بیماری ها, سرطان

قلب سالم و کاهش خطر ابتلا به سرطان

قلب سالم و کاهش خطر ابتلا به سرطان ،تحقیقات جدید نشان داده است که یک سبک زندگی سالم برای قلب نه تنها خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش می دهد بلکه می تواند احتمال ابتلا به سرطان را نیز کاهش دهد. یافته ها حاکی از آن است که عوامل خطرساز بیماری قلبی عروقی نیز می توانند منجر به سرطان شوند. در این مقاله در مورد قلب سالم و کاهش خطر سرطان صحبت می کنیم .

عادات سالم مورد استفاده برای مقابله با بیماری های قلبی نیز می تواند قلب سالم و کاهش خطر ابتلا به سرطان در فرد مفید باشد. تحقیقات جدید نشان می دهد که پیروی از یک سبک زندگی سالم برای قلب می تواند خطر بیماری قلبی را کاهش دهد و همچنین ممکن است احتمال ابتلا به سرطان را کاهش دهد.

این مطالعه که در شماره مارس ۲۰۲۱ نشریه JACC: CardioOncology منتشر شد ، نشان داد که خطر بیماری های قلبی عروقی (CVD) – از جمله عوامل خطر سنتی مانند سن ، جنسیت و سیگار کشیدن ، همراه با سطح پپتیدهای ناتریورتیک – با افزایش خطر سرطان همراه است.

یافته ها حاکی از آن است که عوامل خطرساز CVD نیز می توانند منجر به سرطان شوند. بنابراین ، عادات سالم مورد استفاده در مبارزه با CVD همچنین می تواند در کاهش خطر ابتلا به سرطان در فرد مفید باشد. که کمک می کند افراد داشتن قلب سالم و کاهش خطر ابتلا به سرطان را جدی بگیرند .

دکتر کالین وو ، یک انکولوژیست پزشکی و متخصص خون در MemorialCare می گوید: “یک رژیم غذایی سالم و اطمینان از کنترل سایر موارد پزشکی ، مانند فشار خون و دیابت ، از اهمیت زیادی برخوردار است و معلوم می شود که خطر سرطان یکی از آنهاست.” موسسه سرطان در مرکز پزشکی Orange Coast در Fountain Valley ، کالیفرنیا.

سبک زندگی سالم برای قلب خطر سرطان را کاهش می دهد

قلب سالم و کاهش خطر ابتلا به سرطان

قلب سالم و کاهش خطر ابتلا به سرطان

محققان از بیمارستان عمومی ماساچوست و سایر مراکز در ایالات متحده و هلند داده های بهداشتی ۲۰۳۰۵ نفر را که به سرطان مبتلا نبودند ، هنگام ثبت نام در مطالعه ارزیابی کردند. طی ۱۵ سال ، ۲۵۴۸ نفر به سرطان مبتلا شدند. محققان دریافتند که عوامل خطر CVD سنتی – سن ، جنس و وضعیت استعمال دخانیات – به طور مستقل با سرطان ارتباط دارند.

آنها همچنین دریافتند که سطح بالاتری از پپتیدهای ناتریورتیک – مارکرهایی که فشار روانی بر قلب را نشان می دهند – نیز خطرات بالاتر سرطان را پیش بینی می کند. شرکت کنندگان در مطالعه با بیشترین پپتیدهای ناتریورتیک ۴۰ درصد بیشتر احتمال ابتلا به سرطان را داشتند.

در شرکت کنندگانی که رفتارهای سالم در قلب را رعایت می کردند – کنترل فشار خون ، کلسترول ، قند خون و وزن و رژیم غذایی – خطر ابتلا به سرطان کمتر است.

خرید دستگاه کنترل فشار خون دیجیتال از سایت هامون مدیکال

دکتر وو می گوید: “به نظر می رسد این گفته می کند که بیماری قلبی به خودی خود در ایجاد سرطان نقش ندارد اما همان خطرات یا رفتارهایی که باعث می شود فرد به بیماری قلبی مبتلا شود نیز احتمالاً سرطان ایجاد می کند.”

وی افزود: “ارتباط بین بیماری قلبی عروقی قلب و سرطان ممکن است به هیچ وجه ارتباط مستقیمی نداشته باشد اما ممکن است این باشد که ما صفات یا رفتارهایی داریم که به نظر می رسد همزمان منجر به هر دو می شود.”

التهاب ریشه هر دو بیماری است

دکتر جویس اون-هسیائو ، مدیر قلب و عروق بالینی در پزشکی ییل و استادیار پزشکی بالینی در دانشکده پزشکی ییل ، ​​می گوید التهاب ریشه CVD و سرطان است.

علاوه بر این ، دکتر جویس اون-هسیائو می گوید ، “التهاب مزمن ناشی از چاقی و استفاده از سیگار – دو عامل خطر برای CVD -” می تواند خطر سرطان را افزایش دهد و سلول ها را تحریک کند تا جهش ایجاد کنند یا باعث پیشرفت سرطان ها شوند.

یکی از مولفه های مهم یک سبک زندگی سالم برای قلب ، خوردن یک رژیم غذایی با کلسترول کم با مقدار زیادی میوه و سبزیجات است.کنترل فشار خون با دستگاه فشار سنج برای جلوگیری از بیماری های قلبی توصیه می شود.

دکتر جویس اون-هسیائو می گوید میوه ها و سبزیجات مملو از آنتی اکسیدان و سایر مواد مغذی مفید هستند که به مبارزه با التهاب کمک می کنند. وی می گوید: “به طور کلی ، اگر التهاب زیادی در بدن وجود داشته باشد ، این توانایی بدن را برای مبارزه با بیماری ها ، از جمله سرطان ها کاهش می دهد.”

مدیریت یک سبک زندگی سالم برای سلامت قلب

سبک زندگی سالم

این مطالعه نشان داد که افراد مبتلا به CVD در صورت ابتلا به سرطان ، نتایج بدتری دارند.

دکتر جویس اون-هسیائو توضیح می دهد: افراد مبتلا به CVD ممکن است در خواب مشکل داشته باشند و یا زندگی کم تحرکی داشته باشند و آنها را در معرض خطر بیشتری برای این نتایج سرطان قرار دهد.

او توصیه می کند رژیم غذایی متعادل ، ورزش برای لاغری و خواب کافی برای کنترل عوامل استرس زا در زندگی خود داشته باشید.

به گفته دکتر وو اگر کسی سیگار بکشد ، ترک سیگار ممکن است سالم ترین تغییری باشد که می تواند در کاهش خطر سرطان ایجاد کند.

وو می گوید رفتارهای امروز ما می تواند در اواخر زندگی برای ما تغییر ایجاد کند.

وو گفت: “با پیروی از یك شیوه زندگی سالم برای كاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی ، به طور حتم پاداش كاهش عوامل خطر برای پیشرفت سرطان را نیز دریافت خواهیم كرد.”

قلب سالم

سخن آخر

تحقیقات جدید نشان داده است که یک سبک زندگی سالم برای قلب شما نه تنها خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد بلکه احتمال ابتلا به سرطان را نیز کاهش می دهد.

یافته ها حاکی از آن است که عوامل خطرساز بیماری های قلبی عروقی نیز می توانند منجر به سرطان شوند. بنابراین ، عادات سالم مورد استفاده برای مقابله با بیماری های قلبی – داشتن یک رژیم غذایی متعادل ، ورزش و کنترل کلسترول و فشارخون بالا – همچنین می تواند به کاهش خطر ابتلا به سرطان در فرد کمک کند.

از این که تا پایان این مقاله همراه مجله سلامتی سایت هامون مدیکال بودید از شما سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *