عمل ماموپلاستی

مراقبت های بعد از ماموپلاستی

مراقبت های بعد از ماموپلاستی ، مسیری که منجر به کاهش سینه زنان می شود ، اغلب طولانی است. این جراحی اغلب پس از سالها ناراحتی دنبال می شود و برای برنامه ریزی چنین روشی زمان ، انرژی و هزینه لازم است. خود جراحی فقط چند ساعت طول می کشد ، اما بهبودی نیاز به سرمایه گذاری خوب دیگری از زمان و توجه شما دارد. برای به دست آوردن بهترین نتایج ممکن ، نقشی که در بهبودی ایفا می کنید مهم است ، به ویژه در روز ، هفته و ماه اول پس از عمل . مراقبت بعد از عمل مامو پلاستی بسیار مهم می باشد که در اینجا به چند نکته مهم اشاره می کنیم .

مراقبت های بعد از ماموپلاستی

اولین روز پس از ماموپلاستی

مراقبت های بعد از عمل ماموپلاستی


مراقبت های بعد از عمل مامو پلاستی، در روز عمل جراحی کاهش سینه شما نیز به احتمال زیاد اولین روز بهبودی شما در خانه خواهد بود. این جراحی که تحت بیهوشی عمومی انجام می شود ، یک یا دو ساعت دوره بهبودی را دنبال می کند. همانطور که به آرامی از خواب بیدار می شوید ، وظیفه شما این است که به پرستاران خود در مورد هرگونه درد یا حالت تهوع اطلاع دهید ، بنابراین آنها می توانند اطمینان حاصل کنند که شما تا حد ممکن راحت هستید.

هنگامی که به اندازه کافی هوشیار هستید ، دستورالعمل های خانگی به شما داده می شود که ممکن است شامل مراقبت از برش ، محدودیت فعالیت و استفاده از داروهای تجویزی باشد. به اندازه نیاز سوال بپرسید. سپس شما تحت مراقبت هرکسی قرار می گیرید که از قبل هماهنگ کرده اید تا شما را به خانه برساند.

شما بانداژهایی خواهید داشت که برش ها را می پوشاند و احتمالاً از سوتین طبی استفاده می کنید که بعد از جراحی روی بدن قرار می گیرد. بلافاصله متوجه خواهید شد که اگرچه کمی متورم شده اند ، اما سینه های شما کوچکتر هستند. احتمالاً در روز اول برش های خود را نخواهید دید زیرا با گاز پوشانده شده اند. در زیر آن گاز بدن شما مشغول شروع روند بهبودی خواهد بود. برای کمک به این امر ، کار شما فقط استراحت است.

هفته اول پس از ماموپلاستی

هفته اول پس از مامو پلاستی


در حالت ایده آل شما باید یک یا دو هفته اول را از کار و سایر تعهدات مالیاتی مرخص کنید ، بنابراین می توانید به استراحت و بازیابی ادامه دهید. برخی از بیماران می توانند پس از سه یا چهار روز به محل کار خود بازگردند ، به ویژه اگر مشاغل رومیزی داشته باشند. دوره اولیه بعد از عمل ، زمانی است که باید خوب غذا بخورید ، مایعات فراوان بنوشید و از انجام کارهای سنگین و فعالیت های سنگین اجتناب کنید.

شما همچنین در این هفته اول با برخی از درد های بعد از جراحی روبرو خواهید شد. میزان درد از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است ، اما به طور قابل ملاحظه ای اکثر بیماران خوشحال می شوند که درد کمتر از آن چیزی است که انتظار داشتند. در واقع بیشتر بیماران بیشتر از احساس “تنگ شدن” نسبت به درد شدید شکایت دارند.

با این وجود ، مهم است که اجازه ندهید درد از شما جلوگیری کند ، به ویژه در سه تا پنج روز اول پس از عمل. داروهای مسکن خود را طبق برنامه مصرف کنید ، زیرا ممکن است کمی طول بکشد تا وارد بدن شوند. در صورت امکان ، ممکن است بتوانید به داروهای بدون نسخه که همانطور که با پزشک صحبت شده است ، بپردازید.

چند لحظه وقت بگذارید تا دستورالعمل هایی را که در ملاقات قبل از عمل و بعد از عمل به شما داده شده است یک یا دو بار دیگر در طول این هفته انجام دهید. مطمئن شوید که آنها را درک کرده اید و در صورت داشتن هرگونه سوال یا نگرانی از تماس با دفتر نترسید. پیروی از دستورات پزشک بهترین راه برای اطمینان از بهترین نتیجه ممکن است.

این ممکن است شامل مراقبت از برش و بانداژ یا نوار سیلیکونی ترمیم جای زخم برای جلوگیری از عفونت و همچنین محدودیت های خاص فعالیت باشد چون فرم آن کمی تغییر می کند . اینترنت منبع مناسبی برای انواع مشاوره های بعد از عمل است. با این حال ، این توصیه ممکن است آن چیزی نباشد که جراح شما از شما می خواهد. از آنجایی که اینترنت جراحی شما را انجام نداده است ، احتمالاً نباید پس از عمل از شما مراقبت کند.

در حالی که شما نیاز به استراحت و اقدامات احتیاطی دارید ، نباید این هفته اول را صرف اقامت در رختخواب کنید. بخشی از بهبودی شما باید شامل فعالیت ملایم مانند پیاده روی و بازگشت تدریجی به فعالیت های مراقبت از خود باشد. همچنین ، اگر سیگار را قبل از جراحی ترک کرده اید ، وسوسه شروع مجدد را از دست ندهید. سیگار کشیدن می تواند مانع روند بهبودی شود.

ماه اول پس از ماموپلاستی


تغییرات باورنکردنی در همین ماه اول اتفاق می افتد. برش های شما التیام می یابد و دوباره احساس خود را شروع خواهید کرد. شما همچنین فواید کاهش حجم سینه خود را تجربه خواهید کرد ، مانند کاهش درد گردن و شانه ، لباس مناسب و افزایش آزادی حرکت. این مزایا بستگی زیادی به دلایلی دارد که در ابتدا برای کاهش سینه اقدام کرده اید. اما مراقبت های پس از عمل مامو پلاستی هنوز ادامه دارد .

از این چیزها لذت ببرید اما به یاد داشته باشید که هنوز در مراحل اولیه بهبودی هستید ، بنابراین خیلی زود به فعالیت کامل خود ادامه ندهید. اگر مطمئن نیستید که آیا فعالیتی بیش از حد دقیق است یا خیر ، از پرسیدن آن دریغ نکنید. بعد از یک هفته یا بیشتر ، احتمالاً جراح شما را مجبور می کند که به محل کار خود بازگردید (بسته به شرایط شغلی شما) و احتمالاً تا آن زمان نیز رانندگی خواهید کرد. در اواخر ماه ممکن است به شما اجازه داده شود که ورزشهای کم فشار را شروع کنید.

پوشیدن لباس های تنگ که تا پیش از این نمی توانستید وسوسه کننده باشد ، اما فعلاً به لباسهای زیر نرم و لباسهای گشادتر بچسبید که مانع بهبودی محل برش شما نمی شود. پس از التیام برش ها ، جراح همچنین به شما پیشنهاد می کند که از نوعی محصول مبتنی بر سیلیکون (کرم یا نوار) ​​روی آنها استفاده کنید. اینها می توانند در کاهش ظاهر و ترمیم زخم در طولانی مدت بسیار مثر باشند.

در ماه اول بعد از عمل بدن شما سخت در حال تلاش برای بهبود و بهبودی پس از جراحی است. این روند هر چند ظریف تر است ، اما با پیشرفت ماه ها ادامه می یابد. ۱۲-۱۸ ماه طول می کشد تا نتایج کامل جراحی خود ، از جمله ظاهر زخم ها را مشاهده کنید. این که چقدر دستورات پزشک خود را رعایت کنید و در این مدت مراقب خود باشید ، همه چیز را تغییر می دهد. این یک سرمایه گذاری خواهد بود ، اما شما ارزش آن را دارید. در سایت فروشگاه هامون مدیکال تمام گن های قبل از جراحی که اکثر پزشک ها تجویز می کنند موجود می باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *