرار دادن.

برداشت چربی

شما و جراح خود محلی را برای از بین بردن چربی انتخاب می کنید و به آن بی حس کننده موضعی تزریق می کنید. سپس جراح شما یک برش کوچک در ناحیه برداشتن چربی ایجاد کرده و با استفاده از یک روش استریل ، یک کانول متصل به سرنگ را وارد می کند تا چربی به دقت استخراج شود ( گن لیپوساکشن).

تصفیه و انتقال

هنگامی که چربی کافی از ناحیه اهدا کننده بدست آمد ، جراح شما آن را پردازش می کند تا سلول های چربی را برای انتقال به سرنگ های کوچک که برای تزریق چربی استفاده می شود ، آماده کند. تصفیه ممکن است نیاز به استفاده از سانتریفیوژ برای چرخاندن چربی یا فرآیند فیلتراسیون برای از بین بردن ناخالصی های قبل از تزریق داشته باشد.

محل قرارگیری

سپس منطقه تعیین شده برای دریافت پیوند آماده می شود. جراح شما یک سوزن یا کانول را در محل برش محل بزرگ شده قرار می دهد. سوزن تزریق معمولا از قسمتهایی عبور داده می شود که چندین بار بزرگ شود. هر بار که سوزن یا کانول خارج می شود ، یک رشته از بسته های بافت چربی با دقت در صفحات بافت طبیعی رسوب می کند.

این فرآیند تا رسیدن به اصلاح مورد نظر و ایجاد شبکه ای از چربی پیوند شده ، تکرار می شود. برخی از جراحان برای ایجاد کانتور رضایت بخش ، ماساژ مناطق پیوند شده را توصیه می کنند. برخی دیگر ترجیح می دهند برای ایجاد کانتور مناسب به تکنیک قرارگیری متکی باشند. جراح همچنین ممکن است یک پانسمان یا باند را روی قسمت پیوند زده شده قرار دهد.

مراقبت های بعد از عمل تزریق چربی

در اکثر موارد ، بهبودی کامل از روش انتقال چربی به پستان حدود دو هفته طول می کشد. بعد از این زمان می توانید به روال عادی خود برگردید ، مانند شروع دوباره کار یا انجام کارهای خانه. با این حال ، زمان بهبودی اغلب شخصی است و به عوامل زیادی بستگی دارد.

نگرانی فوری حمایت از پستان ها و پرهیز از ورزش قابل توجه است ، در حالی که چربی پیوند شده در حال تولید خون جدید است.

این کار حدود ۳ هفته طول خواهد کشید ، اما توصیه می شود سوتین طبی را که جراح پیشنهاد داده است ، طبق دستور بپوشید.

باید توجه داشت که پس از جراحی مقداری تورم و کبودی وجود دارد که در عرض ۳ هفته برطرف می شود. بخیه ها در ۷ تا۱۰ روز برداشته می شود. بعضی از مناطق پستان ممکن است ماه ها سفت یا حتی حساس باشد که  طبیعی است.

شما می توانید پس از  دو روز از خانه کار کنید و پس از ۳ الی ۷ روز به محل کار خود بروید. ورزش متوسط ​​پس از ۳ هفته و ورزش شدید پس از ۳ ماه امکان پذیر است.

سینه های شما در ۶ ماه با شکل نهایی خود مطابقت دارند. یکی از مهمترین مزایای این نوع افزایش پستان دائمی بودن نتایج است. هنگامی که سلول های چربی منتقل شده به طور کامل در بافت پستان قرار گرفتند ، آنها به طور دائم وجود دارند و اغلب نیازی به انتقال چربی اضافی نیست. سینه ها ممکن است در طول زندگی بیمار تغییر شکل دهند ، همانطور که سینه های هر شخص به دلیل تأثیر سن و گرانش تغییر می کند. با این حال ، چربی منتقل شده و کاملاً تلفیقی ، نیازی به حذف یا جایگزینی ندارد.

یکی دیگر از مزایای مهم افزایش پستان با انتقال چربی این است که لیپوساکشن از ناحیه اهدا کننده نیز باعث بهبود دائمی فرم در آن ناحیه می شود. توجه به این نکته مهم است که اگرچه می توان مقدار قابل توجهی از چربی را در طی لیپوساکشن از نواحی تحت درمان بدن خارج کرد ، اما برخی سلول های چربی از بین می روند. افزایش وزن مانند همیشه امکان پذیر خواهد بود ، بنابراین حفظ یک رژیم غذایی سالم و عادات ورزشی برای جلوگیری از افزایش وزن و حفظ شکل ظاهری شما مهم است.

تزریق چربی و شیردهی

انتقال چربی به پستان نباید بر شیردهی تأثیر بگذارد ، جراح پلاستیک در جایی که چربی تزریق می شود ، فقط یک برش کوچک در شکم زیرناحیه ایجاد می کند ، این بدان معنی است که نوک پستان و شیر تحت تأثیر قرار نمی گیرند.

با این وجود مواردی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرند ، تقویت طبیعی سینه روش جدیدتری نسبت به قرار دادن ایمپلنت است ، بنابراین شواهد کمتری در مورد پیامدهای این روش در شیردهی وجود دارد.اگر با مشکل شیردهی مواجه هستید از شیر دوش برقی استفاده کنید.

توصیه می شود در مورد هرگونه سوال یا نگرانی در مورد این روش با جراح پلاستیک خود صحبت کنید. در سایت هامون مدیکال با انواع جراحی های زیبایی آشنا شوید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *