عمل ابدومینوپلاستی

علت ورم بعد از ابدومینوپلاستی

علت ورم بعد از ابدومینوپلاستی ،تورم بعد از ابدومینوپلاستی برای یک عمل جراحی بسیار گسترده کاملا معمول و طبیعی است. اینکه تورم تا چه مدت بعد از شکم ادامه می یابد به عوامل مختلفی بستگی دارد. درک اینکه چرا تورم رخ می دهد به شما کمک می کند تا از نظر ذهنی بهتر آماده شوید و انتظارات واقع بینانه تری برای بهبود و نتایج خود داشته باشید.

ورم پس از ابدومینوپلاستی طبیعی است

تورم در ناحیه شکم کاملا طبیعی است و پس از جراحی شکم انتظار آن می رود. در این ناحیه از بدن ، رگ های خونی و عروق لنفاوی به عنوان سیستم تخلیه مایعات کار می کنند. در حین ابدومینوپلاستی ، این عروق بریده می شوند. به همین دلیل ، بدن مایعات موجود در منطقه را بسیار کندتر از بین می برد و در نتیجه باعث تجمع مایعات می شود که به ادم یا تورم معروف است.

تورم معمولا در ۲ ماه اول پس از شکم در بدترین حالت است ، اگرچه همه کمی متفاوت هستند. همانطور که بدن خون و عروق لنفاوی را ترمیم می کند ، تورم باید ادامه یابد. انجام این روند بهبودی ممکن است یک سال یا بیشتر طول بکشد ، بنابراین مشاهده تورم جزئی در آن زمان معمول است. میزان تورم تجربه شده پس از جراحی کشیدن شکم نیز بسته به برنامه درمانی که انتخاب می کنید ، می تواند متفاوت باشد.

علت ورم بعد از ابدومینوپلاستی

  • ورم ابدومینوپلاستی می تواند در طول روز متغیر باشد

پس از کاهش ورم اولیه ، ورم جزئی ادامه دارد و می تواند تحت تأثیر فعالیت روزانه شما باشد. این به این دلیل است که جاذبه دوست شما نیست. به عنوان مثال ، ساعات طولانی ایستادن می تواند تورم شکم را افزایش دهد ، اما این معمولا پس از یک خوب شبانه کاهش می یابد.طرز خوابیدن بعد از ابدومینوپلاستی بسیار مهم است. پس از شروع ورزش ، ممکن است تورم بدنبال تمرینات را نیز مشاهده کنید.

چگونه تورم بعد از عمل را کاهش دهیم؟

علت ورم بعد از ابدومینوپلاستی

چندین نکته برای مقابله با تورم بافت ها پس از ابدومینوپلاستی وجود دارد.

مراجعه به جراح باتجربه

عوارض بعد از عمل تا حد زیادی به عمل جراحی بستگی دارد. برای بهبودی آسان تر و کوتاه تر ، شما باید یک جراح بسیار با دانش و با تجربه را پیدا کنید که بتواند دوره درمانی شما را در بهترین حالت پیش بینی و مدیریت کند.

برای کاهش تورم در جراحی ابدومینوپلاستی ، هرچه پزشک بافت ها را کمتر پاره یا دستکاری کند ، بهتر است. بنابراین ، به شما پیشنهاد می شود جراح خود را عاقلانه انتخاب کنید. مرحله بعد از عمل از اهمیت بیشتری نسبت به جراحی برخوردار است. بنابراین ، گوش دادن به صحبت های پزشک و پیروی از توصیه های آنها بسیار ضروری است. با تجویز پزشک ، باید داروهای خاصی را برای کاهش التهاب و تورم مصرف کنید.

لباس فشرده سازی یا گن

یک لباس فشرده سازی می تواند با اعمال فشار و محدود کردن میزان مایعات در ناحیه جراحی ، به شما کمک کند تا تورم را کنترل کنید. یک گن ابدومینوپلاستی خوب باعث فشار بر روی بافت ها و کاهش تورم می شود.لباس های فشرده سازی اهداف زیادی برای کمک به بهبودی بدن شما بعد از شکم ، لیپو یا لیفت بدن دارند. برخی از مزایای اصلی عبارتند از:

کاهش ورم: اگر فکر می کنید که پس از یک عمل کانتورینگ چگونه می توانید ورم را کاهش دهید ، یک لباس فشاری این کار را انجام می دهد. این می تواند با اعمال فشار شدید بر ناحیه ، ادم را که پس از جراحی ایجاد می شود ، محدود کند.استفاده از گن مردانه و زنانه این عوارض را کم تر می کند.

خطر کمتر در زمینه کبودی و خونریزی: نشان داده شده است که پوشیدن لباس های بعد از عمل باعث کاهش هماتوم و کاهش احتمال خونریزی بعد از عمل می شود.

تسریع روند بهبودی: افرادی که پس از ابدومینوپلاستی ، لباس فشرده سازی مانند گن بعد از جراحی می پوشند ، زودتر از کسانی که این کار را نمی کنند ، فعالیت های عادی روزانه خود را شروع کنند. آنها می توانند سطح اکسیژن را در بافت نرم افزایش دهند ، و باعث ترمیم سریعتر بافت می شوند.

منحنی ها و خطوط: یک لباس فشرده سازی می تواند انحناهای جدید شما را هنگام بهبودی پشتیبانی و تقویت کند.

کاهش خطر ایجاد زخم کلوئید: وقتی بافت اضافی زخم بر روی زخم(کرم ترمیم جای زخم) بهبود یافته رشد می کند ، کلوئیدها ممکن است تشکیل شوند. فشرده سازی درمانی اولین خط دفاعی در برابر کلوئیدها است زیرا می تواند سازهای اسکار کلوئید را نرم و شکسته کند.

کاهش خطر ابتلا به عفونت: مانند یک باند-کمک ، یک لباس فشرده سازی می تواند مانند یک مانع از پوست شما در برابر میکروب های خارجی محافظت کند. در حین بهبودی از زخم محافظت می کند.

درد و ناراحتی کمتری به دنبال جراحی: فشار و حمایت ملایم می تواند علائم درد را تسکین دهد. به عنوان مثال ، به این فکر کنید که چه موقع لگن را باز می کنید. غریزه شما این است که با دست به محل فشار وارد کنید زیرا باعث می شود ناحیه آسیب دیده احساس بهتری داشته باشد. همین اصل به دنبال ضربه ناشی از یک عمل جراحی اعمال می شود. باز هم کلید اصلی فشار ملایم است. در بریخ مواقع ممکن است دچار لنف ادم شوید اگر دست شما دچار ادم شد می توانید از آستین لنف ادم استفاده کنید .

 رژیم غذایی متعادل

غذای سالم مطمئنا بهبود شما را تسریع می کند. با افزودن غذاهای حاوی فیبر بالا ، میوه های تازه و غلات به رژیم روزانه می توانید تورم را کنترل کنید. همچنین ، تا آنجا که ممکن است آب بنوشید که می تواند تجمع مایعات را متوقف کند. غذاهایی که بعد از ابدومینوپلاستی باید از آنها اجتناب کنید:

غذاهای فرآوری شده: از آنجا که التهاب را تا حد زیادی تقویت می کنند ، بیماران باید از خوردن آنها به ویژه کربوهیدرات هایی مانند نان ، غلات و برنج جلوگیری کنند.

الکل و سیگار: دوره بهبودی بدن را کند می کنند و همچنین خون را رقیق می کنند. پزشکان توصیه می کنند به طور کلی از ۲ هفته قبل تا ۳ هفته پس از عمل از مصرف الکل و سیگار خودداری کنند.

نمک: حداقل به مدت دو تا چهار ماه پس از جمع شدن شکم از غذاهای شور جلوگیری کنید. این بیشتر به این دلیل است که ممکن است باعث نفخ بدن شود.

چربی: “چربی دشمن است!” شما تحت عمل جراحی شکم قرار گرفته اید زیرا می خواهید از شر چربی های خود خلاص شوید. اگر نتیجه امیدوار کننده ای دارید ، باید محدودیت های رژیم خود را بپذیرید و سبک زندگی دیگری را از جمله ورزش و ملاحظات تغذیه ای در بالا داشته باشید.

با این حال ، “همه چربی ها بد نیستند!”. چربی بد (چربی اشباع) در دمای اتاق جامد است و در بیشتر محصولات حیوانی ، غذاهای فرآوری شده و سرخ شده وجود دارد. صرف حذف رسوبات چربی ، لزوماً به معنای بد بودن انواع چربی ها نیست. مقدار سالم چربی برای سلامتی بسیار مهم است. منابع ارزشمند چربی خوب روغن زیتون ، آجیل ، میوه هایی مانند آووکادو و غلات است.

نوشابه: منجر به گاز و نفخ می شود.

غذاهایی که بعد از ابدومینوپلاستی باید بخورید

آب: نوشیدن مقدار زیادی آب پس از جراحی شکم بند می تواند به بهبود سریع بدن کمک کند. از دست دادن آب و همچنین داروهای مسکن درد و رژیم کم فیبر باعث یبوست می شود و این به نوبه خود ممکن است منجر به درد شکم شود. آب ساده ، آب میوه ، چای سبک و سوپ های تهیه شده از گوشت تازه و بدون چربی برای رژیم بعد از عمل جراحی شکم پیشنهاد می شود.

کربوهیدرات ها: آنها به بازیابی قدرت بدن و تسریع روند بهبود کمک می کنند. آنها از دست دادن عضلات جلوگیری می کنند و روند جوان سازی را تحریک می کنند. غلات کامل ، بلغور جو دوسر ، برنج قهوه ای و … منابع خوبی برای کربوهیدرات های مفید هستند.

ویتامین ها: مصرف ویتامین های A و C پس از عمل باعث بهبودی مطلوب برش ، کمک به بازسازی پوست و کاهش کبودی و خطر عفونت می شود. ویتامین A در تخم مرغ ، روغن کبد ماهی ، و لبنیات یافت می شود. ویتامین C در مرکبات ، سبزیجات برگ دار ، توت فرنگی و گوجه فرنگی وجود دارد.

پروتئین ها: پروتئین یک پارامتر اصلی در ساخت سلول ها و ساختارهای جدید به طور کارآمد در کل روند بهبود است. این ماده در تخم مرغ ، ماهی بدون چربی ، گوشت بدون چربی ، لوبیا ، دانه ها ، مغزها ، محصولات لبنی مانند ماست و غیره یافت می شود.مراقبت های بعد از جراحی ابدومینوپلاستی را راعایت کنید تا بهبودی سریع پیش برود.

 استفاده از لوله های تخلیه خونابه جراحی (درن)

نشان دادن نقاط جراحی شده شکم

از درن ها اغلب در حین جراحی یا به دنبال آن برای کمک به بدن در دفع مایعات جمع شده در محل جراحی استفاده می شود. جراحی ابدومینوپلاستی یا ماسوره های شکمی تفاوتی ندارند و بعد از عمل یک یا دو مورد تخلیه موقت شکم در بیماران انجام می شود.

اگرچه ممکن است عجیب باشد که بدن شما پس از عمل جراحی شکم باید تخلیه شود ، اما مهم است که تخلیه برای کمک به بهبودی بدن از جراحی و جلوگیری از عفونت ضروری است.

حرکات شکمی پوست اضافی را که پس از کاهش وزن باقی مانده از بین می برد. زنانی که فرزندآوری خود را به پایان رسانده اند ، احتمالاً متداول ترین کاندیدای ابدومینوپلاستی و به دنبال آن فردی است که کاهش وزن چشمگیری داشته است. از دست دادن آن پوست اضافی پس از کار سخت برای رسیدن به وزن طبیعی مانند یک موفقیت بزرگ است!

برای بدن ارسال مایعات به محل آسیب دیده امری عادی است و جراحی به بدن آسیب می رساند حتی اگر در داخل آن چیزی را ترمیم کند. این مایعات منجر به درد و تورم می شوند ، اما روش بدن این است که یک محل آسیب دیده را بالش دهد. بدن پس از جراحات جزئی می تواند مایعات را به تنهایی تخلیه کند ، اما پس از جراحی ، اغلب محل جراحی را تحت فشار قرار می دهد و نمی تواند مایعات را به اندازه کافی سریع تخلیه کند.

تخلیه سرعت عمل را افزایش می دهد و از تورم و عفونت اضافی بد از عمل ابدومینوپلاستی جلوگیری می کند و به نوبه خود به بهبود سریعتر کمک می کند. آنها لوله های سیلیکونی نازک و شفافی هستند که از طریق برش های بسیار کوچک پشت برش اصلی وارد می شوند. آنها به ناحیه بین ریبج و ناحیه شرمگاهی یا شکاف کوچکتر در قسمت تحتانی برش ایجاد شده به شکم می رسند.

گن ابدومینو پلاستی

تمرینات ساده را به صورت منظم انجام دهید

حتی اگر شما باید حرکت فیزیکی خود را در چند روز اول به حداقل برسانید ، اما همچنان برای کاهش خطر لخته شدن خون ، حفظ سطح پایین فعالیت بسیار مهم است. چندین هفته قادر به انجام تمرینات پرتحرک نخواهید بود ، اما حتی اگر بعد از عمل در رختخواب استراحت کنید ، می توانید تمرینات ساده ران و ساق پا را انجام دهید تا گردش خون شما ادامه یابد. انعطاف پذیری عضلات ساق پا و ران و انجام حرکات پاشنه پا می تواند به این مسئله کمک کند. اطمینان حاصل کنید که این حرکات ماهیچه های معده شما را تحت فشار قرار نمی دهد.در فروشگاه هامون مدیکال با انواع گن های بعد از جراحی آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *