زیبایی صورت

۷ روش موثر برای لاغری صورت

۷ روش موثر برای لاغری صورت کدامند ؟کاهش وزن به خودی خود می تواند یک چالش باشد، چه رسد به اینکه هدفمان کم کردن قسمتی از چربی های ناحیه خاصی از بدن و لاغر کردن آن ناحیه باشد. لاغری صورت یک چالش گاهی ناامید کننده محسوب می شود اما راهکارهایی برای کمک به لاغر شدن صورت و کاهش چربی آن وجود دارد که بسیارهم موثر و تایید شده هستند. در ادامه ۷ روش لاغری صورت را با هم می خوانیم.

لاغری صورت در یک هفته

۱-لاغری صورت با ورزش

از تمرینات لاغری صورت می توان برای بهبود ظاهر صورت، مقابله با پیری و بهبود قدرت عضلات استفاده کرد. این تمرینات  همچنین می تواند باعث تقویت عضلات صورت شود و صورت شما را لاغر نشان دهد.

برخی از مشهورترین تمرینات شامل بیرون آمدن گونه ها و هل دادن هوا از این طرف به آن طرف و لبخند متناوب از دو طرف است. این تمرینات حتی ممکن است باعث ایجاد تن عضلانی در صورت شما شود.

به خاطر داشته باشید که تحقیقات در مورد اثربخشی تمرینات صورت برای کاهش چربی و لاغری صورت به طور خاص وجود ندارد. برای ارزیابی چگونگی تاثیر این تمرینات بر روی چربی صورت در انسان، مطالعات بیشتری لازم است.

ورزش های صورت به لاغری صورت کمک می کند
ورزش های صورت می تواند عضلات صورت را تقویت کند و آن را لاغر نشان دهد

۲-کاردیو را به برنامه خود اضافه کنید

اغلب اوقات، چربی اضافی در صورت شما نتیجه چربی اضافی بدن است.کاهش وزن می تواند از دست دادن چربی را افزایش دهد و به لاغر شدن بدن و لاغری صورت کمک کند.

ورزش های قلبی یا هوازی، هر نوع فعالیت بدنی است که ضربان قلب شما را افزایش می دهد. این روش به طور گسترده ای یکی از موثرترین روش های کاهش وزن در نظر گرفته شده است.

مطالعات متعدد نشان داده است که کاردیو می تواند به ترویج چربی سوزی و افزایش از دست دادن چربی کمک کند. علاوه بر این، افراد با افزایش ورزش های قلبی کاهش چربی بیشتری را تجربه کرده اند.

سعی کنید هر هفته ۱۵۰-۳۰۰ دقیقه ورزش متوسط ​​تا شدید داشته باشید که میانگین روزانه آن تقریبا ۴۰-۲۰ دقیقه می شود. برخی از نمونه های متداول ورزش های قلبی شامل

دویدن برای لاغری و کاهش وزن، پیاده روی، دوچرخه سواری و شنا است.

کاردیو باعث چربی سوزی و لاغری صورت می شود
ورزش های قلبی یا هوازی می توانند به چربی سوزی و کاهش چربی کمک کنند تا صورت شما لاغر شود

۳- آب بیشتری بنوشید

نوشیدن آب برای سلامت کلی شما بسیار مهم است و اگر بخواهید چربی صورت را از دست بدهید، اهمیت آن بیشتر می شود. مطالعات نشان می دهد که آب می تواند احساس سیری در شما ایجاد کند و کاهش وزن را افزایش دهد.

یک مطالعه کوچک در بزرگسالان مسن نشان داد که نوشیدن آب همراه با صبحانه میزان کالری مصرفی را تقریباً ۱۳٪ کاهش می دهد.

مطالعه دیگری نشان داد که نوشیدن آب به طور موقت متابولیسم را ۲۴٪ افزایش می دهد. افزایش تعداد کالری هایی که در طول روز می سوزانید می تواند به تقویت کاهش وزن کمک کند.

علاوه بر این، تصور می شود که هیدراته ماندن باعث کاهش احتباس مایعات می شود که از نفخ و پف صورت شما جلوگیری می کند و به لاغری صورت کمک می کند.

نوشیدن آب می تواند کالری دریافتی را کاهش داده و متابولیسم را به طور موقت افزایش دهد. همچنین ممکن است برای جلوگیری از نفخ و تورم صورت، احتباس مایعات را کاهش دهد.

نوشیدن آب و لاغری صورت

۴-الکل مصرف نکنید

مصرف الکل می تواند یکی از بزرگترین عوامل افزایش چربی و نفخ صورت باشد.الکل کالری زیادی دارد اما مواد مغذی کمی دارد و ممکن است با افزایش خطر افزایش وزن همراه باشد.عدم مصرف الکل بهترین راه برای کنترل نفخ و افزایش وزن ناشی از الکل است. پس برای لاغری صورت از الکل دوری کنید.

برای لاغری صورت از الکل پرهیز کنید
مصرف الکل به افزایش وزن از جمله افزایش چربی در صورت کمک می کند

۵-کربوهیدرات های تصفیه شده را کاهش دهید

کربوهیدرات های تصفیه شده مانند کلوچه ، کراکر و ماکارونی مقصر اصلی افزایش وزن و افزایش ذخیره چربی هستند.این کربوهیدرات ها به شدت پردازش شده اند، از مواد مغذی و فیبر مفید آنها سلب شده و تنها قند و کالری از خود به جای می گذارند.

از آنجا که آنها حاوی فیبر بسیار کمی هستند، به سرعت هضم می شوند، منجر به جهش و سقوط در سطح قند خون و خطر بیشتری برای پرخوری می شود.اگر قند بالایی دارید با دستگاه قند خون هر روز آن را اندازه گیری کنید.

یک مطالعه بزرگ با بررسی رژیم های غذایی ۴۲۶۹۶ بزرگسال طی یک دوره پنج ساله نشان داد که مصرف بیشتر کربوهیدرات تصفیه شده با مقدار بیشتری چربی شکم مرتبط است.

اگرچه هیچ مطالعه ای مستقیما به بررسی تاثیر کربوهیدرات تصفیه شده بر چربی صورت نپرداخته است، اما تعویض آنها برای غلات کامل می تواند به کاهش کلی وزن کمک کند و همچنین می تواند به کاهش چربی صورت کمک کند.

کربوهیدرات های تصفیه شده می توانند سطح قند خون را افزایش دهند و منجر به پرخوری و افزایش چربی شوند. استفاده از غلات کامل می تواند به کاهش چربی صورت و در نتیجه لاغری صورت کمک کند.

مصرف کربوهیدرات های تصفیه شده را برای کاهش چربی و افزایش لاغری صورت محدود کنید
کربوهیدرات های تصفیه شده می توانند سطح قند خون را افزایش دهند و منجر به پرخوری و افزایش چربی شوند

۶. برنامه خواب خود را تغییر دهید

خواب مناسب یک استراتژی مهم کلی برای کاهش وزن است. همچنین ممکن است به شما در از دست دادن چربی صورت کمک کند و منجر به لاغری صورت شود.

کمبود خواب می تواند باعث افزایش سطح کورتیزول، هورمون استرس شود که دارای لیست طولانی از عوارض جانبی بالقوه، از جمله افزایش وزن است.

مطالعات نشان داده است که سطح بالای کورتیزول می تواند اشتها را افزایش داده و متابولیسم را تغییر دهد، در نتیجه ذخیره چربی افزایش می یابد.

علاوه بر این، فشار دادن در خواب بیشتر ممکن است به شما در کاهش وزن اضافی کمک کند. یک مطالعه نشان داد که کیفیت خواب بهتر با افزایش احتمال موفقیت در کاهش وزن همراه است.

برعکس، مطالعات نشان می دهد که کمبود خواب می تواند مصرف غذا را افزایش دهد، باعث افزایش وزن و متابولیسم پایین تر شود.

در حالت ایده آل، حداقل هشت ساعت خواب در شب را هدف قرار دهید تا به کنترل وزن و کاهش چربی صورت کمک کند.کمبود خواب می تواند متابولیسم را تغییر داده و مصرف غذا، افزایش وزن و سطح کورتیزول را افزایش دهد. بنابراین، خواب کافی ممکن است به شما درکاهش چربی صورت کمک کند و برای شما لاغری صورت و چهره مطلوبتان را به ارمغان آورد.

برای رسیدن به لاغری صورت دلخواه برنامه خوابتان را تنظیم کنید
خواب مناسب یک استراتژی مهم کلی برای کاهش وزن است

۷. مصرف سدیم خود را کنترل کنید

یکی از مشخصه های مصرف بیش از حد سدیم نفخ است، و همچنین ممکن است به پف صورت و تورم کمک کند.این به این دلیل است که سدیم باعث می شود بدن شما آب اضافی نگه دارد و در نتیجه باعث احتباس مایعات می شود.

چندین مطالعه نشان داده است که دریافت بیشتر سدیم می تواند باعث افزایش احتباس مایعات شود ، به ویژه در افرادی که نسبت به اثرات نمک حساسیت بیشتری دارند.اگر اضافه وزن دارید در کنار ورزش و رژیم یالم از گن ساعت شنی اصل نیز می توانید برای کاهش سریع وزنتان استفاده کنید.

غذاهای فرآوری شده حدود ۷۷٪ از سدیم دریافتی در رژیم غذایی متوسط ​​را تشکیل می دهند، بنابراین قطع غذاهای راحت، میان وعده های شور و گوشت های فرآوری شده می تواند روشی آسان و موثر برای کاهش مصرف سدیم باشد که یکی از نتایج آن کاهش پف صورت و در نتیجه رسیدن به لاغری صورت است.

تمام این موارد را به راحتی در مجله هامون مدیکال پیدا کنید.

سدیم باعث پف صورت و در نتیجه مانع لاغری صورت می شود
کاهش مصرف سدیم می تواند به کاهش احتباس مایعات و کاهش نفخ و پف صورت کمک کند

لاغری صورت با بدنسازی

به طور معمول،انجام بدنسازی شما را در چهره جذاب تر می کند، زیرا ساختار استخوان موجود شما را تغییر می دهد و به طور بالقوه سلامت و رنگ پوست شما را تغییر می دهد.همچنین غیرممکن است که از عامل دیگر غافل شوید.افرادی که علاقه بیشتری به ظاهر خود دارند، احتمالاً سایر عادات را بهبود خواهند بخشید.بدنسازی می تواند افراد را به سمت مراقبت بهتر از پوست، صورت و موارد دیگر باز کند.

بدنسازی بافت های نرم صورت را تغییر می دهد، اما برخی از چیزهای سخت و زیرین را تغییر نمی دهد. به یاد داشته باشید بدنسازی از آنچه که دارید حداکثر استفاده را می کند، اما موارد ژنتیکی را تغییر نمی دهد. یکی از موثرترین راه‌ها برای بهبود ظاهر صورت، کاهش احتباس چربی و آب در بدن است، باعث می‌شود فرم صورت نرم و ظریف تر به نظر برسد. تمرکز بر بهبود ترکیب بدن در بدنسازی یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای آشکار کردن خط فک، گونه‌ها یا حتی گردن است که پنهان شده بود و دارای چربی اضافه است با ورزش بدنسازی غبغب و چربی های اضافی زیر گردن نیز از بین می رود.

لاغری صورت با لیزر

لاغری صورت با لیزر یک روش درمانی است. یکی از راه های محبوب که با لیزر انجام می شود لیفت صورت است. باعث سفت شدن پوست می شود و بافت های اطراف و داخل دهان تا سطح بیرونی پوست را درمان می کند.این روش یک انقباض روی بافت صورت ایجاد می کند و باعث سفت شدن نواحی شل شده پوست صورت می شود و چربی های اضافه را جمع می کند.

این روش شامل استفاده از ۲ نوع لیزر مختلف – Er:YAG و ND:Yag، در ۴ شکل موج مختلف است که اجزای مختلف پوست را هدف قرار می‌دهد و در نتیجه بافت شل، اسکار و مشکلات بافتی، آکنه، رنگدانه‌ها و بسیاری موارد دیگر را درمان می‌کند. این روش ها با لیزر یک درمان کامل لیفیتینگ صورت است.

لاغری صورت با طب سنتی

در کنار استفاده از روش های مختلف مانند رژیم گرفتن و ورزش برای لاغری صورت از طب سنتی نیز می توانید کمک بگیرید.برای این کار از پودر گل سرخ می توانید استفاده کنید . پودر را در آب بجوشانید و آن را با کمی سرکه مخلوط کنید و روی پوست صورت خود بمالید.

یکی دیگر از روش های طب سنتی آب درمانی است .خوردن آب در طول روز چربی های بدن که شامل چربی صورت نیز هست را به مرور از بین می رود. برای لاغری صورت و سفت شدن پوست بهتر است پوست خود را با آب سرد و خنک تمیز کنید.استفاده از انواع روغن و ماساژ دادن صورت نیز در طب سنتی توصیه می شود.مانند روغن گیاهی دارچین ، لیمو ، زنجبیل و روغن صندل .

در مجله آموزشی هامون مدیکال با انواع مطالب علمی آشنا شوید.مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “۷ روش موثر برای لاغری صورت

 1. سهراب گفت:

  مقاله آموزنده و مفیدی بود

  1. مجله علمی هامون مدیکال گفت:

   ممنون از شما دوست عزیز

 2. شکوه گفت:

  ممنون ازاطلاعات‌خوب شما

  1. مجله علمی هامون مدیکال گفت:

   سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *