عمل ابدومینوپلاستی

مراقبت های بعد از عمل ابدومینوپلاستی

مراقبت های بعد از عمل ابدومینوپلاستی ، در این مقاله می خواهیم در مورد این موضوع نکاتی را ارائه کنیم. بیمارانی که ابدومینوپلاستی(Abdominoplasty) انجام داده اند از شر چربی های اضافی خلاص شده اند اما مانند هر عمل جراحی دیگری، با مسائلی مواجه می شوند که آگاهی از آن می تواند به مدیریت کردن آن بینجامد و باعث شود این دوره را راحت تر سپری کرد. پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا مراقبت های بعد از عمل ابدو مینو پلاستی بیشتر آشنا شوید.

وضعیت بعد از عمل ابدومینوپلاستی

نکات مهم برای عمل ابدومینو پلاستی

پس از جراحی کوچ کردن شکم شما متورم و کبود شده و احساس درد می کند ، بنابراین باید انتظار داشته باشید که روزهای اول را در خانه به استراحت بپردازید ، و دارو را برای کنترل درد در صورت لزوم مصرف کنید. قرار گرفتن در تختخواب راحت تر است بنابراین قسمت بالاتنه شما کمی بلند شده و زانوها در این مدت زاویه دارند.در صورت احساس تب با تب سنج دمای بدن را اندازه گیری کنید.

از آنجایی که عمل جراحی ابدومینوپلاستی شامل برداشتن پوست اضافی شکم بوده  و معمولا با سفت شدن عضلات شکم همراه است ، برای قرار گرفتن در حالت ایستاده به مدت یک یا دو هفته یا حتی بیشتر به مشکل برخواهید خورد. در این دوره ، قرار دادن یک یا دو بالش زیر زانو آسودگی بیشتر شما را به دنبال خواهد داشت.

با بهبودی و استفاده تدریجی از عضلات بدن برای فعالیت های روزمره ، سفتی  به تدریج از بین می رود. بنابر این لطفاً در دو هفته اول بهبودی تلاش خاصی برای کشش یا کشیدن مستقیم شکم نکنید. باید موقعیت خود را تغییر دهید و هر چند ساعت یک بار در خانه راه بروید تا خطر لخته شدن خون را کاهش دهید.

استفاده از گن بعد از عمل جراحی

مراقبت های بعد از عمل ابدومینوپلاستی

به طور کلی ، بعد از جراحی ، پانسمان یا بانداژ روی برش های شما ایجاد می شود. همچنین برای کاهش تورم، جلوگیری از تشکیل لخته خون و حمایت از قسمت میانی بدن ، از یک لباس فشاری که گن ابدومینوپلاستی نامیده می شود استفاده خواهید کرد تا در یک کانتور صاف و فشرده بهبود یابد. این گن  باید همیشه به جز در هنگام دوش گرفتن پوشیده شود. به طور معمول بعد از چهار تا شش هفته پزشک به شما می گوید که می توانید استفاده از آن را متوقف کنید.

تخلیه مایع پس از جراحی زیبایی شکم

پزشک شما احتمالا در زمان جراحی ابدومینو پلاستی دو زهکش (درن) در ناحیه جراحی شما قرار خواهد داد. این تخلیه ها لوله های کوچک و نازکی هستند که خون یا مایعی را که پس از جراحی جمع می شود تخلیه کرده و شما را قادر می سازند تا سریعتر بهبود یابید. در مورد نحوه تمیز نگه داشتن ناحیه و مراقبت از زهکشی ها به شما آموزش داده می شود.

هنگامی که تخلیه برای اولین بار در محل قرار گرفت ، انتهای هر لوله فشرده می شود تا مکش ملایمی ایجاد کند. با جمع شدن مایع در حباب ، منبسط می شود. ثبت مقدار مایع تخلیه شده نیز مهم است زیرا این امر به جراح می گوید که چه زمانی می تواند درن ها را بردارد که  معمولا پس از سه تا ۱۰ روز خواهد بود. ممکن است برای شما آنتی بیوتیک تجویز شود تا زمانی که درن ها در محل باقی است.

فعالیت های بعد ازعمل ابدومینوپلاستی شکم

فعالیت های بعد از عمل ابدومینو

ابدومینو پلاستی یا جراحی کوچک کردن شکم احتمالاً ناخوشایندترین عمل هایی است که ما انجام می دهیم. به مدت ۱۰ تا ۲۰ روز مقداری درد خواهید داشت و احساس نمی کنید حداقل ۶ هفته ورزش یا ورزش سنگین را از سر بگیرید. بعد از ۲ هفته اول ، ممکن است پیاده روی متوسط ​​را تا زمانی که قابل تحمل باشد ، از سر بگیرید. فعالیت بیش از حد اولیه می تواند تورم را طولانی کند.

بهبود بخیه ها بعد از ابدو

تنها بخیه های قابل جابجایی شما در اطراف محل تخلیه خواهد بود. بقیه بخیه ها طی چند هفته به خودی خود حل می شوند. در امتداد خطوط برش نوارهای واضحی خواهید داشت. ممکن است مانند پوست خود آنها را خیس کرده و خشک کنید. اگر شل شوند ، از بین بردن آنها ضرری نخواهد داشت.برای ترمیم جای زخم از کرم اسکار استاتیک استفاده کنید.

قرار گرفتن در معرض نور خورشید

به شما توصیه می کنیم تا یک سال پس از جراحی کوچک کردن شکم از اسکارهای خود در برابر آفتاب محافظت کنید. حتی از طریق لباس شنا ، مقدار زیادی از نور خورشید می تواند به پوست برسد و باعث آسیب شود. هنگامی که در هوای آفتاب بیرون هستید از ضد آفتاب با فاکتور محافظت از پوست (SPF) حداقل ۱۵ استفاده کنید.

ورزش پس از ابدومینوپلاستی

حداقل تا ۳ هفته پس از جراحی ابدومینو پلاستی از فشار دادن یا هرگونه فعالیت هوازی جلوگیری کنید. این امر برای جلوگیری از خونریزی ، کبودی و تورم بعد از جراحی ابدومینو پلاستی است. ۳ تا ۴ هفته ورزش شدید را از سر نگیرید.

رانندگی

ممکن است هنگامی که احساس توانایی می کنید رانندگی را از سر بگیرید ، اما حداقل دو روز پس از جراحی کوچک کردن شکم صبر کنید. به خاطر داشته باشید که باید از رفلکس های خود کاملا استفاده کنید. اگر درد آنها را مهار می کند ، رانندگی نکنید.

قرار گرفتن در معرض آفتاب

اگر جای زخم های تازه در معرض آفتاب قرار گیرد ، تیره تر می شود و مدت زمان بیشتری طول می کشد تا محو شود. ضد آفتاب می تواند کمک کند. اگر ناحیه مورد عمل کمی بی حس است ، احتیاط بیشتری کنید، ممکن است احساس آفتاب سوختگی نکنید.

کار بعد از عمل ابدومینوپلاستی

بعد از عمل جراحی کوچک کردن شکم هر طرحی که شما و پزشکتان توافق کرده اید را دنبال کنید.

روند بهبودی بعد از عمل ابدومینوپلاستی یا جراحی کوچک کردن شکم

بهبود بعد از عمل جراحی کوچک کردن شکم

  • احساس تنگی

شکم شما به مدت یک ماه یا بیشتر احساس تنگی خواهد کرد. اگر شما نیز ترمیم عضله داشته باشید (حالت معمول) ، بیشترین احساس گرفتگی را در مرکز شکم خود احساس می کنید ، جایی که جراح در واقع عضلات شما را ترمیم کرده است. این بیشتر از هر قسمت دیگر از عمل آسیب می بیند.

  • التیام اعصاب حسی

معمولاً پوست شکم تا چند ماه یا بیشتر به طور جزئی یا بی حس می ماند. درد سوزن سوزن شدن ، سوزش یا تیراندازی نشان دهنده بازسازی اعصاب حسی کوچک است. این احساس با گذشت زمان از بین می رود و جای هشدار ندارد. ممکن است دو سال طول بکشد تا احساس در شکم شما به طور کامل ترمیم شود.

  • احساس سیری

با شروع خوردن وعده های غذایی معمولی ممکن است زودتر از حالت عادی احساس سیری کنید.رژیم غذایی بعد از ابدومینوپلاستی را حتما دنبال کنید.

  • شروع کار و فعالیت

ممکن است در طی ۱۰-۱۴ روز بتوانید که به کار خود برگردید ، با این درک که هنوز از حرکت ناراحتی خواهید داشت. لطفاً این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید. در اینجا دوباره  تورم ممکن است نشان دهنده فعالیت بیش از حد باشد. برای حدود ۵-۶ هفته پس از جراحی ، از سرگیری ورزش هوازی یا شدید برنامه ریزی نکنید. بگذارید بدن شما به شما بگوید که چه کاری می تواند انجام دهد. گن بعد عمل جراحی هامون مدیکال را امتحان کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع جراحی های زیبایی ، مراقبت های پس از آن و استفاده از وسایل مورد نیاز بعد از جراحی به فروشگاه هامون مدیکال مراجعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *