عمل ابدومینوپلاستی

درد بعد از ابدومینوپلاستی ، علت درد و جلوگیری از درد

علت درد بعد از ابدومینوپلاستی ،ابدومینوپلاستی همچنان یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی است. با توجه به افزایش تعداد جراحی های شکم ، اهمیت درک عوارض و علت درد پس از ابدومینوپلاستی بسیار مهم است.درد مداوم پس از جراحی یک مسئله کاملا عادی است. کمتر در مورد درد مداوم پس از اقدامات جراحی زیبایی بحث شده است. بنابراین، تصمیم گرفتیم در این مقاله به علت درد پس از ابدومینوپلاستی بپردازیم.

انواع عوارض عمل ابدومینوپلاستی

عوارض را می توان به عوارض فوری ، زودرس و دیررس تقسیم کرد. عوارض فوری نادر است ، اما تهدید کننده زندگی ، با بیشترین موارد ترومبوز ورید عمقی و آمبولی ریوی است. عوارض شایع اولیه ، در عرض یک ماه دیده می شود ، شامل هماتوم ، سروما ، عفونت های موضعی ، نکروز پوست یا چربی و از بین بردن زخم است. عوارض دیررس شامل دیاستاز مکرر ، هیپرتروفی اسکار و علائم مربوط به آسیب عصبی است.علاوه بر این عوارض شناخته شده ، درد بعد از عمل ابدومینوپلاستی نیز در همه موارد جراحی گزارش شده است.

علت درد بعد از ابدومینوپلاستی

هر عمل جراحی تهاجمی مقداری درد به همراه دارد و عمل ابدومینوپلاستی نیز از این قاعده مستثنی نیست. این عمل جراحی نیاز به برداشتن چربی و پوست دارد و معمولا قسمت های همبند شکم را نیز بخیه می زند تا محکم تر به هم چسبیده باشند. همه اینها باعث درد ، گرفتگی و عدم تحرک در طول دوره نقاهت می شود.

درست مثل هر بهبودی منحصر به فرد ، هر روش جراحی شکم اندکی با روش دیگر متفاوت است. این بدان معناست که نوع درد و میزان ناراحتی هر فرد نیز قابل درک است ، متفاوت است. درد پس از عمل تا حد زیادی با میزان عمل انجام شده ارتباط دارد.

بسیاری از افراد عمل جراحی شکم را دست کم می گیرند و متوجه نمی شوند که نه تنها پوست اضافی برداشته می شود ، بلکه بافت باقیمانده کشیده شده و به طور کامل تغییر مکان می یابد. این یک روش گسترده است و اگر چه در بهبودی عمل درد وجود دارد و یکی از عوارض ابدومینوپلاستی می باشد ، اما تجربه بهبودی هر بیمار کمی متفاوت است.

تجربه بیماران از درد بعد از ابدومینوپلاستی

تا آنجا که به نوع درد و محلی که احساس می شود ، دو تجربه وجود دارد که معمولاً توسط بیماران پس از عمل گزارش می شود. اگر دردناک باشد ، بیماران معمولاً در قسمت فوقانی شکم احساس ناراحتی می کنند ، در مقابل شکم پایین که محل برش ایجاد شده است.

در ابتدا ممکن است گیج کننده به نظر برسد ، اما به راحتی با این واقعیت توضیح داده می شود که در نتیجه پایین آمدن و جابجایی بافت های شکم ، پایین شکم بی حس می شود ، در نتیجه عصب های قسمت تحتانی شکم را از بین می برد. شکم فوقانی ، شامل بسیاری از اعصاب است که هنوز سالم هستند و ممکن است باعث احساس درد در آن ناحیه شوند.

نوع احساس پس از عمل متفاوت است. به عنوان نمونه غیر معمول نیست که اسپاسم عضلانی شکم تا شش هفته طول می کشد و اعصاب بهبود می یابند. پس از یک عمل جراحی شکم ، اعصاب از بیرون به سمت ناف بهبود می یابند و برخی ، به طور معمول زیر ناف ، هرگز بهبود نمی یابند. در اکثر موارد ، بیماران گزارش می کنند که ده روز اول پس از عمل ناراحت کننده ترین حالت است و بعد از آن مرحله ناراحتی به طور تصاعدی کاهش می یابد. مراقبت های ویژه برای جلوگیری از عفونت و نکروز را انجام دهید .در هنگام بهبودی احساس سوزن و سوزن بسیار رایج است. بیشتر افراد این احساس را قابل تحمل می دانند.

مدیریت درد و کاهش درد بعد از ابدومینوپلاستی

غالبا ، روش ابدومینوپلاستی شامل تزریق داروهای ضد درد در ناحیه اطراف اعصاب حسی است. نشان داده شده است که این اقدام پیشگیرانه باعث کاهش درد بعد از عمل می شود. با این حال ، اگر درد بعد از عمل را تجربه می کنید گزینه ها عبارتند از:

داروهای بدون نسخه

بسیاری از جراحان توصیه می کنند در صورت عدم وجود خونریزی ، ایبوپروفن یا ناپروکسن را ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از عمل مصرف کنید. NSAIDS می تواند تورم را کاهش داده و تسکین دهنده درد باشد که می تواند به بیماران اجازه دهد مواد مخدر را زودتر متوقف کنند و در نتیجه عوارض جانبی کمتری از این داروها ایجاد شود.مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی بسیار مهم است.

داروهای تجویز شده

داروهای مسکن طولانی مدت اغلب تجویز می شوند زیرا باعث خونریزی نمی شوند. با این حال ، در دوزهای کم ، مواد مخدر می توانند باعث یبوست شوند. در دوزهای بالا ، آنها می توانند باعث مشکلات تنفسی و قلبی ، و همچنین خطر اعتیاد شوند.

پمپ درد

اگر حالت تهوع شدید دارید و نمی توانید از راه دهان دارو مصرف کنید ، پمپ درد ( وسیله ای که دارو را مستقیما از طریق لوله ای وارد بدن می کند ) می تواند گزینه دیگری باشد. اگر درد شما شدید است ، پمپ درد می تواند نیاز شما به دوزهای بالای داروی مسکن دارویی را که تجویز می شود کاهش دهد.درد و ورم بعد از ابدومینوپلاستی از عوارض آن است.

علت درد بعد از ابدومینوپلاستی

مدیریت سبک زندگی بعد عمل ابدو

همانطور که از دوره جراحی خود بهبود می یابید ، موارد عملی وجود دارد که می توانید طی چند ماه اول انجام دهید تا از شروع درد جلوگیری کنید و در صورت داشتن درد ، درد خود را کاهش دهید.

فعالیت بدنی خود را حفظ کنید

همزمان با بهبودی ، باید به انجام کارهای ساده روزمره ادامه دهید و مرتباً در خانه خود بلند شوید و قدم بزنید. این امر برای کاهش خطر ابتلا به لخته های مضر خون توصیه می شود و همچنین از طولانی مدت ماندن در یک وضعیت جلوگیری می کند ، که می تواند باعث دردناک شدن شما در هنگام برخاستن و حرکت شود.

از ورزش شدید خودداری کنید

همزمان با بهبودی و بهبودی زخم ها ، نباید با انجام فعالیت شدید یا بلند کردن اجسام سنگین به مدت حداقل شش هفته یا تا زمانی که چراغ سبز را از پزشک خود بگیرید ، برش های خود را فشار ندهید. اگر می خواهید پس از بهبودی کامل تمرینات چالش برانگیز را شروع کنید یا دوباره به آن بازگردید ، بهتر است که با پیاده روی برای ورزش در طول دوره بهبودی ، مقداری از تناسب اندام را حفظ کنید.از گن مردانه و زنانه در هنگام فعالیت می توانید استفاده کنید.

سیگار نکشید

برای تقویت روند بهبودی ، باید از مصرف دخانیات خودداری کنید. نیکوتین به شدت توانایی بهبودی بدن را به خطر می اندازد. باعث تنگ شدن رگ های خونی می شود و در نتیجه اکسیژن رسانی به سلول های پوستی در محل برش دشوارتر می شود و در نهایت روند بهبودی را به تعویق می اندازد.

از یبوست جلوگیری کنید

اگر به دلیل حالت تهوع یا خستگی غذا نمی خورید ، ممکن است یبوست داشته باشید. داروهای مسکن نیز باعث یبوست می شوند که در نهایت منجر به درد شکم می شوند. سعی کنید غذایی پر فیبر بخورید و مقدار زیادی مایعات بنوشید تا از یبوست جلوگیری کنید. اگر حالت تهوع یا یبوست مداوم باشد ، ممکن است لازم باشد از داروهای بدون نسخه یا نسخه تجویز شده استفاده کنید.

مراقبت های بعد از عمل جراحی شکم

تصویر اندازه گیری دور شکم

برخی موارد معمول وجود دارد که باید هنگام بهبودی از آنها مراقبت کنید ، از جمله پوشیدن لباس فشرده سازی ، مراقبت و ترمیم زخم و مراقبت از تخلیه. توجه دقیق به این کارها می تواند به کاهش یا جلوگیری از درد کمک کند.

مراقبت از برش جراحی

پانسمان جراحی یا بانداژ در ناحیه برش شما اعمال می شود. به شما دستور داده می شود که آیا باید این باند ها را تغییر دهید و اگر چنین است ، چند بار و چگونه این کار را انجام دهید. مهمترین جنبه مراقبت از زخم در خانه این است که زخم خود را تمیز نگه دارید و با آن آرام باشید تا از آسیب دیدگی یا خونریزی جلوگیری کند. همچنین به شما دستور داده می شود که مراقب مشکلاتی مانند درد از ناحیه برش ، تورم ، قرمزی ، چرک ، گرما یا خونریزی باشید.

مراقبت از تخلیه خونابه جراحی

بعد از جراحی ابدومینوپلاستی ، لوله های موقتی برای تخلیه مایعات اضافی از ناحیه جراحی به زیر پوست شما وارد می شوند. آنها در طی هفته اول بهبودی یا در صورت اطمینان از اطمینان پزشک از عدم تخلیه مایعات، از بین می روند. اگر در محل تخلیه احساس درد کردید ، یا اگر قرمزی ، تورم ، یا چرکی یا خون از بدن خارج کردید ، به مطب پزشک خود اطلاع دهید.

آنتی بیوتیک

ممکن است به شما نسخه ای از دارو داده شود تا در ناحیه جراحی خود استفاده کنید و یا به صورت خوراکی مصرف کنید تا خطر ابتلا به عفونت بعد از عمل را کاهش دهد. عفونت می تواند باعث درد شود ، اما علائم شایع عفونت شامل تب( تب سنج )، تورم ، گرما یا چرک است.

لباس فشرده سازی یا گن

گن بعد از جراحی ابدومینوپلاستی

بعد از جراحی ، شما را بسته می کنند یا لباس فشاری می پوشند. لباس فشرده سازی یا گن بعد از عمل ابدومینوپلاستی تورم را کاهش می دهد و از شکم پشتیبانی می کند و باعث بهبودی مناسب می شود. بسته به سرعت بهبودی ، باید انتظار داشته باشید که این لباس را به مدت دو هفته تا دو ماه بپوشید. اگر لباس فشرده سازی دردی ایجاد می کند ، حتماً به تیم پزشکی خود بگویید ، زیرا ممکن است تنظیماتی لازم باشد.

در فروشگاه هامون مدیکال انواع گن های پس از جراحی موجود می باشند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *