بارداری و زايمان

گن بارداری چیست و چگونه عمل می کند

گن و کمربند بارداری چیست؟

سوال اکثر خانم های باردار گن بارداری چیست و چگونه عمل می کند ؟ دوران بارداری و مادر شدن یک مرحله بسیار حساس و هیجان انگیز در زندگی خانم ها می باشد . که با طی کردن ۹ ماه تحمل هر گونه درد و ناراحتی را پیدا می کنند تا کودک دلبندشان را به دنیا بیاورند . در این مدت شما باید کارهای خوبی برای حمایت از بدن و کودکتان انجام دهید . یکی از این کارها استفاده از گن های بارداری است . بدون آسیب رساندن به بدن و جنین شکم شما را سفت و بالا نگه می دارد .به وسیله ای که برای حمایت از کمر و شکم بانوان باردار طراحی شده است، گن بارداری (shapewear-Pregnancy) می گویند.

گن بارداری وسیله نگهدارنده ای است که می بایست در دوران بارداری و تنها با تجویز پزشک معالج استفاده کرد.این محصول عموما برای اختلالاتی مانند: پایین بودن شکم، درد در ناحیه کمر و لگن و… استفاده می شود. در اینجا ما به شما می گوییم که گن بارداری چیست ؟

کاربرد گن بارداری

چرا پزشکان گن و کمربند بارداری تجویز می کنند؟

کمر درد را کاهش می دهد

یکی از مشکلاتی که مادران باردار، به خصوص در ماه های آخر که وزن جنین بیشتر می شود، با آن مواجه می شوند، کمردرد می باشد که حتی انجام فعالیت های روزمره را دشوار می کند. شکم بند بارداری در طول بارداری به حمایت از کمردرد کمک می کند که ممکن است باعث کاهش درد شود. کمر درد بعد از زایمان نیز در بین خانم ها بسیار شایع است.

از دردناک شدن مفاصل ساکرویلیک (SI) جلوگیری می کند

درد مفصلی SI اغلب در دوران بارداری ناشی از افزایش آرامن است که یک هورمون مناسب نامیده می شود و باعث می شود که مفصل ران شل تر شود. این درد شدید و گاه دردناک در قسمت پشتی مجاور سینه است. گن بارداری  که از این منطقه پشتیبانی می کنند، کمک می کنند که مفصل ثابت باشد و از درد در طول فعالیت جلوگیری می کند.

درد رباط گرد را کاهش می دهد

این درد طول سه ماهه دوم بارداری اتفاق می افتد و درد مزمن دیگری از بارداری است. این درد به صورت خفیف به شدید در جلوی مفصل ران و زیر شکم اتفاق می افتد. این درد به خاطر افزایش وزن و فشار روی رباط هایی که از بزرگ شدن رحم حمایت می کند اتفاق می افتد، یک مشکل موقت اما گاهی غیر قابل تحمل است! با استفاده از شکم بند بارداری این مشکل را به راحتی می توانید حل کنید .

گن بارداری به توزیع وزن نوزاد در پشت و شکم کمک می کنند که ممکن است باعث کاهش فشار روی رباط های گرد و کاهش درد شوند.

شکم بند بارداری در طول فعالیت ها باعث فشرده سازی ملایمی می شوند.

فشرده سازی ملایم گن بارداری می تواند به حمایت از رحم و کاهش درد ناشی از حرکت در فعالیت بدنی کمک کند.

احتیاط: فشرده سازی بیش از حد در شکم می تواند گردش خون را مختل کند منجر به اثرات منفی بر فشار خون شود. همچنین می تواند باعث سوزش معده و سوء هاضمه شود. شکم بند بارداری با کیفیت به شما این چنین احساسی را منتقل نمی کند و باعث اذیت شما نمی شود .استفاده از گن بعد زایمان و سزارین نیز در بهبودی سریع و جلوگیری از افتادگی شکم به شما کمک می کند.

وضعیت بدن را اصلاح می کند

انواع گن بارداری

گن بارداری به بدن اجازه می دهد تا راحت تر به حالت مناسب برسد. با حمایت از پشت و پهلو، باند های شکم موقعیت صحیح را تشخیص می دهند و از بروز بیش از حد درد پشت جلوگیری می کنند. شکل ظاهری بارداری “به سمت عقب” به دلیل وزن اضافی در جلوی بدن است که همراه با کشش و تضعیف عضلات اصلی هسته ای که از ستون فقرات حمایت می کنند، دیده می شود پوشیدن گن بارداری در دوران بارداری به شما کمک می کند و حتی بعد از زایمان تا حدودی از عوارض سزارین و زایمان مانند افتادگی شکم،کمر درد و … می کاهد.

نکات مهم در مورد پوشیدن شکم بند یا گن بارداری

گن بارداری

بهترین گن بارداری را از فروشگاه هامون مدیکال انتخاب کنید

برای جلوگیری از وابستگی بیش از دو تا سه ساعت شکم بند بارداری را در طول روز بپوشید.

تمرینات تقویت شکمی (TA) باید همراه با استفاده از باند برای تقویت عضلات هسته ای در طول و بعد از بارداری انجام شود.

با از استفاده از لباس های فشرده، همیشه با پزشک خود مشورت کنید. زنان مبتلا به دیسک کمر یا فشار خون غیرطبیعی نباید از شکم بند استفاده کنند.

گن های بارداری برای استفاده موقت استفاده می شوند و ثابت نیستند. اگر به دنبال انتخاب و خرید گن بارداری مناسب هستید فروشگاه هامون مدیکال با داشتن انواع گن های مختلف و قیمت های مناسب سال هاست که در این زمینه فعالیت دارد کیفیت و رضایت مشتری کلید اصلی موفقیت ما است .

برای شما همراهان مجله آموزشی سایت Hamoon Medical آرزوی سلامتی و شادی داریم.
در مطلب بعدی به معرفی گن بعد از عمل زایمان می پردازیم

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *